25 Temmuz 2009, Cumartesi 15:07:21

AIRBUS'TAN ÇILGIN PROJE

Dünya'nın en büyük iki uçak üreticisinden biri olan Airbus, A380'den sonra dev bir uçak için projeler üzerinde çalışmalara başladı.
  • Bundan iyi ütü olur, uçak olmaz
  • Birincisi fotodaki gibi bi uçak yapabileceklerini sanmıyorum çünkü bu tür genişlikteki bi uçaga verilecek gate kapısı yok henüz dünya üzerinde.Ayrıca görünümüde çok saçma oldugu gibi teknik bakımdanda imkansız.Gövde ne kadar ince veya düz olabilirse uçak o kadar stabil ve dragı az olur.Bu uçagın üreteceği dragı düşünemiyorum bile.Ayrıca insansız uçaklarada karşıyım.Sonuçta insan yoksa içinde onuda başka bi makine uçurucak.Ya makinede bozulursa nolucak ? İşte burada devreye pilotlar giriyor.Hiç bir makine bir insanın yapacagının daha fazlasını yapamaz çünkü makineyi tasarlayan bizleriz !! Bi Makine pilot gibi reflexde veremez ona ne programladıysanız onu yapar.Yani kısacası haberde yorumlarınızda çok saçma arkadaşlar :)
  • negüzel amerika uşağı değiliz boeing almıyoruz AB uşağıyız airbus alıyoruz bumudur. başkasının yaptığıyla övünene kadr biz ne yapıyoruz. bu yorum bana mandacılık zamnında alman mı yoksa inglizmi mandasına girmeliyiz tartışmasını hatılatı. illaki birileri çıkar Atatürk gibi manda ve himaye kabul edilmez derde bizde kendi uçaklarımızı yapmak için ilk adımlar atarız belki biz göremeyiz ama gelecek nesil dedelerine dua eder yerli uçakalrıyla uçarken.
  • 4-5 ay önce bi havacılık dergisinde görmüştüm.2090'larda filan bitirmeyi planlıyolarmış.o zamana kadar neler neler değişir kim bilir....

Dünya'nın en büyük yolcu uçağını da üreten Airbus 850 yolcu kapasiteli süper teknoloji ile donatılmış yeni bir model üzerinde çalışmalara başladı.

Airbus, A600-850 modeli olarak geliştirdiği uçağı ile yeni bir çığır açmayı planlıyor.

2 katlı olan bu uçak, 81.70 metre uzunluğunda, kanat açıklığı 77,90 metre ve yerden yüksekliği 31.60 metre. 600 ile 850 arasında değişen koltuk kapasitesinde planlanan uçağın pencereleri olmayacak. Pencere yerine kameralardan elde edilecek görüntüler yolcunun önündeki ekrana yansıtılacak.

Yolcu, internette sörf yapabilecek, uydu üzerinden televizyon programlarını izleyebilecek.

Uçakta, yatay 26 derece, dikey 55 derece hareketli 4 ana motorun yanısıra konvensiyonel iniş ve kalkışlarda devrede olacak 4 adet küçük motor bulunacak.

890 km/sa'lik bir hızla uçabilecek uçağın, 9 bin 600 kilometre menzile sahip olacağı düşünülüyor.

©AirportHaber.com

AIRBUS'TAN ÇILGIN PROJE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bundan iyi ütü olur, uçak olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Birincisi fotodaki gibi bi uçak yapabileceklerini sanmıyorum çünkü bu tür genişlikteki bi uçaga verilecek gate kapısı yok henüz dünya üzerinde.Ayrıca görünümüde çok saçma oldugu gibi teknik bakımdanda imkansız.Gövde ne kadar ince veya düz olabilirse uçak o kadar stabil ve dragı az olur.Bu uçagın üreteceği dragı düşünemiyorum bile.Ayrıca insansız uçaklarada karşıyım.Sonuçta insan yoksa içinde onuda başka bi makine uçurucak.Ya makinede bozulursa nolucak ? İşte burada devreye pilotlar giriyor.Hiç bir makine bir insanın yapacagının daha fazlasını yapamaz çünkü makineyi tasarlayan bizleriz !! Bi Makine pilot gibi reflexde veremez ona ne programladıysanız onu yapar.Yani kısacası haberde yorumlarınızda çok saçma arkadaşlar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
negüzel amerika uşağı değiliz boeing almıyoruz AB uşağıyız airbus alıyoruz bumudur. başkasının yaptığıyla övünene kadr biz ne yapıyoruz. bu yorum bana mandacılık zamnında alman mı yoksa inglizmi mandasına girmeliyiz tartışmasını hatılatı. illaki birileri çıkar Atatürk gibi manda ve himaye kabul edilmez derde bizde kendi uçaklarımızı yapmak için ilk adımlar atarız belki biz göremeyiz ama gelecek nesil dedelerine dua eder yerli uçakalrıyla uçarken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
4-5 ay önce bi havacılık dergisinde görmüştüm.2090'larda filan bitirmeyi planlıyolarmış.o zamana kadar neler neler değişir kim bilir....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000