14 Temmuz 2012, Cumartesi 12:40:00

AIRBUS SORUYOR! KOKPİTTE IPHONE MU KAĞIT MI?

Dünyanın en büyük uçak üreticilerinden Avrupalı Airbus, iPad'i kokpite sokarak kokpite farklı bir uygulamaya başlayacağını Farnborough fuarında duyurdu...
  • Kusura bakmayın ama kanatın kopması veya motorun durması, ipda in donmasına göre daha düşük orana sahip..Sonuçta iPad hem Çin işi hemde bu tarz aletler gündelik çöp ürünlerden farklı değil.
  • Ipad gayet uygun,kokpitte bir suru gereksiz kagit ve agirlik ve bir bilgiye ulasmak cok zaman aliyor bazen.Ipad ile kimse sorun yasamadi,zaten 2 tane var kokpitte.Ya donarsa ya dusup kirilirsa..Bu mantigin sonu yok ki..Kanat koparsa,motor yanarsa diye devam eder.
  • Ipad'a jeppesen kurdum gayet guzel gosteriyor ucusta :)
  • İpad 2 kullaniyorum ilk ciktigindan bu yana. Birkez bile sorun yasamadim.Aralıksız çalışma yada beklemeye alınarak gerektiginde olsun laptoplarla kıyaslanamaz. Donma yaşanıyorsa jailbreak li ; hackli olması ile alakası olması mümkün. Bilgisayar 10000 kez fazla sorun cıkarır.

iPad çıktığı günden beri birçok iş sektöründe kağıt ve kitapların yerini almaya başladı. Bir süredir de pilotların günlük işleri için kullandığı kağıtların yerini alan iPad, Airbus’ın Electronic Flight Bag (EFB) sisteminde kullanılıyor.

Çok yakın bir zamanda birçok havayolunun mevcut EFB teknolojisi yerine alternatif bir sisteme geçmesi bekleniyor. Mevcut EFB’nin yerine geçecek FlySmart with Airbus uygulaması sayesinde pilotlar performans hesabı yapabilecek, yüzlerce sayfaya boğulmadan birçok manual’e ulaşabilecek. App Store’dan indirilebilecek olan uygulamaya erişebilmek için, elbette ki indirme iznine sahip bir müşteri olmak gerekiyor.

Farnborough fuarında iPad ‘Elektronik-Uçuş-Çantası’ uygulamaları sunan ve pilotların uçak performans yönetimini bu hafif el cihazları ile yapmalarını sağlayan ilk uçak üreticisi olduğunu duyuran Airbus, yeni uygulaması hakkında sosyal medyadaki takipçilerinin görüşlerini almaya başladı.

Airbus takipçilerine göre uygulamanın en düşüşndürücü tarafı, cihazda meydana gelebilecek batarya sorunu, herhangi bir elektronik arıza vs.

AIRBUS SORUYOR! KOKPİTTE IPHONE MU KAĞIT MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Sanalpilot ~ 6 yıl önce
Kusura bakmayın ama kanatın kopması veya motorun durması, ipda in donmasına göre daha düşük orana sahip..Sonuçta iPad hem Çin işi hemde bu tarz aletler gündelik çöp ürünlerden farklı değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lutfen ~ 6 yıl önce
Ipad gayet uygun,kokpitte bir suru gereksiz kagit ve agirlik ve bir bilgiye ulasmak cok zaman aliyor bazen.Ipad ile kimse sorun yasamadi,zaten 2 tane var kokpitte.Ya donarsa ya dusup kirilirsa..Bu mantigin sonu yok ki..Kanat koparsa,motor yanarsa diye devam eder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kenan Atasoy ~ 6 yıl önce
Ipad'a jeppesen kurdum gayet guzel gosteriyor ucusta :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hacklenmis degilse sorun yok ~ 6 yıl önce
İpad 2 kullaniyorum ilk ciktigindan bu yana. Birkez bile sorun yasamadim.Aralıksız çalışma yada beklemeye alınarak gerektiginde olsun laptoplarla kıyaslanamaz. Donma yaşanıyorsa jailbreak li ; hackli olması ile alakası olması mümkün. Bilgisayar 10000 kez fazla sorun cıkarır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000