11 Ekim 2009, Pazar 07:30:21

Aegean'ın başına Türk yönetici...

9 Eylül'de İstanbul-Atina arası tarifeli seferlere başlayan Aegean Air'in İstanbul sorumlusu Nick Komninos, Türk pasaportu da taşıyan bir İstanbullu... İlk kez Türkiye'de çalışan Komninos "Hiç sıkıntı çekmedim, sonuçta memleketimdeyim" diyor...
  • sizin gibi geri kafalı adamlar bu anlaşmazlığı körüklüyor tarih bilgisini sadece savaş olarak görenler yüzünden iki toplum düşman sanılıyor aynı toprağı paylaşmış aynı sudan içmiş aynı ekmekden yemiş iki toplumu düşman görenler artık bi sussun da işi bilenler konuşsun. Niko bey iyiki tanıdım sizi düşüncelerim en büyük ispatlarından birisiniz ha gerisimi neyse...................
  • ben bu yurdum insanın ın herkesi Türk yapmasına,dedesini torununu çocugunu kesen biri gelip Türkleri seviyorum dediği anda boynuna sarılmasına,iki kelime Türkçe konuşan yabancı bulsa varını yogunu hediye etmeye çalışmasına hastayım yaaaa nedir arkadaşım bu yabancı hayranlıgı kendi vatandaşını begenmez elin bitli turistini yabancısını baş tacı edersini akıllımısınız siz yahu
  • Türk pasaportu tasiyanlar, Türk'tür.
  • Bazi arkadaslarimizin merakini gidermek icin yaziyorum... Askerligimi Manisa 8.Piyade Er Egitim Alayi Avci Komando Taburu"nda yaptim. Izin verirseniz benimde bir sorum olacak. TC kimligini tasiyan biri Turk degilmi sizce?? Saygilarimla, Niko.

Yunanistan'ın özel havayolu şirketi Aegean Airlines, 9 Eylül itibariyle İstanbul-Atina seferlerine başladı. İstanbul'da satış ofisi açan şirket, havalimanındaki istasyon müdürlüğünün başına ise İstanbul doğumlu olan bir Rum yöneticiyi getirdi. Daha önce Atina, Girit ve Selanik'te çalışan Nick Komninos, ilk kez Türkiye'de çalışmanın mutluluğunu yaşıyor.

Havayolundan gelen teklif üzerine Atina'dan İstanbul'a taşınan Komninos "Bir aydan fazla bir zaman oldu buraya taşınalı ancak sanki hep buradaydık gibi hissediyoruz. Hiçbir sıkıntı ya da yabancılık çekmedim. Sonuçta memleketindeyim" diyor.

Aegean Air'in yaklaşık 5 yıldır tarifeli seferlerde gerekli izinleri almak için mücadele verdiğini anlatan Komninos, İstanbul'da 5 kişilik bir satış ofisiyle hizmet verdiklerini belirtiyor.

Türk Hava Yolları ve Yunan Olimpic Havayolları ile sağlık bir rekabet içinde olduklarını belirten Komninos

"Yolcularımıza iyi bir hizmet sunmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Fiyat açısından en avantajlı biziz. Biz bu piyasa girdikten sonra fiyatlarda yüzde 20 oranında bir düşüş yaşandı. O da rekabetin tüketicinin lehine çalışmış olduğunu gösteriyor. Her uçuşumuzda yüzde 75/80 oranında bir doluluk söz konusu. Herkese yetecek kadar büyük bir pazarın içindeyiz."

İstanbul'da kalıcı olmayı hedeflediklerini bildiren Komninos "Şirket, Türkiye pazarına büyük önem veriyor. Buraya 'İstanbul'a başlayalım da, bakalım' gözüyle gelmedik. Şehir ofisimizin kurulması ve burada 5 kişinin çalışması, şirketin bu uçuş noktasına verdiği önemin en güzel ispatıdır" diye konuşuyor.

1999 yılında kurulan Aegean Air, birkaç uçakla başlayan havacılık serüvenini, bugün 36 uçağa kadar yükseltti. 9 Eylül'den itibaren İstanbul'dan tarifeli seferlere başlayan şirket, her gün İstanbul-Atina arasında seferler düzenliyor.

Turizmdebusabah

Aegean'ın başına Türk yönetici...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
sizin gibi geri kafalı adamlar bu anlaşmazlığı körüklüyor tarih bilgisini sadece savaş olarak görenler yüzünden iki toplum düşman sanılıyor aynı toprağı paylaşmış aynı sudan içmiş aynı ekmekden yemiş iki toplumu düşman görenler artık bi sussun da işi bilenler konuşsun. Niko bey iyiki tanıdım sizi düşüncelerim en büyük ispatlarından birisiniz ha gerisimi neyse...................

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ben bu yurdum insanın ın herkesi Türk yapmasına,dedesini torununu çocugunu kesen biri gelip Türkleri seviyorum dediği anda boynuna sarılmasına,iki kelime Türkçe konuşan yabancı bulsa varını yogunu hediye etmeye çalışmasına hastayım yaaaa nedir arkadaşım bu yabancı hayranlıgı kendi vatandaşını begenmez elin bitli turistini yabancısını baş tacı edersini akıllımısınız siz yahu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Türk pasaportu tasiyanlar, Türk'tür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bazi arkadaslarimizin merakini gidermek icin yaziyorum... Askerligimi Manisa 8.Piyade Er Egitim Alayi Avci Komando Taburu"nda yaptim. Izin verirseniz benimde bir sorum olacak. TC kimligini tasiyan biri Turk degilmi sizce?? Saygilarimla, Niko.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000