24 Ocak 2017, Salı 14:26:41

ACT uçağıyla ilgili flaş açıklama

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Devletlerarası Havacılık Komitesi düşen ACT uçağında teknk bir arıza olmadığını açıkladı.
  • 30 yıldır ucuyorum ve bunun 20 senesini yurtdışında icraa ediyorum.Yapilan yorumları okuyunca hem tebessüm hemde kizginligim artıyor. Yorum yapan değerli konukların birçoğu havacılık ile alakası olmayanlardan oluşuyor ki Airporthaber portalinin buna nasıl izin verdiğine şaşırıyorum.Cok basit bir habercilik anlayışı.Arkadaşlarımdan yapılan haberlere göz atmam istendi ve sonuç çok kötü!!!! Ölen bir insanın arkasından konuşmanın ne kadar yanlış olduğunu bilmeniz rağmen yapılan yorumlar gerçekten incitici. CAT II yaklaşma RD alt bağlamaya gerek yoktur.Radar vectorun ils için temp correctiona gerek yoktur.Bu tipik CFIT hadisedir.
  • 747-400 F 124 TON KARGOYLA 5.230 KM. YOL ALABİLİYOR.HONG KONG/İST arası 8.000 km....86 ton yükle Türkmenistana kadar gelebilirdi galiba.Hamule'si neymiş açıklanmadı.
  • Yav adam asker olunca Torna'dan mı çıkıyor. Her tip insan var. Bunun meslekle alakası yok. Yetişme alanı, Genler, fizyolojik vs gibi sebeplerle karakter oluşur. Trollere sesleniyorum, Allah sizin malınızı mülkünüzü alsın fakire fukaraya versin
  • Jafteks de olmuş olabilirler. Sonucda kendaste üzerinde ckm7 car5 inişi bu.

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Devletlerarası Havacılık Komitesi (MAK), havalimanına inişi sırasında Kırgızistan'ın başkenti Bişkek yakınındaki bir yerleşim yerine düşen Türk kargo uçağının tüm sistemlerinin düzgün çalıştığını, mürettebatın da teknik bir sorun bildiriminde bulunmadığını açıkladı.

MAK Başkanı Leonid Kaşirskiy "Kazayla ilgili tüm senaryolar ve pilotların faaliyetleri inceleniyor, uçaktaki ekipmanlarla teknik çalışmalar yürütülüyor. Kaza anında uçaktaki tüm sistemler düzgün şekilde çalışıyordu" dedi.

Kaşirskiy, MAK'ın uçağın karakutularını da incelediğini ve teknik arızaya yönelik hiçbir bilginin yer almadığını da vurguladı.

‘UÇAKTA PATLAYICI MADDE YOKTU'

Kaşirskiy, uçakta herhangi bir patlayıcı veya tehlikeli maddenin bulunmadığını da aktardı.

Enkazdan alınan bir belgede, uçaktaki kargonun İstanbul'daki bir müşteriye ait olduğu ve Bişkek'te yapılan yakıt ikmâlinin teknik açıdan planlı olduğunu vurguladı.

MAK'ın, uçağın yakıt ikmâli yapmadan İstanbul'a her halükârda ulaşamayacağı görüşünde olduğunu kaydeden Kaşirskiy "Her şey yük miktarına bağlı, yük ne kadar fazla olursa, yakıt o kadar az oluyor. Uçakta 86 ton yük vardı, yakıt ikmâli için iniş yapmıştı" dedi.

ACT uçağıyla ilgili flaş açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

B767F capt ~ 1 yıl önce
30 yıldır ucuyorum ve bunun 20 senesini yurtdışında icraa ediyorum.Yapilan yorumları okuyunca hem tebessüm hemde kizginligim artıyor. Yorum yapan değerli konukların birçoğu havacılık ile alakası olmayanlardan oluşuyor ki Airporthaber portalinin buna nasıl izin verdiğine şaşırıyorum.Cok basit bir habercilik anlayışı.Arkadaşlarımdan yapılan haberlere göz atmam istendi ve sonuç çok kötü!!!! Ölen bir insanın arkasından konuşmanın ne kadar yanlış olduğunu bilmeniz rağmen yapılan yorumlar gerçekten incitici. CAT II yaklaşma RD alt bağlamaya gerek yoktur.Radar vectorun ils için temp correctiona gerek yoktur.Bu tipik CFIT hadisedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haklisiniz ~ 1 yıl önce
Hocam yorumlariniza katiliyorum . Sadece kendi bilgimi duzeltmek adina soruyorum Cat2 de rad alt baglanmasi gerekmez mi? (Genelde 100ft agl) cunku CAT2 nin NO DH yaklasmasi yoktur. Saygilar.
B777 FO ~ 1 yıl önce
En azından 767 kaptanının şu bilgiyi bilmesini beklersiniz ama yok. Kaptanım radar altimetre bağlanması gerekmeyen CAT IIIB olmasın sakın? 3A 50ft, 2 için de 100 feet bağlanır.
B777 FO ~ 1 yıl önce
Bir de 30 senedir uçuyormuşsunuz, 20 senedir de yurtdışıymış. Bu bilgiler, yer derslerine yeni başlayan CPL öğrencisinin bilebileceği bilgiler. Zaman zaman PPL öğrencilerinden de duyabilirsiniz. Ya pilot değilsiniz ya da size mesleki hayatınız boyunca size çok tolerans göstermişler. Şu anda bulunduğum şirkette, bir first officer olarak, LPC/OPC simülatöründe desem ki CAT II de radar altimetre minimumlarını set etmiyoruz, yani düşündükçe aklım almıyor. Saniyesinde çıkışımı verirler şirketten. Siz sanırım PPL sonrası ders çalışmadınız bir daha.
?? ~ 1 yıl önce
cat 2'yi zaten açıklamış arkadaş, ben de diğer yanlışınızdan bahsedeyim. radar konrtoldeyiz diye temp correction yapmıyor muyuz? mrva altına indiğimizde napıcaz sayın kaptanım? radar sizi minimuma kadar mı vektörlüyor? pas geçiş irtifasını neye göre set ediyorsunuz? bence 767'de kalın, o uçak tarihe gömülünce siz de pilotluğu bırakın. soğuk yerlere de gitmeyin, rapor alın.
Aşgabat ~ 1 yıl önce
747-400 F 124 TON KARGOYLA 5.230 KM. YOL ALABİLİYOR.HONG KONG/İST arası 8.000 km....86 ton yükle Türkmenistana kadar gelebilirdi galiba.Hamule'si neymiş açıklanmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saçmalık ~ 1 yıl önce
Yav adam asker olunca Torna'dan mı çıkıyor. Her tip insan var. Bunun meslekle alakası yok. Yetişme alanı, Genler, fizyolojik vs gibi sebeplerle karakter oluşur. Trollere sesleniyorum, Allah sizin malınızı mülkünüzü alsın fakire fukaraya versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abey ~ 1 yıl önce
Jafteks de olmuş olabilirler. Sonucda kendaste üzerinde ckm7 car5 inişi bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000