13 Şubat 2018, Salı 19:20:48

AHL Taksi kahyasından duyarlı hareket

Atatürk Havalimanı'nda taksi durağında görevli İbrahim Demir, peronda bulduğu içinde 12 bin dolar yer alan çantayı sahibine ulaştırdı.
  • AHL Taksicilerinin şirin gorunme cabasi icin yazilmis asparagas haber.
  • Bunlar babadan oğla nesil. Daha çok şey söylemek istiyorum ama buradan imkanı yok.
  • Paranin sahibi gumruk mevzuati geregi para kacakciligi yapmistir $12 000 bildirmemistir gumrukculer savci havaalani mulki idare amiri sorumludur...
  • 12bin değil 12 milyon dolar da teslim etseniz sizd3n bir cacik olmaz....

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar geliş katı taksi durağında kahyalık yapan İbrahim Demir, taksilerin kullandığı peronda deri bir çanta buldu. Demir, çantanın içinde telefon, Irak pasaportu ve 12 bin dolar (45 bin lira) olduğunu gördü. İbrahim Demir, durumu Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne haber verdi. İbrahim Demir, ayrıca Irak Konsolosluğu'yla da iletişime geçti. Bir süre sonra polis ekipleri, Taksiciler Kooperatifi'ni arayarak çantanın Irak vatandaşı Ali Suad Mohsin Jaberi'nin olduğunu ve Jaberi ile birlikte kooperatife geleceklerini söyledi. Jaberi, taksi durağına gelerek telefon, pasaport ve 12 bin dolar bulunan çantayı taksi durağı görevlisi İbrahim Demir'den teslim aldı.

'Irak'ı arayıp bağlantı kurduk'

24 yıldır Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'nde görev yaptığını söyleyen İbrahim Demir, "Böyle olaylara bir kaç defa rastladık. Gece saat 04.00 sıralarında yolcuları dağıtırken arabanın altında bir çanta bulduk. Nöbetçi Amiri Engin Bey ile birlikte arkadaşa bir şekilde ulaştık. Irak'ı aradık. Oradan bağlantıda kurduk. En son havalimanı karakolundan aradılar bizi 'Bir çanta bulmuşsunuz' diye ardından arkadaş geldi. Parasını saydı, 12 bin dolar bir pasaport ve telefon vardı. Arkadaşa teslim ediyorum" dedi. İstanbul'a ödeme yapmak için geldiğini belirten Jaberi ise çantasını bulan İbrahim Demir'e duyarlı davranışı için teşekkür etti.

AHL Taksi kahyasından duyarlı hareket

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

JDM ~ 6 ay önce
AHL Taksicilerinin şirin gorunme cabasi icin yazilmis asparagas haber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğuş ~ 6 ay önce
Bunlar babadan oğla nesil. Daha çok şey söylemek istiyorum ama buradan imkanı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herseyi bilen adam ~ 6 ay önce
Paranin sahibi gumruk mevzuati geregi para kacakciligi yapmistir $12 000 bildirmemistir gumrukculer savci havaalani mulki idare amiri sorumludur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir halt bilmeyen adama ~ 6 ay önce
Dediğin suçun oluşması için paranın gümrüklü alana yani pasaport kontrol ü gecmesi lazım. Yani suç muç yok ortada
Bir cacık olmaz ~ 6 ay önce
12bin değil 12 milyon dolar da teslim etseniz sizd3n bir cacik olmaz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:-) ~ 6 ay önce
Hay sen çok yaşa :-)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000