18 Eylül 2012, Salı 14:30:54

AFA UÇAKLARI DA MYSIA'DAYDI

"Atlantik Uçuş Akademisi 14-16 Eylül 2012 tarihlerinde İstanbul Havacılık Kulübü organizasyonu ile gerçekleştirilen Edremit Körfez MYSIA Uluslararası Havacılık Festivaline DA20-C1 Eclipse ve DA42-NG uçakları ile katıldı.
  • sizin gibi degerli insanlardan egitim almaktan gurur duyuyoruz. iyi ki varsiniz..
  • tansel hocam F-16 da super bir ogretmendiniz sizinle gurur duyuyoruz
  • ILginc, cok ilginc ! sasirdim, camur atan olmadi..... BAsarilar Sermed abi.
  • Sermed abiyi bir kez görme şansım oldu ama kaliteli ve vizyonu olan çalışkan bir adam olduğu belliydi, bu is de güzel olmuş, yakışır, Hava Kuvvetleri kökenli kaptanlarımızın iyi islerini daha cok duymak istiyoruz inşallah, AFA akademisinin de isleri rast gitsin diliyoruz..........

Festivalin hava gösterileri bölümünde AFA’nın çift motorlu DA42-NG uçağını Genel Müdür Kaptan Sermed Temizkan ve DA20-C1 uçağını Eğitim Müdürü Tansel Çokuysal tarafından uçuruldu.

AFA bu gösteri uçuşunda, Türk Hava Kuvvetleri Gösteri Takımı Solo Türk’ün ilk pilotu olan ve halen TAI’de F-16 Test Pilotu olan Murat Keleş’i konuk olarak DA42-NG uçağında ve yine Türk Hava Kuvvetlerinden emekli LANTIRN pilotu Muammer Güner’i DA20-C1 uçağında konuk olarak uçurdu. AFA organizasyona katılımını Türk Hava Kuvvetlerinde F-16 Pilotu olarak görev yapmış dört Pilot ile gerçekleştirmiş oldu.

AFA farklı tipteki iki eğitim uçağı ile festivale katılanlara unutulmaz anlar yaşattı. Gösteriler esnasında kameralara inanılmaz kareler bırakan ikili, seyircilerden büyük beğeni topladı. Yakın kolda ve tek tek, alçak irtifada yapılan manevralar nefesleri keserken Kaptan Sermed Temizkan anormal durumlar ve akrobasi eğitimi amaçlı bir uçağın gelecek yıl AFA’ya katılacağı müjdesini verdi."

AFA UÇAKLARI DA MYSIA'DAYDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

AFA ~ 6 yıl önce
sizin gibi degerli insanlardan egitim almaktan gurur duyuyoruz. iyi ki varsiniz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
unutmadik ~ 6 yıl önce
tansel hocam F-16 da super bir ogretmendiniz sizinle gurur duyuyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ILginc, cok ilginc ! sasirdim, camur atan olmadi..... BAsarilar Sermed abi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bra ~ 6 yıl önce
Sermed abiyi bir kez görme şansım oldu ama kaliteli ve vizyonu olan çalışkan bir adam olduğu belliydi, bu is de güzel olmuş, yakışır, Hava Kuvvetleri kökenli kaptanlarımızın iyi islerini daha cok duymak istiyoruz inşallah, AFA akademisinin de isleri rast gitsin diliyoruz..........

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000