04 Ekim 2016, Salı 16:15:16

Airshow heyecanı başlıyor

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu'nda 6 Ekim'de başlayacak İstanbul Airshow'a 38 ülkeden 162 şirket katılacak.
  • Orda olmak var :(
  • Bu tarz bir şov ne zaman Farnborough Airshow veya Dubai Airshow tarzı biryer olursa o zaman bize bir faydası dokunur, dünyada daha iyi tanınmamızı sağlar. Ama bu şekilde yapılınca açıkçası panayırın biraz daha lüks hali gibi birşey oluyor. Bir ümit belki yeni havalimanı yapılınca Atatürk Havalimanı tamamen bu tarz organizasyonlara ve bölgesel uçuşlara tahsis edilir de şu fuarcılıktan bir pay alabiliriz. Hem de bir şehir havalimanı olarak faaliyetine devam eder. Özellikle belirli bir kapasiteye kadar olan uçaklarla yakın civardaki ülkelere sefer düzenlenebilir. Örneği için Seul Gimpo Havalimanına bakabilirsiniz.
  • Bell 206 var ..ec 145 var bide genel havacılıkta o gün boş olan uçaklar çekilicek showa..bu kadar..havacılık müzesine gidin daha çok uçak görürsünüz
  • Uçak muçak yok işte,eşantiyon canavarları teyakkuzda

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu'nda 6 Ekim'de başlayacak İstanbul Airshow'a 38 ülkeden 162 şirket katılacak.

Bölgenin en büyük sivil havacılık etkinliği sayılan, 1996 yılından bu yana her iki yılda bir düzenlenen fuarda, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda firma yetkilisi ile dünyanın önde gelen hava aracı ve motor üreticileri yer alacak.

"Yerli yolcu uçağı" olarak bilinen "TRJ328" serisinin de ilk defa tanıtılacağı fuara, 38 ülkeden 162 şirket iştirak edecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) mühendisleri tarafından tasarlanan eğitim uçağı HÜRKUŞ da fuarda görülebilecek.

Milli tasarım uçak ve havacılık sanayi ile bazı yerli helikopterlerin de görücüye çıkması beklenen fuar, 9 Ekim'e kadar açık kalacak.

Airshow heyecanı başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Y ~ 2 yıl önce
Orda olmak var :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 2 yıl önce
Bu tarz bir şov ne zaman Farnborough Airshow veya Dubai Airshow tarzı biryer olursa o zaman bize bir faydası dokunur, dünyada daha iyi tanınmamızı sağlar. Ama bu şekilde yapılınca açıkçası panayırın biraz daha lüks hali gibi birşey oluyor. Bir ümit belki yeni havalimanı yapılınca Atatürk Havalimanı tamamen bu tarz organizasyonlara ve bölgesel uçuşlara tahsis edilir de şu fuarcılıktan bir pay alabiliriz. Hem de bir şehir havalimanı olarak faaliyetine devam eder. Özellikle belirli bir kapasiteye kadar olan uçaklarla yakın civardaki ülkelere sefer düzenlenebilir. Örneği için Seul Gimpo Havalimanına bakabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne var ~ 2 yıl önce
Bell 206 var ..ec 145 var bide genel havacılıkta o gün boş olan uçaklar çekilicek showa..bu kadar..havacılık müzesine gidin daha çok uçak görürsünüz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EngnCentr ~ 2 yıl önce
Uçak muçak yok işte,eşantiyon canavarları teyakkuzda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000