13 Eylül 2017, Çarşamba 14:21:08

Air Berlin'de yine pilot krizi!

Almanya'da havayolu şirketi Air Berlin, rahatsızlık sebebiyle 2. kez işe gelmeyeceğini bildiren pilotlar sebebiyle çok sayıda uçuşunu bir kez daha iptal etmek zorunda kaldı.
  • haksa haktir hep turkiyede mi olacak..demokrasinin merkezi almanyada ucmak istemezler zorla mi..beter olsunlar alman ekonomisi çöksun iyi olur..
  • Yayını kes yayını.Şimdi Türkiye'dekilerde duyacak,uyanacaklar.Sonra ekonomi çökecek. Şaka lan şaka....:)
  • ulan batacağınız belli. pilotlara helal olsun. borajet gibi bekleyip bekleyip kapının önüne mi konsunlar. şirket satılacak dendiğinde taş koysaydık yalçın ayaslı kapatırdı herkes parasını alırdı. kimse sendeleyen şirketi taşımasın. o patronun problemi. siz batırın kendi şirketinizi. çalışan olmadan şirket olmasın.
  • Alo airberlin gozyaslari icin mendil vereyim hih

Almanya'da havayolu şirketi Air Berlin, rahatsızlık sebebiyle 2. kez işe gelmeyeceğini bildiren pilotlar sebebiyle çok sayıda uçuşunu bir kez daha iptal etmek zorunda kaldı. Şirketin CEO’su Thomas Winkelmann, çalışanların ‘ateşle oynadığını’ söyledi.

Pilotların toplu bir biçimde rahatsızlandığını bildirmesi, ağustos ayında iflas başvurusunda bulunan Air Berlin'e yapılacak teklifler için son tarihe günler kala yaşandı.

Air Berlin sözcüsü, "30'dan fazla uçuş, çarşamba günü 150 civarında pilotun rahatsızlandığını bildirmesi üzerine iptal edildi" dedi.

Şirketin CEO'su Thomas Winkelmann ise çalışanların ‘ateşle oynadığını' söyleyerek, bu hareketin açıkça bir ‘protesto' olduğunu savundu.

Şirket için teklif sunacakların 15 Eylül'e kadar vakti bulunurken, kararın ise 21 Eylül'e kadar verileceği belirtilmişti.

Almanya'nın en büyük ikinci havayolu şirketine ilk resmi teklif INTRO Group'tan gelmişti.

'PİLOTLAR, ŞİRKETİN VARLIĞINI TEHDİT EDİYOR'

İptallerden en çok Düsseldorf ve Berlin-Tegel havalimanlarının etkilendiği, yolculara limanlara gelmemelerinin söylendiği aktarıldı.
Dün de binlerce yolcu, 200 pilotun bir anda rahatsızlandığını bildirmesi üzerine yaklaşık 100 uçuşun iptal edilmesiyle ‘ortada kalmıştı'.

Air Berlin, söz konusu pilotları, şirketin varlığını ‘tehdit etmekle' suçladı.

Almanya Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, tüm pilotlara işlerine dönme çağrısında bulundu.

Air Berlin'de yine pilot krizi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

camaeothy ~ 10 ay önce
haksa haktir hep turkiyede mi olacak..demokrasinin merkezi almanyada ucmak istemezler zorla mi..beter olsunlar alman ekonomisi çöksun iyi olur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alo Fatih ~ 10 ay önce
Yayını kes yayını.Şimdi Türkiye'dekilerde duyacak,uyanacaklar.Sonra ekonomi çökecek. Şaka lan şaka....:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaw he he ~ 10 ay önce
ulan batacağınız belli. pilotlara helal olsun. borajet gibi bekleyip bekleyip kapının önüne mi konsunlar. şirket satılacak dendiğinde taş koysaydık yalçın ayaslı kapatırdı herkes parasını alırdı. kimse sendeleyen şirketi taşımasın. o patronun problemi. siz batırın kendi şirketinizi. çalışan olmadan şirket olmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Byee ~ 10 ay önce
Alo airberlin gozyaslari icin mendil vereyim hih

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000