20 Eylül 2015, Pazar 08:20:29

Adalet Divanı'ndan şirketlere kötü haber

Avrupa Adalet Divanı verdiği karar ile yolcuları sevindirdi.
  • Bird strike ariza degil, hasardir.
  • Karari okuma zahmetine girmis olsaniz, miktar mesafeye göre degistini de yazardiniz ve basimizi agirtacak gereksz talepleri engellemis olurdunuz. Türkiye-Almanya mesela sadece 400,-EUR- 600,-EUR uzun mesafeli ucuslarda gecerlidir.
  • Bu demek oluyorki , her uçuşa yada her Avrupa uçuş noktasına bir Teknisyen gerekiyor, basit ama adam yokluğundan kaynaklanan basit teknik gecikmeleri ortadan kaldırrmak için . Bir uçuşu kurtarsa böyle , 2 senelik maaşını çıkarır teknisyenin.
  • Pegasus direk batar çok net

Avrupa Adalet Divanı verdiği karar ile yolcuları sevindirdi. Uçakların teknik arıza yapması olağandışı sebep sayılmayacak. En az üç saat rötar yapan uçak için her yolcuya 600 euro (2 bin lira) ödenebilecek

Uçak yolcularının haklarının korunmasına yönelik genelge Türkiye'de de uygulamaya konulurken, bir karar da Avrupa'dan geldi. Türkiye'deki genelgeye göre uçak yolcuları için gecikmelerde tazminat, otel imkanı gibi haklar bulunuyor. Avrupa Adalet Divanı'nın verdiği karar ise gecikmelerde en çok kullanılan teknik arızanın olağan dışı sebep olarak gösterilmesinin önüne geçecek. Teknik arıza yaptığı için geciken bir uçağın şirketi yolcularına tazminat ödemekle yükümlü olacak. Karar AB ülkelerine giden her uçak için geçerli olacak.

GİDEN DE GELEN DE ALIR

Hollanda merkezli havayolu şirketi KLM'nin yargıya taşıdığı davayı karara bağlayan Avrupa Adalet Divanı, teknik arızanın "olağandışı sebepler" arasında gösterilemeyeceği sonucuna vardı. KLM'nin aleyhinde görüş bildiren mahkemenin verdiği karara göre, en az üç saatlik rötarlarda, yolculara 600 euroya kadar tazminat ödenebilecek. Karar, herhangi bir havayolu şirketiyle AB ülkelerinden ayrılan ya da bir AB ülkesine ait havayolu şirketiyle AB ülkelerine giden yolcuları kapsıyor.

Adalet Divanı'ndan şirketlere kötü haber

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Hasarlar ne olacak ? ~ 3 yıl önce
Bird strike ariza degil, hasardir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eksik bilgi ~ 3 yıl önce
Karari okuma zahmetine girmis olsaniz, miktar mesafeye göre degistini de yazardiniz ve basimizi agirtacak gereksz talepleri engellemis olurdunuz. Türkiye-Almanya mesela sadece 400,-EUR- 600,-EUR uzun mesafeli ucuslarda gecerlidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 3 yıl önce
Bu demek oluyorki , her uçuşa yada her Avrupa uçuş noktasına bir Teknisyen gerekiyor, basit ama adam yokluğundan kaynaklanan basit teknik gecikmeleri ortadan kaldırrmak için . Bir uçuşu kurtarsa böyle , 2 senelik maaşını çıkarır teknisyenin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Pegasus direk batar çok net

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000