10 Temmuz 2012, Salı 09:03:22

AIRBUS VE BOEING KAPIŞMAYA BAŞLADI

Farnborough bir kere daha havacılık devlerinin gösterisine ve tabiki kıyasıya rekabetine ev sahipliği yapıyor.
  • yahu bazi yorumlara cok sasiriyorum.bunlar hava araci.makine.omurleri var.bakim maliyetleri var ve tedarik suresi var. airbus temin etmek daha kisa zamanda, daha ucuz, prosedur olarak dizayn vb daha kolay, daha yeni teknoliji. ama diger firma uzun vadede bakim maliyeti daha uygun.bunun gibi bircok etken var.sonucta sizin havayolu olarak ihtiyaclariniza ve altyapi olusturmaniza bagli bir secim.genelde tum buyuk havayollari 2 firmayida sepette tutup gerektiginde uygun firsatlar yakalamak istiyorlar. cok mantikli bir durus bence bu
  • boeingi airbus geçemez. bana göre hiç bir zaman airbusda her şey standart boeinde her şey farklı 777 ve 747 bunların yerinide hiç birisi tutamaz.
  • BEN İKİSİNDE DE UÇTUM. AIRBUS' I TEK GEÇERİM. BENCE BOEING AIRBUS IN BOZULMUŞ HALİ :-) BAKIN ALİ SABANCI DA GERÇEGİ GÖRDÜ VE FİLOSUNU DEGİŞTİRME KARARI ALDI
  • aırbus sadece sömürü uçağı,adamlar sırf malzemeden kazanmak için üretmişler bu uçağı tacı olmasa kralsın BOEİNG...

İki yılda bir organize edilen dünyanın en ünlü havacılık fuarlarından biri olan Farnborough’da sektörün en önemli iki oyuncusunun ağırlığı yine sonuna kadar hissediliyor.

Geçen sene Amerikalı Boeing’in aldığı 805 siparişe karşın 1,419 uçakla rekor kıran Avrupalı üretici Airbus’ın rahatlığı tepe yöneticisi Frabrice Bregier’in sözlerinde görülüyor:

“Benim gördüğüm bir rakibin arayı kapatmak için agresif bir fiyat politikası izlemesinden ibaret. Ama biz duruşumuzu koruyoruz. Halihazirda 1,400 siparişimiz var. Yani bir telaş içerisinde değiliz.”

Fuar’da gözler sık sık gösteri yapan uçaklar nedeniyle göğe çevrilse de asıl mücadele yerde yaşanıyor. Boeing Airbus’tan tacı geri almak için elinden geleni yapıyor.

Her iki firma uzun menzilli uçaklarda farklı stratejiler izlemesine rağmen kısa menzilli uçaklarda benzer üretimleri bulunuyor. Bu nedenle rekabet en sert bu sınıfta yaşanıyor. Özellikle Airbus’ın A320 Neo’ları üretmek için Amerika’da fabrika kuracağını açıklaması mücadeleyi farklı bir safhaya taşıdı.

AIRBUS VE BOEING KAPIŞMAYA BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
yahu bazi yorumlara cok sasiriyorum.bunlar hava araci.makine.omurleri var.bakim maliyetleri var ve tedarik suresi var. airbus temin etmek daha kisa zamanda, daha ucuz, prosedur olarak dizayn vb daha kolay, daha yeni teknoliji. ama diger firma uzun vadede bakim maliyeti daha uygun.bunun gibi bircok etken var.sonucta sizin havayolu olarak ihtiyaclariniza ve altyapi olusturmaniza bagli bir secim.genelde tum buyuk havayollari 2 firmayida sepette tutup gerektiginde uygun firsatlar yakalamak istiyorlar. cok mantikli bir durus bence bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
umut ~ 6 yıl önce
boeingi airbus geçemez. bana göre hiç bir zaman airbusda her şey standart boeinde her şey farklı 777 ve 747 bunların yerinide hiç birisi tutamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAMMAL ~ 6 yıl önce
BEN İKİSİNDE DE UÇTUM. AIRBUS' I TEK GEÇERİM. BENCE BOEING AIRBUS IN BOZULMUŞ HALİ :-) BAKIN ALİ SABANCI DA GERÇEGİ GÖRDÜ VE FİLOSUNU DEGİŞTİRME KARARI ALDI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aırbus mı?:))) ~ 6 yıl önce
aırbus sadece sömürü uçağı,adamlar sırf malzemeden kazanmak için üretmişler bu uçağı tacı olmasa kralsın BOEİNG...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000