07 Ağustos 2017, Pazartesi 09:33:12

"Air Berlin kurtarılamaz!"

Alman Tagesspiegel ile konuşan Niki Lauda, Air Berlin´in ABD´de yeni bir ortak bulduğu halde yaz geçtikten sonra yeniden paraya sıkışacağını söyledi.
  • thy alsın avrupaya açılsın iç uçuşlarda
  • Esas Holding ,Airberlin'e Slot'ları için Hisse alıp Ortak oldu ! Zamanında Pegasus'un kaç Uçuşu vardı ? Ortaklık sonrası Slot'ları arttırıp Uçuş sayısı Hatırı Sayılır şekilde arttı.Almanyada Büyümenin Bedeli Airberlin ile Ortaklık idi.Airberlin veya Öncesi LTU Türkiye Uçuşlarını Pegasus'a devir etti.
  • Zaten tırışkadan bir şirket; kurtarılsa ne olur, kurtarılmasa ne olur!
  • RUSH filmi tavsiye ederım

Alman Tagesspiegel ile konuşan Niki Lauda, Air Berlin´in ABD´de yeni bir ortak bulduğu halde yaz geçtikten sonra yeniden paraya sıkışacağını söyledi.

Niki Lauda; “Air Berlin Kurtarılamaz”

Uzun bir süredir zor durumda olan Air Berlin, ABD´de yeni bir ortak bularak orada JetBlue ile işbirliği yapmaya başladı. Bu konuda Alman “Tagesspiegel” gazetesine konuşan eski Formula 1 yarışmacısı ve havayolları kurucusu Niki Lauda, bu yeni ortaklığın akıbetini çok iyi görmediğini belirterek “Air Berlin şu an var olduğu şekilde artık kurtarılamaz. Air Berlin beş yıl sonra da kurtarılamayacak” dedi.

Bu değerlendirme için Air Berlin´in borçlarını, satılmış uçaklarını ve ödediği yüksek leasing taksitlerini kanıt olarak gösteren Lauda, kendi kurduğu Niki Havayolları´nın şansı kötü giderse Air Berlin ile birlikte batabileceğini de ekledi.

Niki Lauda “Niki Havayolları” şirketindeki hisselerini birkaç yıl önce Air Berlin´e satıp yıllarca Air Berlin´in yönetim kurulunda görev almıştı.

Niki Lauda´ya göre Air Berlin´in yazdan sonra yeniden parası kalmayacak ve en büyük hissedarı Etihad yeniden para yatırmaktan vazgeçerse Air Berlin´in sonu gelecek. “Air Berlin´den arta kalanlardan başarılı bir girişim yaratmak son derece zor” diyen Lauda, Eurowings´in büyümesini de bu anlamda kaygı ile seyrettiğini belirterek “piyasa yeniden şekillendi, ve bu yeni şekillenen pazarda Air Berlin için artık yer yoktur” dedi.

Air Berlin´in güncel bir basın açıklamasına göre Air Berlin yolcuları yeni ABD´li ortağından dolayı “ABD´de sunulan büyük sayıdaki aktarma olanaklarından faydalanabilecek”. Air Berlin yolcularının artık ABD´ye uçuş ve yine ABD´de bulunan toplam 31 farklı destinasyona aktarma da satın alabilecek.  Air Berlin bu yeni ortaklığını önümüzdeki aylarda daha da genişleteceğini de açıkladı.

Air Berlin'in en büyük hissedarları arasında yönetim kurulu başkanlığını Şevket Sabancı'nın yaptığı Esas Holding de bulunuyor. Esas Holding, Air Berlin'in yüzde 12'lik hissesini elinde tutuyor.

"Air Berlin kurtarılamaz!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

.. ~ 12 ay önce
thy alsın avrupaya açılsın iç uçuşlarda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airberlin ~ 12 ay önce
Esas Holding ,Airberlin'e Slot'ları için Hisse alıp Ortak oldu ! Zamanında Pegasus'un kaç Uçuşu vardı ? Ortaklık sonrası Slot'ları arttırıp Uçuş sayısı Hatırı Sayılır şekilde arttı.Almanyada Büyümenin Bedeli Airberlin ile Ortaklık idi.Airberlin veya Öncesi LTU Türkiye Uçuşlarını Pegasus'a devir etti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 12 ay önce
Zaten tırışkadan bir şirket; kurtarılsa ne olur, kurtarılmasa ne olur!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tırışka ? ~ 12 ay önce
o kadar çalışanı var , siz hangi taraftan baktınız ?
Bjv carlione ~ 12 ay önce
RUSH filmi tavsiye ederım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000