30 Nisan 2010, Cuma 09:03:17

ADANA HAVAALANI KAPANIYOR MU?

SP İl Başkanı Cengil, Tarsus'a havaalanı kurulmasıyla birlikte Adana Havalimanı'nın kapatılacağını ileri sürdü.
  • adana havalanumız gabatılmasın adanamaza yazık olüyür ne demek gabatılcak baralar boşa harcaniyür benbir adanalı olaragtan kesinlükle garşıyım buna adanada 4 melyon insan yaşıyür
  • Sanırım bu aralar Adana ve Trabzon Havalimanlarına karşı takıntısı olan kişi sayısı amma fazla. Ne diyeyim meyve veren ağaç taşlanır. Adana havalimanını kapatmaya ne bu hükümetin ne de sonra gelecek hükümetlerin gücü yeter.
  • adana havalimanının kapanmasına asla müsade edilmez bunu böyle bilin adana olmazsa mandalina bile yiyemezsiniz bırakın mandalinayı banyodan çıktıktan sonra kulağınızı temizleyecek pamuk bulamazsınız adanalı larında durdurduk yere kafasını bozmayın stratejik açıdan bu limanı kapatamazsınız orda incirlik unsuru olduğunu kimse unutmasın Sabiha Gökçendeki ADANALI
  • Havalimanının görüntüsü çirkin diye yeni havalimanı mı yapmak lazım? bir de siyasilere kızıyoruz, halbuki halk daha hazır paraları ortaya saçmaya.
Saadet Partisi (SP) Adana İl Başkanı Sıtkı Cengil, Mersin'in Tarsus ilçesine havaalanı kurulmasıyla birlikte Adana Havalimanı'nın önce işlevsiz hale getirileceğini sonra da kapatılacağını ileri sürdü.

Cengil, yaptığı açıklamada, Tarsus -Yenice sınırları içerisinde yapılacak olan Çukurova Bölgesel Havaalanı ile ilgili kamulaştırma kararının Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, kamulaştırma çalışmalarına başlandığını belirtti.

Cengil, "Adana’ya yeni bir şeyler veremeyenler maalesef mevcutlara da sahip çıkamıyor. Kamuoyunu duyarlı olmaya çağırıyoruz. Seçtikleriniz değerlerinize sahip çıkmıyor, bari siz sahip çıkınız. Sorumlulardan bunun hesabı sorulmalıdır" dedi.

Bütün bilimsel ve ekonomik verilerin bölgesel havaalanı için en uygun yerin Adana Havalimanı olduğunu ortaya koyduğunu ifade eden Cengil, "Fiziki şartlar da buna uygundur. Adana Havalimanı'nın genişletilmesinin maliyeti de yenisine göre çok daha avantajlıdır. Bu konu ayrıca ülke ekonomisi için göz önünde bulundurulmalıdır. Havalimanımız bulunduğu yer itibariyle en uygun yerdir" diye konuştu.
ADANA HAVAALANI KAPANIYOR MU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
adana havalanumız gabatılmasın adanamaza yazık olüyür ne demek gabatılcak baralar boşa harcaniyür benbir adanalı olaragtan kesinlükle garşıyım buna adanada 4 melyon insan yaşıyür

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sanırım bu aralar Adana ve Trabzon Havalimanlarına karşı takıntısı olan kişi sayısı amma fazla. Ne diyeyim meyve veren ağaç taşlanır. Adana havalimanını kapatmaya ne bu hükümetin ne de sonra gelecek hükümetlerin gücü yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
adana havalimanının kapanmasına asla müsade edilmez bunu böyle bilin adana olmazsa mandalina bile yiyemezsiniz bırakın mandalinayı banyodan çıktıktan sonra kulağınızı temizleyecek pamuk bulamazsınız adanalı larında durdurduk yere kafasını bozmayın stratejik açıdan bu limanı kapatamazsınız orda incirlik unsuru olduğunu kimse unutmasın Sabiha Gökçendeki ADANALI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Havalimanının görüntüsü çirkin diye yeni havalimanı mı yapmak lazım? bir de siyasilere kızıyoruz, halbuki halk daha hazır paraları ortaya saçmaya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000