01 Mart 2010, Pazartesi 14:55:36

ACT'DEN SICAK AÇIKLAMA

ACT Havayolları, Afganistan'ın Bagram Havaalanı'nda pistten çıkan uçakla ilgili basın açıklaması yaptı...
  • bu inis icin hersey olabilir demissin... teknik, roket ve Pilotaj. Cahil..... act calisani olduguna gore pilotun kim oldugunu biliyosun. nasil boyle bir cumle kurarsin.senin kim oldugunu bilmiyorum ama o pilot sana ucak diye biner senden bile landing gear cikartir......
  • ACT 1 VE ACT 2 nin yorumlarına aynen katılıyorum ve bende bende bir ACT çalışanı olarak haftada ortalama 200 saat uçuş ile T ürk cargo taşımacılığında en önemli mihenk taşlarından biri olduğumuzu düşünüyorum.Pilotaj,Teknik ve Ticaret olarak ta bu sektörün en önemli şirketlerinden biriyiz.KİMSEYLE BİR ALIP VEREMEDİĞİZ YOK.Herkes kendi işine baksın.
  • Biz kimseye çamur atmıyoruz. Atılan çamurları da kabul etmiyoruz. Gerek IST olsun gerek SAW olsun kimin uçağı yatıyor kimin uçağı uçuyor hemen hemen herkesden daha iyi biliyoruz. Bu olayda tek sevinç kaynağımız EKİBİMİZİN BURNUNUN DAHİ KANAMAMASIDIR. Uçak için hiçbir üzüntümüz yok ve olamaz. Uçak leasing li bir tek uçağımız. Ops bize aittir. Gelecek bizimdir. Gelecekte ACT Airlines i en iyi yerde görebilmek için ACT Airlines ekibi tüm gücü ile çalışmaya devam etmektedir. Gücümüzü yaptığımız işlerden almakta ve yapacağımız işleri için harcamaktayız.
  • Arkadaşımın biri ACT için iflasın eşiğinde demiş. O arkadaş bilmiyor ama ben anlatayım. Şuan için 1 uçağımız Lufthansa Cargo adına, 2 uçağımız LEJ de DHL adına, 1 uçağımız DHL Bahreyn adına uçuyor , 29 Mart itibari ile de 1 uçağımız UPS adına uçmaya başlıyoruz. Şimdi o arkadaş kendisine bir sorsun bakalım ACT iflasın eşiğinde mi değil mi diye. Roket söylentisine gelince kesinleşmiş bir bilgi yok. Sorunun kaynağı roket de olabilir, teknik de olabilir, pilotaj da olabilir. A300B4 lerin artık ömrünü doldurduğunu söyleyen arkadaşımın bu işten pek anlamadığı kanati içerisindeyim. Eski uçak yeni uçak diye bir şey yoktur. Bakımlı uçak vardır. Eski uçakların dezavantajı bakım giderlerinin daha fazla olmasıdır. Bakım için daha fazla emek sarfedersin

İŞTE O AÇIKLAMA;

01.03.2010 tarihinde DHL Bahrain adına DHX521-522 Bahrain-Bagram-Bahrain uçuşunu gerçekleştiren TC-ACB tescilli uçağımız Bgram yaklaşmasında uçuş ekibi tarafından iniş takımları arızasını fark etmiş ve Kuleye Acil İniş bildirerek Bagram meydanına 0740 utc'de iniş yapmıştır. Ekibimiz başarılı bir iniş gerçekleştirmiştir ancak inişten sonra sol iniş takımı katlanması nedeni ile Bagram meydanında pistten dışarı çıkmıştır.

Uçağın içerisinde bulunan 5 kişilik mürettebatımız uçaktan ayrılmış ve sağlık durumları gayet iyidir herhangi bir yaralanma meydana gelmemiştir.

Uçağımızı incelemek üzere Bagram'a Teknik heyetimiz yola çıkmıştır.

Bagram havalimanı şu anda uçuş trafiğine açıktır.

ACT Havayolları olarak diğer seferlerimize devam etmekteyiz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

ACT'DEN SICAK AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 8 yıl önce
bu inis icin hersey olabilir demissin... teknik, roket ve Pilotaj. Cahil..... act calisani olduguna gore pilotun kim oldugunu biliyosun. nasil boyle bir cumle kurarsin.senin kim oldugunu bilmiyorum ama o pilot sana ucak diye biner senden bile landing gear cikartir......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ACT 1 VE ACT 2 nin yorumlarına aynen katılıyorum ve bende bende bir ACT çalışanı olarak haftada ortalama 200 saat uçuş ile T ürk cargo taşımacılığında en önemli mihenk taşlarından biri olduğumuzu düşünüyorum.Pilotaj,Teknik ve Ticaret olarak ta bu sektörün en önemli şirketlerinden biriyiz.KİMSEYLE BİR ALIP VEREMEDİĞİZ YOK.Herkes kendi işine baksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Biz kimseye çamur atmıyoruz. Atılan çamurları da kabul etmiyoruz. Gerek IST olsun gerek SAW olsun kimin uçağı yatıyor kimin uçağı uçuyor hemen hemen herkesden daha iyi biliyoruz. Bu olayda tek sevinç kaynağımız EKİBİMİZİN BURNUNUN DAHİ KANAMAMASIDIR. Uçak için hiçbir üzüntümüz yok ve olamaz. Uçak leasing li bir tek uçağımız. Ops bize aittir. Gelecek bizimdir. Gelecekte ACT Airlines i en iyi yerde görebilmek için ACT Airlines ekibi tüm gücü ile çalışmaya devam etmektedir. Gücümüzü yaptığımız işlerden almakta ve yapacağımız işleri için harcamaktayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşımın biri ACT için iflasın eşiğinde demiş. O arkadaş bilmiyor ama ben anlatayım. Şuan için 1 uçağımız Lufthansa Cargo adına, 2 uçağımız LEJ de DHL adına, 1 uçağımız DHL Bahreyn adına uçuyor , 29 Mart itibari ile de 1 uçağımız UPS adına uçmaya başlıyoruz. Şimdi o arkadaş kendisine bir sorsun bakalım ACT iflasın eşiğinde mi değil mi diye. Roket söylentisine gelince kesinleşmiş bir bilgi yok. Sorunun kaynağı roket de olabilir, teknik de olabilir, pilotaj da olabilir. A300B4 lerin artık ömrünü doldurduğunu söyleyen arkadaşımın bu işten pek anlamadığı kanati içerisindeyim. Eski uçak yeni uçak diye bir şey yoktur. Bakımlı uçak vardır. Eski uçakların dezavantajı bakım giderlerinin daha fazla olmasıdır. Bakım için daha fazla emek sarfedersin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000