02 Mayıs 2016, Pazartesi 13:35:24

Air Canada İstanbul'a Dreamliner ile geldi

Kanadalı havayolu şirketi Air Canada, Toronto-İstanbul tarifeli seferini ilk kez Boeing 787 Dreamliner ile yaptı.
  • Bir Kanada vatandasi olarak selamlar, demekki Kanada ozgur ve ayrimciliga karsi olan bir ulkeymis:). Babam 32,000 tane kizilderili cocugu zorla ailelerinden koparip yatili hristiyan okullarinda asimile etmek icin zorla tuttu galiba. Neyse irkcilik yokmus ve ozgurmus :).
  • Sabah Toronto ucusum var devaminda Houston gidis donus 650 dolara bilet bulabildim, toplam yolculuk 15 saat, rekabet guzel birsey
  • LEMAN isimli kullanıcı site trafiğini artırmak amaçlı provokasyon yapmış
  • lemancım kanada senin gibi insanlarında yaşayabileceği özgür, ayrımcılığa karşı yeniliklere açık her toplumdan insan barındıran bi ülke.. kanadanın sana oksijeni bile ağır gelebilir üzülüyorum bence ekmek yemekden vazgeç ve kafanın icindeki önyargıları yıkmaya bugunden başla.. artık ötekileştirme ayrıştırma..

Kanadalı havayolu şirketi Air Canada, Toronto-İstanbul tarifeli seferini ilk kez Boeing 787 Dreamliner ile yaptı.

Kanada'nın Toronto kentinden 245 yolcusuyla İstanbul'a hareket eden tarifeli uçak, Atatürk Havalimanında itfaiyenin su takıyla karşılandı.

Kanada'nın İstanbul Başkonsolosu Andrew Smith, Air Canada Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever ile bazı davetlilerin katıldığı karşılama töreninde yolculara lokum ikram edildi.

Smith ile Konuksever, daha sonra uçakta görevli kabin ve kokpit ekibine çiçek vererek, açılış kurdelesini kesti.

Başkonsolos Smith, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İstanbul'dan Toronto'ya direkt seferlerin iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Smith, yeni uçakla yapılacak seferle iki ülke arasında eğitim, ekonomi ve diğer alanlarında büyüme beklediklerini kaydetti.

Air Canada Türkiye Genel Müdürü Konuksever de İstanbul'a direkt seferlere 2013 yılında başladıklarını belirtti.

Konuksever, bugün de rüya uçak olarak bilinen "Dreamliner" ile ilk kez sefer yaptıklarını anımsatarak, "Tüm yıl boyunca Boeing 787 Dreamliner ile seferlerinin gerçekleştiren tek Kuzey Amerikalı havayolu şirketiyiz." dedi.

Hazirandan itibaren her gün karşılıklı direkt seferlere başlayacaklarını ifade eden Konuksever, şöyle devam etti:

"Sonbaharda, ekim ayı itibarıyla Dreamliner ile seferleri daha da azaltacağız ancak her gün müşterilerimize direkt seferler sunabiliyoruz. Çünkü iş ortaklarımız var. Türk Hava Yolları (THY) ile de ortak uçuşlarımız var. Bu şekilde müşterilerimiz aslında Toronto hattında her gün Air Canada uçuşu bulabiliyorlar. Ancak tabii ki Dreamliner'ı tecrübe etmek isteyenler özellikle bu seferleri seçebilirler. Sabah 11.15'te İstanbul'dan kalkarak, Toronto'ya öğleden sonra varan seferimiz de mevcut."

Air Canada için dizayn edilen 3 kabinden oluşan B-787 Dreamliner uçağı, konfor, yeni teknoloji, daha az türbülans, daha fazla oksijen ve üst düzey kalitede yeme, içme ve kabin hizmeti sunuyor. Ayrıca yolcular, çevreci, daha az yakıt tüketen ve karbon emisyonu en düşük olan ileri teknoloji uçaklarla uçuş deneyimi yaşıyor.Air Canada İstanbul'a Dreamliner ile geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

Eko ~ 2 yıl önce
Bir Kanada vatandasi olarak selamlar, demekki Kanada ozgur ve ayrimciliga karsi olan bir ulkeymis:). Babam 32,000 tane kizilderili cocugu zorla ailelerinden koparip yatili hristiyan okullarinda asimile etmek icin zorla tuttu galiba. Neyse irkcilik yokmus ve ozgurmus :).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sabah ~ 2 yıl önce
Sabah Toronto ucusum var devaminda Houston gidis donus 650 dolara bilet bulabildim, toplam yolculuk 15 saat, rekabet guzel birsey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Leman ~ 2 yıl önce
LEMAN isimli kullanıcı site trafiğini artırmak amaçlı provokasyon yapmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lemana itafen.. ~ 2 yıl önce
lemancım kanada senin gibi insanlarında yaşayabileceği özgür, ayrımcılığa karşı yeniliklere açık her toplumdan insan barındıran bi ülke.. kanadanın sana oksijeni bile ağır gelebilir üzülüyorum bence ekmek yemekden vazgeç ve kafanın icindeki önyargıları yıkmaya bugunden başla.. artık ötekileştirme ayrıştırma..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000