10 Şubat 2016, Çarşamba 13:07:21

Airbus A350-900 pistten çıktı

Airbus'ın yeni nesil uçaklarından A350-900 tipi uçak uçuşu yapmasının ardından indiği pistten çıktı.
  • yav buna uçak diyenler airlander'a ne der kim bilir???
  • İşiniz gücünüz milleti kötülemek. Çok biliyonuz sanki siz herşeyi.. Boeing, aİrbus birbirlerini tebrik edip, güzel kelimeler ile rekabeti tatlı hale getiriyorlar. Ama bizim Türk insanı... Çok seviyosunuz yerden yere vurmayı.. Sebebi?? Siz beceremiyorsunuz da ondan!!
  • Bu kadar az bilgi veren haberin altında bu kadar çok yorum olması tuhaf değil mi? Yani bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak gibi sakıncalı bir alışkanlıkla ilgisi yok mu? Bilgi çağındayız. Çok kısa bir internet araması ile pek çok bilgiye ulaşılabiliyor: A350 tip uçakların geçen yılın başından beri ticari uçuşlarına başladığı ve 15 adet A350'nin operatörlere teslim edildiği mesela. Yani habere konu olan test uçuşu olsa olsa rutin ve çok sıradan olsa gerek. Başka kaynaklarda yarım saatlik kontrolün ardından hasar bulunmadığı da yazıyor. Bunlar bilinse bu derece aşırı uçtaki fikirler buralara yazılmazdı sanırım.
  • Olur böyle aksilikler, sonuçta hergün her yerde uçaklar pistten çıkabiliyor. Bence pilotun beceriksizliği. Zaten pilotların yarısı iniş yapmayı bilmiyor. Tabi eğitimle de alakalı bu. Pilot yetiştirebilcek bir kurum mu var sanki!?

Airbus'ın yeni nesil uçaklarından A350-900 tipi uçak uçuşu yapmasının ardından indiği pistten çıktı.

Fransa'da bir test uçuşu yapan A350-900, Chateauroux'dan Limoges'e gerçekleştirdiği uçuş sonrasında pist dışına çıktı. Pistten çıkan uçak çim zemine saplandı.

Uçağın kısa bir süre sonra bulunduğu yerden çıkarıldığı öğrenildi.

Airbus A350-900 pistten çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

a350 ~ 2 yıl önce
yav buna uçak diyenler airlander'a ne der kim bilir???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fesatsınız ~ 2 yıl önce
İşiniz gücünüz milleti kötülemek. Çok biliyonuz sanki siz herşeyi.. Boeing, aİrbus birbirlerini tebrik edip, güzel kelimeler ile rekabeti tatlı hale getiriyorlar. Ama bizim Türk insanı... Çok seviyosunuz yerden yere vurmayı.. Sebebi?? Siz beceremiyorsunuz da ondan!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
test uçuşu ~ 2 yıl önce
Bu kadar az bilgi veren haberin altında bu kadar çok yorum olması tuhaf değil mi? Yani bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak gibi sakıncalı bir alışkanlıkla ilgisi yok mu? Bilgi çağındayız. Çok kısa bir internet araması ile pek çok bilgiye ulaşılabiliyor: A350 tip uçakların geçen yılın başından beri ticari uçuşlarına başladığı ve 15 adet A350'nin operatörlere teslim edildiği mesela. Yani habere konu olan test uçuşu olsa olsa rutin ve çok sıradan olsa gerek. Başka kaynaklarda yarım saatlik kontrolün ardından hasar bulunmadığı da yazıyor. Bunlar bilinse bu derece aşırı uçtaki fikirler buralara yazılmazdı sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abartmayın! ~ 2 yıl önce
Olur böyle aksilikler, sonuçta hergün her yerde uçaklar pistten çıkabiliyor. Bence pilotun beceriksizliği. Zaten pilotların yarısı iniş yapmayı bilmiyor. Tabi eğitimle de alakalı bu. Pilot yetiştirebilcek bir kurum mu var sanki!?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abartmak mı? ~ 2 yıl önce
Yarısı iniş yapmayı bilmeyen pilotlar mı? Sağol birader,engin bilgilerinden ne olur bizi mahruk bırakma.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000