18 Mayıs 2015, Pazartesi 14:18:53

AHL PERSONELİNE 'KEMER ÇIKARMA' ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

Havalimanlarındaki ilk güvenlik noktasının kaldırılması gündemdeki sıcaklığını korurken, Atatürk Havalimanı'nda yeni bir karar alındı.
  • Okudukça gülüyorum bosverin arkadaşlar ne soyleseniz boş bunlara bak anlayan nasıl insan gibi yorum yapiyo o güvenlikleri sevmeyen cahiller kapı dedektorunden geçince öttüm diyosunuz ne komik oluyosunuz ya sinyal verdim demeyi bi ogrenemediniz kuşmusun ötüyosun ;)istediğiniz kadar ağlayın paşa paşa o kemeri cikaracaksiniz sen beni sevsen ne olur sevmesen ne olur benim karşımda kuzu gibi dediklerimi yapmak zor geliyo anlıyorum ama yapıcak bişey yok canım personel arkadaşlarım eşşek gibi gelirsiniz o cihaza kuzu gibi aranır gidersin Güle güle selametle yine bekleriz
  • Lan camiler bizi sizin gibi lokum çikolata satmiyoruz ucak güvenliği sağlıyoruz. .
  • Şu vir vir vir rumuzlu müsvette, Atasözü işte ne yaparsın, binlerce yılın birikiminin ifadesi " ZERDUZ PALAN URSAN EŞEK YİNE EŞEKTİR" Yani diyor k altından semer vursan da eşek yine eşektir. Kime ne anlatıyormuşuz. Veya başka bir ifade ile "ALMAYI BİLMEZ İSE KEL MAHMUT, NEYLESİN SULTAN MAHMUT". Ne desek boş. Yahut "LAFA BAKARIM LAF MI DİYE, SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE" Dikkate alıp canımızı mı sıkalım. Niye kuyruk acımız olucak ki? Altın yere düşme ile değerinden birşey mi kaybeder? Hani belki kafana dank eder diye her yolu deniyorum. Sadece sana değil senin gibi eksik eğitimlilere sözümüz. Sürç-ü lisan ettiysek affola. Bu senden değil, cemaatten. Seni adam etmek kolay olmayacak. Ama o kafanın içindeki peltenin ne işe yaradığını öğretecek gücümüz de vaktimiz de vardır evelallah.
  • Guvenlik noktalarında anlayamadığım birşey var polıs dısardan girerken sivil olsun yada uniformalı geciş noktasında rahatca kontrol olmadan geciyorlar polısın yetki kontrolu yuksek bunu anladım ,peki özel guvenlik memurlarının ne hakkı var tum personel ve yolcu didik didik aranırken özel guvenlik memurları niye aranmıyor aranıyorsada sadece bir el yordamı ile beline bakıyormus gibi arama yapılıyor esyaları x ray cihazına konmadan geciliyor !! Nekadar güvenlik önemli sizce merak ediyorum Personel aramaya gelince yada yolcu kontrolleri tam yapılıyorda diğer aramalar neden zayıf?

Havalimanlarındaki ilk güvenlik noktasının kaldırılması gündemdeki sıcaklığını korurken, Atatürk Havalimanı'nda yeni bir karar alındı.

Yolcuların vakit kaybı yaşamasının önüne geçmek için kaldırılması gündemde olan birinci güvenlik noktası çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bu kararı olumlu bulanların yanı sıra güvenlik için risk oluşturacağı gerekçesiyle reddedenler de olmuştu.

Havalimanları için hayati öneme sahip x-ray noktaları sürekli olarak gündemdeki yerini alırken, Atatürk Havalimanı personeline de sıkı denetimler gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Avrupa Sivil Havacılık Konferansı (ECAC) tarafından bir denetleme geçiren Atatürk Havalimanı'nda personelin de artık ikinci güvenlik noktasında kemer çıkarması kararlaştırıldı.

İlk güvenlik noktasında yolcular kemer çıkarmazken, ikinci geçişte kemerini çıkarmak zorunda kalıyordu. Alınan karar gereği personelin de ikinci güvenlik noktasında kemerlerini çıkarma zorunluluğu getirildi.

©AirportHaber

AHL PERSONELİNE 'KEMER ÇIKARMA' ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (79)

gülüyorum ~ 3 yıl önce
Okudukça gülüyorum bosverin arkadaşlar ne soyleseniz boş bunlara bak anlayan nasıl insan gibi yorum yapiyo o güvenlikleri sevmeyen cahiller kapı dedektorunden geçince öttüm diyosunuz ne komik oluyosunuz ya sinyal verdim demeyi bi ogrenemediniz kuşmusun ötüyosun ;)istediğiniz kadar ağlayın paşa paşa o kemeri cikaracaksiniz sen beni sevsen ne olur sevmesen ne olur benim karşımda kuzu gibi dediklerimi yapmak zor geliyo anlıyorum ama yapıcak bişey yok canım personel arkadaşlarım eşşek gibi gelirsiniz o cihaza kuzu gibi aranır gidersin Güle güle selametle yine bekleriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Blackblue ~ 3 yıl önce
Lan camiler bizi sizin gibi lokum çikolata satmiyoruz ucak güvenliği sağlıyoruz. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zır zır zır ~ 3 yıl önce
Şu vir vir vir rumuzlu müsvette, Atasözü işte ne yaparsın, binlerce yılın birikiminin ifadesi " ZERDUZ PALAN URSAN EŞEK YİNE EŞEKTİR" Yani diyor k altından semer vursan da eşek yine eşektir. Kime ne anlatıyormuşuz. Veya başka bir ifade ile "ALMAYI BİLMEZ İSE KEL MAHMUT, NEYLESİN SULTAN MAHMUT". Ne desek boş. Yahut "LAFA BAKARIM LAF MI DİYE, SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE" Dikkate alıp canımızı mı sıkalım. Niye kuyruk acımız olucak ki? Altın yere düşme ile değerinden birşey mi kaybeder? Hani belki kafana dank eder diye her yolu deniyorum. Sadece sana değil senin gibi eksik eğitimlilere sözümüz. Sürç-ü lisan ettiysek affola. Bu senden değil, cemaatten. Seni adam etmek kolay olmayacak. Ama o kafanın içindeki peltenin ne işe yaradığını öğretecek gücümüz de vaktimiz de vardır evelallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 3 yıl önce
Guvenlik noktalarında anlayamadığım birşey var polıs dısardan girerken sivil olsun yada uniformalı geciş noktasında rahatca kontrol olmadan geciyorlar polısın yetki kontrolu yuksek bunu anladım ,peki özel guvenlik memurlarının ne hakkı var tum personel ve yolcu didik didik aranırken özel guvenlik memurları niye aranmıyor aranıyorsada sadece bir el yordamı ile beline bakıyormus gibi arama yapılıyor esyaları x ray cihazına konmadan geciliyor !! Nekadar güvenlik önemli sizce merak ediyorum Personel aramaya gelince yada yolcu kontrolleri tam yapılıyorda diğer aramalar neden zayıf?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000