22 Mart 2016, Salı 17:09:51

Adnan Menderes Havalimanı'nda flaş karar!

Adeta tüm dünyada alarm verilmesine neden olan terör olayları güvenlik önlemlerini baştan aşağı değiştirdi.
  • ankara ve istanbuldakş havalimanlarında durum nedir acaba
  • burdaki önemli konu otogardaki adamla uçağa binen adamın canı meselesi değil. siz işte dışarıdan bakınca öyle görüyorsunuz buda ne kadar bilgisiz olduğunuzdur. otogarda patlama oldu ankarada ne değişti hiç bişey sadece vatandaşlarımız canından oldu ama havalimanında yapılacak olan bir patlama bu arada havalimanları ülkenin sınır kapısıdır yani havalimanı demek sınırdaki bir olayla aynışeydir. havalimanında olan bir patlama tüm dünyayı ilgilendirir. ülke batar ekonemi çöker. ülkemiz havalimanlarından sadece pist kullanılarak ticari bakımdan çok büyük mevlalaar elde etmektedir. bomba patlayan havalimanı demek güvensiz demek hiç bir yabancı uçağın burayı kullanmaması ülkeye gelememsi şehre gelmemesi demektir. turizm çöker ekonemi çöker herşey yerle bir olur daha bir sürü şey olur . siz cahiller bunu anlayamazsınız .bürükselde yoktu ilk kontrol adamlar içeride patlattı bombayı böyle olmasını istiyorsanız siz bilrisiniz tabi. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ve boş işkembeden sallamak kolay
  • Tamam,bu zamanda belki bu gerekliydi ama işin bir de şu tarafı var,havalimanında bir şey yapmayı kafasına koyan adam da gidip cihazda kendini aratmaz.Zaten bu cihazlar salonun neredeyse orta kısmına yakın yerde.Kendini öldürmeyi göze almış hasta kafalı birini durduramazsın.Teröristi,havalimanına gelmeden önce tesbit edip yakalayacaksın.Oraya kadar geldikten sonra geçmiş olsun.
  • Kararı destekliyorum. Daha önce kaldırılması yanlış bir karardı. Keşke dertsiz başımız olsada bu tür uygulamalar olmasa ama malesef mümkün görünmüyor. Umarım alınan önlemler işe yarar, hayırlı olsun.

Adeta tüm dünyada alarm verilmesine neden olan terör olayları güvenlik önlemlerini baştan aşağı değiştirdi. Alınan önlemler kapsamında Adnan Menderes Havalimanı'ndaki ilk güvenlik uygulaması yeniden hayata geçirildi.

Geçtiğimiz yıldan bu yana havalimanı girişindeki güvenliği kaldırarak sadece tek bir güvenlik noktası uygulaması başlatılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda bu uygulama kaldırıldı. Bugünden itibaren havalimanı girişinde de güvenlik kontrolü yapılacak.

Avrupa'daki bir çok meydanda uygulanan tek güvenlik uygulaması geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Adnan Menderes Havalimanı'nda da uygulanmaya başlamış ve yolcular için tek bir güvenlik noktası uygulaması başlatılmıştı. Son zamanlarda artan terör olayları kapsamında kararı gözden geçiren yetkililer, havalimanı girişlerinde de güvenlik araması kararı aldı.

Bugünden itibaren İzmir Adnan Menderes Havalimanı girişlerinde yolcu ve personel tekrar aranmaya başladı.

©AirportHaberAdnan Menderes Havalimanı'nda flaş karar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

noname ~ 2 yıl önce
ankara ve istanbuldakş havalimanlarında durum nedir acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sayın vatandas ~ 2 yıl önce
burdaki önemli konu otogardaki adamla uçağa binen adamın canı meselesi değil. siz işte dışarıdan bakınca öyle görüyorsunuz buda ne kadar bilgisiz olduğunuzdur. otogarda patlama oldu ankarada ne değişti hiç bişey sadece vatandaşlarımız canından oldu ama havalimanında yapılacak olan bir patlama bu arada havalimanları ülkenin sınır kapısıdır yani havalimanı demek sınırdaki bir olayla aynışeydir. havalimanında olan bir patlama tüm dünyayı ilgilendirir. ülke batar ekonemi çöker. ülkemiz havalimanlarından sadece pist kullanılarak ticari bakımdan çok büyük mevlalaar elde etmektedir. bomba patlayan havalimanı demek güvensiz demek hiç bir yabancı uçağın burayı kullanmaması ülkeye gelememsi şehre gelmemesi demektir. turizm çöker ekonemi çöker herşey yerle bir olur daha bir sürü şey olur . siz cahiller bunu anlayamazsınız .bürükselde yoktu ilk kontrol adamlar içeride patlattı bombayı böyle olmasını istiyorsanız siz bilrisiniz tabi. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ve boş işkembeden sallamak kolay

Yanıtla

Kalan karakter 1000
No subject ~ 2 yıl önce
O zaman gecmis olsun Belcika. Aramizda para toplayalim da, batmasin adamcegizler :(
Adil ~ 2 yıl önce
Tamam,bu zamanda belki bu gerekliydi ama işin bir de şu tarafı var,havalimanında bir şey yapmayı kafasına koyan adam da gidip cihazda kendini aratmaz.Zaten bu cihazlar salonun neredeyse orta kısmına yakın yerde.Kendini öldürmeyi göze almış hasta kafalı birini durduramazsın.Teröristi,havalimanına gelmeden önce tesbit edip yakalayacaksın.Oraya kadar geldikten sonra geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arbeitslos ~ 2 yıl önce
Kararı destekliyorum. Daha önce kaldırılması yanlış bir karardı. Keşke dertsiz başımız olsada bu tür uygulamalar olmasa ama malesef mümkün görünmüyor. Umarım alınan önlemler işe yarar, hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000