22 Mart 2018, Perşembe 18:11:52

Airbus'tan çifte A400M teslimatı

Airbus, ilk kez iki adet A400M yeni nesil nakliye uçağını bir gün içinde iki farklı ülkeye teslim etti.
  • Gelecekte bu ölçekte bir hava aracının üretimi için parça üreticisi küçük işletmelerin desteklenmesi ve sivil havacılık genel müdürlüğü ve askeri havacılık standartlarında belgelendirilmeleri gerekli... Shy 21 yetkisi ve as9100 kalite belgesi mesela
  • Heruflere 18 tane verirken bizede bir iki verseydi ya
  • Bu uçağı Türkiye üretse, yüz tane laf ederler. Başta uçakta tıp yok. Ne biçim uçak. Bizim üreteceğimiz uçak ancak böyle olur... yaz dostum yaz.
  • Birisi beni sabiha apronunun çimlerinde yuvarlayabilirmi?

Airbus, ilk kez iki adet A400M yeni nesil nakliye uçağını bir gün içinde iki farklı ülkeye teslim etti.

Şirket, 20 Mart tarihinde Almanya ve Fransa'yı temsil eden A400M programı yöneticilerine Avrupalı Ortak Silahlanma İşbirliği Teşkilatı (OCCAR) adına İspanya’nın Sevilla kentinde düzenlen bir törenle uçak teslimatlarını gerçekleştirdi.

OCCAR Direktörü Arturo Alfonso-Meiriño, “Teşkilatın önde gelen iki ülkesinin, aynı gün içinde hem de anlaşma imzasının 20. yıl dönümünde bu uçakları teslim aldığını görmek büyük bir mutluluk. Bu, OCCAR’ın A400M ekibinin son derece karmaşık olan bir programın yönetiminde yıllardır göstermiş olduğu etkin çalışmanın bir kanıtıdır” dedi.

Bu törenle Airbus tarafından teslim edilmiş olan 60. ve 61. A400M uçakları, Almanya’nın filosuna eklediği 18., Fransa’nın ise 14. A400M uçakları oldu.

Airbus'tan çifte A400M teslimatı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Sinerji Havacılık ~ 4 ay önce
Gelecekte bu ölçekte bir hava aracının üretimi için parça üreticisi küçük işletmelerin desteklenmesi ve sivil havacılık genel müdürlüğü ve askeri havacılık standartlarında belgelendirilmeleri gerekli... Shy 21 yetkisi ve as9100 kalite belgesi mesela

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Huleyyn ~ 4 ay önce
Heruflere 18 tane verirken bizede bir iki verseydi ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ismi lazım degil ~ 4 ay önce
Bu uçağı Türkiye üretse, yüz tane laf ederler. Başta uçakta tıp yok. Ne biçim uçak. Bizim üreteceğimiz uçak ancak böyle olur... yaz dostum yaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
laf ~ 4 ay önce
boşuna laf yapmıssın bu uçağı türkiye üretemez! belki kanatçıkları yapar
Hunili ~ 4 ay önce
Birisi beni sabiha apronunun çimlerinde yuvarlayabilirmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haniii ~ 4 ay önce
Neden ki?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000