12 Temmuz 2012, Perşembe 14:43:20

AIRBUS'TAN DEV SİPARİŞ

Airbus, 2012 Farnborough Uluslararası Havacılık Fuarı’nda toplam 16.9 milyar dolarlık sipariş aldı. Siparişler üç uçak tipi için 115 Airbus uçağından oluşuyor.
  • kayeserili mi adanalimi iste bunlar her nerelisye elini guclendirmek icin yapiyor. ben sana muhtac degilim diyor, digeriyle pazarlik yapip kendi daha cok digerinden iskonto alacak yada yedek parcada ciddi indirim. genelde o sekilde masa altindan buyuk pazarliklar doner.
  • kesinlikle neo siparişi geliyor.BU ilk agızdan gelen bılgı haberınız olsun ıstedım ;))
  • ateş olmayan yerden duman tütmez derler birinci ağızdan airbus yetkilisinin ağzından bi kısmı garanti 100 uçağa kadar pegasusun siparişi olduğunu duyduk. bilginize:)))
  • 2015 te neo lar gelmeye başlayacak ayrıca elındekı aırbus sımulatoru aldıgı boeıng sımulatoruyle aynı zamanda alındı 2 aırbus 2 boeıng yenı sırket bınasına kurulacak egıtım merkezı ve sırket ıc ıce olacak..

2012 Farnborough Uluslararası Havacılık Fuarı’nda Airbus, 115 uçak için toplam 16.9 milyar dolar değerinde sipariş aldı. Siparişler 5.8 milyar dolar değerinde 61 uçaklık ön anlaşma ve 11.1 milyar dolar değerinde 54 uçaklık kesin siparişten oluşuyor. 

A350-1000 fuarın yıldızı oldu ve dünyanın önde gelen havayollarından Cathay Pasifik uçak için 10 yeni sipariş vermesinin yanı sıra daha önceden vermiş olduğu 16 adet A350-900 siparişini de bu yeni ve daha büyük model ile değiştirdi. Bu siparişin toplam değeri 4.2 milyar dolar. Cathay Pasifik’in sipariş vermiş olduğu uçak 97,000 lbs itiş gücüne sahip Rolls-Royce Trent XWB turbofan motorları ile güçlendiriliyor. 

Farnborough Havacılık Fuarı’nın bir başka yıldızı da CIT Group’dan 2.3 milyar dolar değerinde 10 kesin sipariş alan A330 Ailesi uçakları oldu. Bu siparişin bir başka önemli unsuru da A330’un yeni geliştirilmiş 240 ton kalkış ağırlığına sahip modeline verilen ilk sipariş olması. Ayrıca Synergy Aerospace de altı A330-200 ve 3 tane de A330F kargo uçağı siparişi verdi. Fuar süresince A330 modeli uçaklar toplam 19 sipariş almış oldu. 

A320 Ailesi uçakları da fuar boyunca toplam değeri 8.4 milyar dolar olan 86 uçak için sipariş aldı. Şimdiki motor opsiyonu ile sunulan modeller 57 sipariş alırken, yeni motor seçeneği ile sunulan A320neo ise fuardan 29 sipariş ile ayrıldı. A320neo siparişleri Avolon, Middle East Airlines ve Arkia Israel Airlines’dan geldi.

Airbus CEO’su Fabrice Bregier: “Fuar süresince dünyanın en büyük havayollarından aldığımız siparişler yenilikçi ve en son teknolojileri sunan uçaklarımıza olan güvenin göstergesidir. ABD’deki yeni A320 üretim hattı ve Toulouse’da A320neo üretim startının verilmesi ile Airbus havacılık endüstrisindeki liderliğini pekiştirmiştir” dedi.

Siparişlerin yanı sıra Airbus, fuar sırasında iPad ‘Elektronik-Uçuş-Çantası’ uygulamaları sunan ve pilotların uçak performans yönetimini bu hafif el cihazları ile yapmalarını sağlayan ilk uçak üreticisi olduğunu duyurdu.
 

AIRBUS'TAN DEV SİPARİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
kayeserili mi adanalimi iste bunlar her nerelisye elini guclendirmek icin yapiyor. ben sana muhtac degilim diyor, digeriyle pazarlik yapip kendi daha cok digerinden iskonto alacak yada yedek parcada ciddi indirim. genelde o sekilde masa altindan buyuk pazarliklar doner.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
antalya airport ~ 6 yıl önce
kesinlikle neo siparişi geliyor.BU ilk agızdan gelen bılgı haberınız olsun ıstedım ;))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
antalya ~ 6 yıl önce
ateş olmayan yerden duman tütmez derler birinci ağızdan airbus yetkilisinin ağzından bi kısmı garanti 100 uçağa kadar pegasusun siparişi olduğunu duyduk. bilginize:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airbus ve pgs ~ 6 yıl önce
2015 te neo lar gelmeye başlayacak ayrıca elındekı aırbus sımulatoru aldıgı boeıng sımulatoruyle aynı zamanda alındı 2 aırbus 2 boeıng yenı sırket bınasına kurulacak egıtım merkezı ve sırket ıc ıce olacak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000