26 Temmuz 2011, Salı 15:58:31

AHMEDİNEJAD UÇAK HEDİYE ETTİ

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’a hediye ettiği İran yapımı uçak Aşkabat’a getirildi.
  • başbakanlık için spariş edilen A 330 üretim aşamasında bilgilerinize http://www.airporthaber.com/basbakan-8217-a-200-milyon-dolarlik-ucak-33782h.html
  • evet, senin haberin yok. siteyi takip et.
  • ne zman alınmıs devlet parasıyla 330 ya bızım mı haberımız yok? element uydurma evresındesın sanırım sevgılı dostum :))))
  • hemen bizimkiler türk hükümetine veya AKP'tas atiyorlar.sizlere soruyorum kac kisiniz bu ucan tabutlara biner????? ucagin avionik veya software'si cok kötü.yani ucak olsunda nasil olursa olsun olmaz. mesela biz niye ceket,ayakkabi,pantolon aliyoruz carsida gidipte kendimiz dikmiyoruz evde??? o anlama geliyor
LSA tipi iki kişilik uçak, Türkmen lider Berdimuhamedov’a Mart ayında İran’a yaptığı ziyarette hediye edilmişti.

130 bin dolar değerindeki ‘Özgür Kuş’ adı verilen uçak, başkent Aşkabat’taki uluslararası havaalanına getirildi. Uçağın Aşkabat’a getirilmesi dolaysıyla düzenlenen törene, Türkmen bakanlar, İran’ın Aşkabat Büyükelçiliği mensupları ve çok sayıda Türkmen vatandaşı katıldı.

Ahmedinejad'ın uçağı Berdimuhamedov’a buğday jesti üzerine hediye ettiği öğrenildi. Türkmen lider, geçtiğimiz yıl ülkesinin buğday üretiminde kendisine yetecek kapasiteye ulaşmanın şükran borcu karşılığı olarak İran’a bin ton un hibe etmişti.

Türkmenistan medyasında konuyla ilgili yer alana haberlerde ‘Özgür Kuş’ uçağının teknik donanımıyla dünyada kendi sınıfında üçüncü sırada bulunduğu ifade edildi. İran, son teknoloji ile donatılan bu model uçakların seri üretimine altı ay önce başlamıştı.

Habertürk

AHMEDİNEJAD UÇAK HEDİYE ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
başbakanlık için spariş edilen A 330 üretim aşamasında bilgilerinize http://www.airporthaber.com/basbakan-8217-a-200-milyon-dolarlik-ucak-33782h.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
evet, senin haberin yok. siteyi takip et.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ne zman alınmıs devlet parasıyla 330 ya bızım mı haberımız yok? element uydurma evresındesın sanırım sevgılı dostum :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hemen bizimkiler türk hükümetine veya AKP'tas atiyorlar.sizlere soruyorum kac kisiniz bu ucan tabutlara biner????? ucagin avionik veya software'si cok kötü.yani ucak olsunda nasil olursa olsun olmaz. mesela biz niye ceket,ayakkabi,pantolon aliyoruz carsida gidipte kendimiz dikmiyoruz evde??? o anlama geliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000