06 Mayıs 2015, Çarşamba 20:33:56

AĞRI HAVALİMANI'NIN İSMİ DEĞİŞTİ

Ağrı Havalimanı'nın açılışını yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, havalimanının adının "Ağrı Ahmedi Hani Havalimanı" olacağını söyledi.
  • Haberleri izlerken dikkatimi çekti bakan patatescileri tehdit etti vali şantiye şefini gömerim dedi bu nasıl bir ruh haliyse....havalimanın adı değişmiş kimin umrunda boldureceklerya hazırlığını yapıyorlar.oysa kürt te türkte bıraksalar bir şekilde yaşar.yapacak çok şey var....gün gelecek yanlış doğruyla yok olacak Allahın adeleti budur.
  • Hiç bir zaman unutmayın, Kurtuluş Savaş'ı Yunan'a, İngiliz'e ve yobaza karşı yapılmıştır.
  • Vatan haini diyen yaratık: Ufak ufak toplan, kendine malum uçakta yer ayırt. Ayakkabı kutularından yer kalırsa belki bagajların ve köpeklerinin yanına sığarsın. Seçimden sonra kaçacak delik bulamayacaksınız.
  • Gelin hep birlikte dava edelim bu vatan haini diyen yobazı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muş'taki mitingin ardından, eşi Sera Davutoğlu ile birlikte, 'Ana' uçağı ile Ağrı'ya geçti ve yapımı tamamlanan havalimanı terminal binasını hizmete açtı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Vali Musa Işın, AK Parti Ağrı milletvekili adaylarıyla birlikte yeni terminal binasının açılışını "Ya Allah Bismillah" diyerek yapan Başbakan Davutoğlu, havalimanına 'Ahmed-i Hani' adının verileceğini bildirdi.

AHMED-İ HANİ KİMDİR?
Ahmed-i Hani, 17'nci Yüzyıl'da yaşadı. Dini eğitim gören Hani, Kürtçe, Arapça, Farsça ve Türkçe biliyordu, ancak eserlerini Kürtçe olarak yazdı. 14 yaşında yazmaya başlayan Ahmed-i Hani, eğitimini bitirdikten sonra öğretmen olarak hayatını sürdürdü. Mutasavvıf şair Hani, Doğubeyazıt'da bir okul açarak dersler verdi.

AĞRI HAVALİMANI'NIN İSMİ DEĞİŞTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Haberleri izlerken dikkatimi çekti bakan patatescileri tehdit etti vali şantiye şefini gömerim dedi bu nasıl bir ruh haliyse....havalimanın adı değişmiş kimin umrunda boldureceklerya hazırlığını yapıyorlar.oysa kürt te türkte bıraksalar bir şekilde yaşar.yapacak çok şey var....gün gelecek yanlış doğruyla yok olacak Allahın adeleti budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hiç bir zaman unutmayın, Kurtuluş Savaş'ı Yunan'a, İngiliz'e ve yobaza karşı yapılmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Vatan haini diyen yaratık: Ufak ufak toplan, kendine malum uçakta yer ayırt. Ayakkabı kutularından yer kalırsa belki bagajların ve köpeklerinin yanına sığarsın. Seçimden sonra kaçacak delik bulamayacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Gelin hep birlikte dava edelim bu vatan haini diyen yobazı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000