20 Kasım 2017, Pazartesi 11:40:40

AHL en çok büyüyen havalimanı oldu

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Ekim ayı raporunu yayınlandı. Rapora göre, Atatürk Havalimanı yolcu sayısı bakımından dünyanın en büyük 15 havalimanı içerisinde en çok büyüyen havalimanı oldu.
  • Amerikaya giderken fark verdim business bilet aldım, uçak kalkınca beleşçi thy personeli geldi business classa yerleşti, sadece kendileri olsa neyse anası babası tüm sülale , hepsi beleşçi, bir daha asla thy para vermem , yarı fiyatına dolu firma var.
  • Ülkedeki problemlerden dolayı trafiğin yerlerde olduğu dönemi baz yıl alıp "çok büyüdük çok" demek, ilginç!.
  • Havalimanı büyüyor büyüyorda bizim emeklerimizin karşılığı verilmiyor. Az para çok iş kölelik sisteminde çalıştırılıyoruz. Bırakıp gitsen gidemiyorsun. Bunuda bildikleri için vuruyorlar semeri tüm çalışanlara. Ama bu dünyada olmasa öteki dünyada Allah’ın adaleti tecelli edecektir. !
  • Atatürk havaalanında sadece thy var yabancı havayolları yokki avrupada baksak çok karışık havayolu var nasıl büyüme oluyor hiç anlamış değilim

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Ekim ayı raporunu yayınlandı. Rapora göre, Atatürk Havalimanı yolcu sayısı bakımından dünyanın en büyük 15 havalimanı içerisinde en çok büyüyen havalimanı oldu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, konuya ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Ocak, "Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü(ICAO), 2017 yılı Ekim ayı raporunu açıkladı. Raporda Ağustos 2017 için kalkışlar, yolcu sayıları ve yük miktarlarında ilk 15’e giren havalimanları ve dünya pazarında en büyük paya sahip 15 havayolu şirketine ait veriler yer aldı. Rapor verileri, Avrupa havalimanları arasında zirveye yerleşen AHL’nin dünya ölçeğinde de iddialı olduğuna işaret ediyor. 22.000 kalkışla 10. sırada yer alan havalimanımız,  bir önceki yılın aynı dönemine göre %2,8 artış gösterdi" dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nın en çok büyüme kaydeden meydan olduğuna dikkat çeken DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, "İstanbul Atatürk Havalimanı 3.308.899 yolcuyla 10. sırada yer alırken bir önceki yılın aynı dönemine göre %10,6 büyüme gösterdi ve yolcu sayısı bakımından ilk 15’te olan havalimanları arasında en çok büyüyen havalimanı oldu" ifadelerini kullandı.

AHL en çok büyüyen havalimanı oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Thy ~ 8 ay önce
Amerikaya giderken fark verdim business bilet aldım, uçak kalkınca beleşçi thy personeli geldi business classa yerleşti, sadece kendileri olsa neyse anası babası tüm sülale , hepsi beleşçi, bir daha asla thy para vermem , yarı fiyatına dolu firma var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baz yıl önemli ~ 8 ay önce
Ülkedeki problemlerden dolayı trafiğin yerlerde olduğu dönemi baz yıl alıp "çok büyüdük çok" demek, ilginç!.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgsci ~ 8 ay önce
Havalimanı büyüyor büyüyorda bizim emeklerimizin karşılığı verilmiyor. Az para çok iş kölelik sisteminde çalıştırılıyoruz. Bırakıp gitsen gidemiyorsun. Bunuda bildikleri için vuruyorlar semeri tüm çalışanlara. Ama bu dünyada olmasa öteki dünyada Allah’ın adaleti tecelli edecektir. !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xx ~ 8 ay önce
Atatürk havaalanında sadece thy var yabancı havayolları yokki avrupada baksak çok karışık havayolu var nasıl büyüme oluyor hiç anlamış değilim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tercüman ~ 8 ay önce
Demekki THY büyüyor, İST de büyüyor ona paralel.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000