07 Mart 2016, Pazartesi 15:59:57

AHL'de yeni güvenlik önlemleri

Türkiye’de yaşanan terör olaylarının ardından Atatürk Havalimanı'nda önlemler artırılıyor. Havalimanı personelinin giriş-çıkış yaptığı kapılara parmak izi sistemi getiriliyor.
  • Bu apron kartlarını güvenlik şube bu işi anca kavradı bu parmak izini zor kavramakarı
  • o sistem gelince cnr kadar kuyruk olur tam içeri giricez vardiya biticek hoş olur
  • Ya sacmalik bildigin. Sinir kapilari ne halde giren çıkan free. Hepsinin farkinda olduklari halde sanki var olan guvenligi sıkılaştırma yapıyolar sözde. Nasıl bir algi yonetimi valla bravo. Havalimanında onca denetim deniz limanı Allah a emanet. Iste beyin bedava
  • türk yetkilileri ve mülki iade Apronda herşeyi her önlemi anlarım ama Atatürk Havaalnında Amerikan Hava kuvvetleri astsubaylarının ofisinin işi ne...TUSLO DET 4 ..adı altında amerikalılara ofis ve apron kartı nasıl tahsis edilir..? Yıllardır bu ofis var ve bunlar Türk gümrük yasasını Nato şemsiyesi altında delıi Türkiyedeki amerıkalı personele yurt dısından gumruksuz yolcu ucakları kargosunda bebek bezınden laptopa cep telefonundan şapkaya müzik setine ne arasan getiriyor..turkıyede ne ıngılız ne fransız hıcbır dıplomatık mısyon bunu yapamıyorda neden amerıkalılar apronda ofis hakkı var ve bu işi yapıyor Gumruktende bunu hergun aynı matbuu kagıdıyla gozluk kalem kırtasıye dıye gecırıyor...adana incirlige gunde 2 ton,ankara buyukelcılık ıstanbul konsolosluga gunde 500-600 kg kolı posta alıp newyorktan gecırıyorlar gumruk muafıyetıyle Bu ıhbardır..

Türkiye’de yaşanan terör olaylarının ardından Atatürk Havalimanı'nda önlemler artırılıyor. Havalimanı personelinin giriş-çıkış yaptığı kapılara parmak izi sistemi getiriliyor.

Türkiye’de yaşanan terör olaylarının ardından güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı Atatürk Havalimanı'nda, personelin aprona giriş- çıkış yaptığı kapılara parmak izi sistemi kuruluyor. Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği'nde yapılan güvenlik toplantılarında gündeme gelen yeni sistem yetkilileri tarafından olumlu bulunurken, sistemin kurulmasının ardından personelin yoğun olarak giriş çıkış yaptığı kapılarda oluşacak uzun sıralara çözüm aranıyor.

B KAPISI YENİLENECEK

Atatürk Havalimanı Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Atatürk Havalimanı ve çevresinde aldıkları önlemlerle kuş uçurtmazken, daha önce sıkıntı yaşanan apron girişleri yeniden düzenleniyor.

Havalimanında çalışan teknik personelin yoğunlukla giriş -çıkış yaptığı B kapısı büyütülerek parmak izi sistemi kurulacak. Personelin vardiya değişim saatlerinde yoğunluk yaşanan B kapısında bulunan x -ray cihazlarının sayısı artırılacak. Daha önce apron kartını göstererek geçen personel, yeni sistemlerin kurulmasının ardından parmak izini ve apron kartını okutarak girecek. Ayrıca Atatürk Havalimanı terminalinde bulunan ve personelin apron kartı okutarak geçtiği noktalara da parmak izi sistemi kurulması düşünülüyor.
Parmak izi sisteminin kurulmasındaki en büyük sorun ise apron kartı bulunan yaklaşık 70 bin personelin parmak izinin alınması. Yetkililer tüm personelin sadece parmak izinin alınmasının bile yaklaşık altı ay süreceğini hesaplarken, personelin giriş -çıkış kapılarında uzun süre bekleyecek olması sistemin kurulmasının önündeki en büyük sorun.

AHL'de yeni güvenlik önlemleri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Ahl ~ 2 yıl önce
Bu apron kartlarını güvenlik şube bu işi anca kavradı bu parmak izini zor kavramakarı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alışkınız ~ 2 yıl önce
o sistem gelince cnr kadar kuyruk olur tam içeri giricez vardiya biticek hoş olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gumruk mem. ~ 2 yıl önce
Ya sacmalik bildigin. Sinir kapilari ne halde giren çıkan free. Hepsinin farkinda olduklari halde sanki var olan guvenligi sıkılaştırma yapıyolar sözde. Nasıl bir algi yonetimi valla bravo. Havalimanında onca denetim deniz limanı Allah a emanet. Iste beyin bedava

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ciddi bir durum ~ 2 yıl önce
türk yetkilileri ve mülki iade Apronda herşeyi her önlemi anlarım ama Atatürk Havaalnında Amerikan Hava kuvvetleri astsubaylarının ofisinin işi ne...TUSLO DET 4 ..adı altında amerikalılara ofis ve apron kartı nasıl tahsis edilir..? Yıllardır bu ofis var ve bunlar Türk gümrük yasasını Nato şemsiyesi altında delıi Türkiyedeki amerıkalı personele yurt dısından gumruksuz yolcu ucakları kargosunda bebek bezınden laptopa cep telefonundan şapkaya müzik setine ne arasan getiriyor..turkıyede ne ıngılız ne fransız hıcbır dıplomatık mısyon bunu yapamıyorda neden amerıkalılar apronda ofis hakkı var ve bu işi yapıyor Gumruktende bunu hergun aynı matbuu kagıdıyla gozluk kalem kırtasıye dıye gecırıyor...adana incirlige gunde 2 ton,ankara buyukelcılık ıstanbul konsolosluga gunde 500-600 kg kolı posta alıp newyorktan gecırıyorlar gumruk muafıyetıyle Bu ıhbardır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000