07 Mart 2013, Perşembe 08:08:13

ADNAN MENDERES'TE KAÇAK TELEFON OPERASYONU

Adnan Menderes Havalimanın’da, maddi değeri 27 bin TL olan 88 adet son model cep telefonu ele geçirildi.
  • x- telefona kaç lira verdin? y- 1699 lira verdik ama güzel telefon. sen ne kadar verdin? x- 299 euro ya aldım almanyadan. harbiden güzel alet ama :) y- vayy ^^^^^ x- keşke otomobilleride bu şekilde yapsalarda vergi yerine arabaya otursak :))
  • Ülkemizde bir aralar Döviz karaborsası vardı, neden? Çünkü döviz alım satımı sımsıkı devletin kontrolu altındaydı. Kontrol kalktı onunla birlikte döviz karaborsası da tarihe karıştı. Telefon da aynen. Dısarıda 25 lira karşılığında satılan basit bir telefon türkiyede 100 liradan başlıyan fiyatlarla satılıyor. Kim cebine giriyor bu fahiş kazançlar? Dısarıda oturan, çalışan vatandaş geldüğünde telefonunu Türkiye'de kullanamıyor, kayıt ettirmesi gerekiyor bir sürü bürokratik engeller, neden? Telefon konusuna dar açıdan bakılıyor ülkemizde, herkesin kullandığı cep telefonları, kullananların alım gücüne denk fiyatlarla satılırsa bu sorun ortadan kendiliğinden kalkar.
  • yapılan işlemin kanuni yönünü yorumlamadan önce mevzuat ne diyo onu bi öğrenmek gerek zannımca.. araştırmaya üşenenler için ilgili mevzuat: http://eski.gumruk.gov.tr/tr-TR/yolcuislemleri/Sayfalar/Yolcu.aspx
  • Artık millet yemiyor bu ayakları sayın devlet büyüğü efendilerimiz. Ayan-beyan milletin canına okuyorsunuz. Sonra toplanan vergilerle bir avuç insan sefa sürüyor. Eskiden sorun yoktu, kuzuydu millet ama şimdi öyle değil, okuyan ve pasaport sahibi sayısını arttıkça gözü açılıyor milletin. Bari şu fiyat farkını iki kat yapmayın. Hiç olmazsa 500 dolarlık cihaz burada 750 falan olsun... Günahtır yahu!...

Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından Dubai’den İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelen Y.C. isimli Türk vatandaşının valizinde bulunan yaklaşık 15 bin TL değerinde 78 adet cep telefonuna mahkeme kararı ile el konuldu.

KİM ekiplerinin yaptıkları ikinci operasyonda yine Dubai’den İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelen A.A ve A.İ isimli Türk vatandaşlarına yönelik oldu. Şüphelilerin valizlerinde piyasa değeri yaklaşık 12 bin TL olan toplam 10 adet İphone beş, bir adet Canon EOS 650 D marka fotoğraf makinesi bulunduğu görüldü ve bu telefonlara mahkeme kararıyla el konuldu. Şüpheliler hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

ADNAN MENDERES'TE KAÇAK TELEFON OPERASYONU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

asdalafisda ~ 5 yıl önce
x- telefona kaç lira verdin? y- 1699 lira verdik ama güzel telefon. sen ne kadar verdin? x- 299 euro ya aldım almanyadan. harbiden güzel alet ama :) y- vayy ^^^^^ x- keşke otomobilleride bu şekilde yapsalarda vergi yerine arabaya otursak :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXXXX ~ 5 yıl önce
Ülkemizde bir aralar Döviz karaborsası vardı, neden? Çünkü döviz alım satımı sımsıkı devletin kontrolu altındaydı. Kontrol kalktı onunla birlikte döviz karaborsası da tarihe karıştı. Telefon da aynen. Dısarıda 25 lira karşılığında satılan basit bir telefon türkiyede 100 liradan başlıyan fiyatlarla satılıyor. Kim cebine giriyor bu fahiş kazançlar? Dısarıda oturan, çalışan vatandaş geldüğünde telefonunu Türkiye'de kullanamıyor, kayıt ettirmesi gerekiyor bir sürü bürokratik engeller, neden? Telefon konusuna dar açıdan bakılıyor ülkemizde, herkesin kullandığı cep telefonları, kullananların alım gücüne denk fiyatlarla satılırsa bu sorun ortadan kendiliğinden kalkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kanun ne diyosa o ~ 5 yıl önce
yapılan işlemin kanuni yönünü yorumlamadan önce mevzuat ne diyo onu bi öğrenmek gerek zannımca.. araştırmaya üşenenler için ilgili mevzuat: http://eski.gumruk.gov.tr/tr-TR/yolcuislemleri/Sayfalar/Yolcu.aspx

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vergisel Devlet ~ 5 yıl önce
Artık millet yemiyor bu ayakları sayın devlet büyüğü efendilerimiz. Ayan-beyan milletin canına okuyorsunuz. Sonra toplanan vergilerle bir avuç insan sefa sürüyor. Eskiden sorun yoktu, kuzuydu millet ama şimdi öyle değil, okuyan ve pasaport sahibi sayısını arttıkça gözü açılıyor milletin. Bari şu fiyat farkını iki kat yapmayın. Hiç olmazsa 500 dolarlık cihaz burada 750 falan olsun... Günahtır yahu!...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000