31 Mayıs 2016, Salı 16:39:59

Airbus sanal kabin için 3D teknolojisi geliştirdi

Airbus, uçak kabinlerinde iç tasarımı yaratmak için oyun ve sinema endüstrisi ile kendi yazılım mühendislerinin en iyi fikirlerinden faydalandı.
  • Zeki Müren de bizi görecek mi ?
  • hepsi yalan milli uçak geliyor airbus ve boieng kesin batar!!
  • Ben bavulu topladım. Almanyaya gidiyom.Schenk kalkacak.

Airbus, uçak kabinlerinde iç tasarımı yaratmak için oyun ve sinema endüstrisi ile kendi yazılım mühendislerinin en iyi fikirlerinden faydalandı.

Bir havayolu için benzersiz bir kabin tasarımı yaratmak, kendisini diğer markalardan ayrı tutmaya yardımcı olduğu için en önemli özelliklerden biridir. Eskiden yeni bir görünüm yaratmak uzun zaman alırdı ve nihai ürünü ancak tamamlandıktan sonra görme imkanı olurdu.

Hamburg’da yer alan Airbus İnovasyon Merkezi'ndeki özel duvar sayesinde tüm süreçte devrim niteliğinde değişiklikler yaşandı.

Airbus Program Yöneticisi ve Kabin Tasarımı Sorumlusu Michale Lau: “Geçmişte, ben işe başladığımda, 2D çizim cihazıyla çalışıyorduk. Tüm fikirlerimizin taslağını hazırlardık ve pek çok kataloğumuz vardı. 50 cm boyutundaki kataloglarımız vardı ve bu katalogların her bir sayfasından seçim yapmak ve sonunda nasıl bir ürün çıkacağını hayal etmek zorundaydınız. Günümüzde ise müşterilere hemen burada, sanal ortamda istediklerini gösterebiliyoruz" dedi.

 Lau konuşmasına şöyle devam etti: “Böylece müşteri en sonunda nasıl bir ürün ile karşılaşacağını en başta görmüş oluyor, bu daha önce olmayan ve dolayısıyla endüstri için yeni bir şey. Bu bizim, özel tasarım anlayışını ve müşterilerimizin kendi özel tasarımlarını yaratmalarını destekleme konusunda kendi özel ve eşsiz çalışma biçimimizin bir göstergesi.

Biz 3D’yi daha önce de görmüştük ve şimdi de içindeyiz. Bunun adı kapsayıcı (immersive) 3D. Bu, görüntünün bir parçası olduğumuz anlamına geliyor. Tüm kurulum ve teknolojiden sorumlu meslektaşım Dieter bize rehberlik yapıyor ve gözlükler takip edilirken bizi yönlendiriyor. Bu demektir ki, onun pozisyonu sistem tarafından tanınıyor ve sistem ona yanıt veriyor. Aynı zamanda hareket kontrolü ile de hareketlerine yön veriyor.

Bir ev satın alırken, onun sonunda nasıl olacağını görmek istersiniz. Burada uçağa giriyor ve sonunda ne alacağınızı görüyorsunuz.

Airbus sanal kabin için 3D teknolojisi geliştirdi

Facebook Yorum

Yorumlar

Acaba ~ 2 yıl önce
Zeki Müren de bizi görecek mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
milli uçak ~ 2 yıl önce
hepsi yalan milli uçak geliyor airbus ve boieng kesin batar!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abey ~ 2 yıl önce
Ben bavulu topladım. Almanyaya gidiyom.Schenk kalkacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000