17 Temmuz 2014, Perşembe 15:30:35

AIRBUS'A REKOR SİPARİŞ

Airbus, 2014 Farnborough Havacılık Fuarı’nda 75 milyar dolar değerinde 496 uçak siparişi aldı
  • Sayın Ilgili, Katılmamız dahi onemli bir adimdir. Bu isler sabir ile olur. Onemli olan bu firmalarin bu kadar siparis almalarina ragmen calisan personelin calisma saatini arttirmamasi. Hatalari azaltmasi. ABD insansiz hava araci uretim ve deneme sirecinde 300 e yakin dusme ile sonuclanan kazalar gecirmistir.
  • Şahin- Lpg>Airbus
  • Bizde anka ve atak ile katilmistik fuara. Ne kadarlik siparis aldik?

Farnborough Havacılık Fuarı süresince Airbus, 75 milyar dolar değerinde 496 adet uçak siparişi aldı. Bu, hem uçak sayısı hem de değeri bakımından Airbus’ın, bugüne kadar Farnborough Havacılık Fuarı’nda elde ettiği en yüksek sipariş oldu. 36.9 milyar dolar değerinde 138 adet uçak siparişi için Mutabakat Muhtırası, 38.4 milyar dolar değerinde 358 adet uçak için satın alma işlemi gerçekleştirildi.

A330neo’nun lansmanı ile başlayan fuar, ana müşterilerden gelen 33.2 milyar dolar değerinde 121 adet A330neo siparişlerinin duyurulması ile devam etti. AirAsia X, 13.8 milyar dolarlık 50 A330-900neo siparişi ile en çok sipariş veren müşteri oldu. Asya'nın en hızlı büyüyen hava yolu şirketinden gelen siparişlerin yanı sıra lider kiralama şirketi ALC, Avolon ve CIT’den alınan siparişler, Airbus ve Rolls-Royce’un, son teknoloji Trent motorlu, orta menzilli A330 uçağının üstün başarısına ön ayak olan bu işbirliğinin ne kadar doğru bir hamle olduğunun göstergesi olduğu kaydedildi. Bununla birlikte Airbus, lider konumdaki geniş gövde ailesinde A330’un daha geniş ve daha uzun menzilli kardeşi A350 XWB’yi bu platformda ideal tamamlayıcı olarak geliştirmekten dolayı gurur duyduğu kaydedildi.

Tek koridor sınıfında, Airbus'ın A320 Ailesi, 39 milyar dolar değerinde 363 adet sipariş topladı. 34.4 milyar dolar değerinde 317 adet A320neo ve A321neo siparişi alan A320 ailesi rakiplerini açık ara geride bıraktı. Ayrıca Airbus bu fuarda, A320 ailesinin 3000. uçak satışını da gerçekleştirmiş oldu. Bu rakama, SMBC Aviation Capital firmasının, fuarın en çok güvenilen uçağı olduğu kanıtlanan, Airbus’ın lider tek koridorlu uçak ailesinin üyesi A320neo’dan 110 adet sipariş vermesi ile ulaşıldı.

Airbus COO’su John Leahy: “Farnborough Havacılık Fuarı’nda hem A330neo hem A320neo aileleri için rekor sayıda sipariş aldık ve bu da, düşük maliyetli-verimli uçaklara olan talebin ne kadar fazla olduğunu açıkça göstermektedir. Hem tek koridorlu hem geniş gövdeli modeller için, sanayinin küresel 'barometresi' olarak kabul edilen leasing şirketlerinden gelen yüksek talep, önümüzdeki yıllarda havayollarının sürdürülebilir büyümesi için kapasite ihtiyaçlarına olan uzun vadeli güvenin göstergesidir” şeklinde konuştu.

AIRBUS'A REKOR SİPARİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sayın Ilgili, Katılmamız dahi onemli bir adimdir. Bu isler sabir ile olur. Onemli olan bu firmalarin bu kadar siparis almalarina ragmen calisan personelin calisma saatini arttirmamasi. Hatalari azaltmasi. ABD insansiz hava araci uretim ve deneme sirecinde 300 e yakin dusme ile sonuclanan kazalar gecirmistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Şahin- Lpg>Airbus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haklısın ~ 4 yıl önce
senin gibi arka bahçede 777'ler sıra sıra park etmiş olsa biz de şahini tercih ederdik.
mehmet el ~ 4 yıl önce
Bizde anka ve atak ile katilmistik fuara. Ne kadarlik siparis aldik?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000