25 Aralık 2010, Cumartesi 17:16:26

ACT UÇAĞI NEDEN ALMANYA'DA KALDI?

Bir süredir ekonomik sorunlar yaşayan ACT Havayolları’nda maaşını alamayan bir pilot iş bıraktı. Uçak Frankfurt’ta mahsur kaldı.
  • Uçak niye gecikmeli kalkmıştır,uçaktamı bir arıza varmış yoksa kaptan maaşım yatmazsa uçmam mı demiştir.O zaman ya kaptanın maaşı hesabına yatırılmış veya kaptan bir şekilde ikna edilmiştir.Neticede her ne olursa olsun maaşlar hala yatmamış ve personel mağdur durumdadır.hadi bun da yalanlayın.
  • Maalesef ,haber yanlış olduğu halde bir düzeltme yapılmadı ve yorumlar yanlış haber üzerine yapıldı.Yanlışlar ve doğrular aşağıdadır: 1. Selçuk Sökmen Kaptan ,yerde kalan uçağı almak için Almanya'ya gönderilmemiştir. Programlı uçuşunu yapmak için uçağı İstanbul'dan Frankfurt'a götürmüştür. 2. Seyfi Yıldız Kaptan ,Frankfur'ta gelen uçak ile planlı uçuşunu gecikmeli olarak yapmıştır.
  • Act şirketinde maaşları zamanında ödememek yeni bir şey değil ki. Yaklaşık 36 aydır devam eden bir sorun. Uçağı almayan cpt. daha önce niye böyle bir hareket etmemiş? Üstelik ben maaşımı almadan uçmam diyen bazı cpt.ların varlıklarını bile bile! Niye tek başına hareket etmiş? Niye elbirliğiyle ortaklaşa hareket etmemiş? Ucuz kahraman mı olmak istemiş? Fırsatı varken bulunduğu toplumu niye örgütleyememiş? Yoksa çooktaan Act'yi kafasından silmiş de iyi hatırlanmak istemiş?
  • Söz vermek öyle kolay bir iş değil,ya verdiğin sözü tutacaksın yada adam gibi adam olup o koltuğu işgal etmeyeceksin.Sizlrin yüzünden ben ve arkaadaşlarımın bu kadar mağdur olamaya hakları yok.Verdiğiiniz sözleri tutamıyorsanız buna gücünüz yoksa söz vermeyeceksiniz.Öyle kağıdı kalemi eline alıp sana şu gün bu kadar ödeme yaparız deyip te yapmayacaksan nerde sizin güvenirliğiniz.Bülent ARDA

Atina-Frankfurt-İstanbul seferini yapan ACT Havayolları şirketine ait uçağın pilotu, maaşını alamadığı için ilginç bir boykot yöntemi seçti.

Frankfurt’tan İstanbul’a gelmesi beklenen uçağın kaptan pilotu Seyfi Yıldız, maaşını alamadığı için uçağı uçurmama kararı aldı.

Kaptan pilot Yıldız, maaşını alamadığı takdirde uçağı kaldırmayacağını söyleyerek uçuşu kabul etmedi.

Bunun üzerine ACT Havayolları, maaş krizini başka bir kaptan pilotu Almanya’ya göndererek çözmek üzere harekete geçti.

Selçuk Sökmen adlı kaptan pilot, ACT Havayolları’nın Frankfurt’ta kalan uçağını getirmek için Almanya’ya uçtu.

Bir süredir ekonomik sıkıntılar yaşayan ACT Havayolları’nda personel maaşlarında aksaklıklar yaşandığı biliniyordu.

BU ARADA ACT HAVAYOLLARINDAN HABERİMİZE KARŞILIK ŞU AÇIKLAMA GÖNDERİLDİ

©AirportHaber.com ÖZEL

ACT UÇAĞI NEDEN ALMANYA'DA KALDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

Misafir ~ 7 yıl önce
Uçak niye gecikmeli kalkmıştır,uçaktamı bir arıza varmış yoksa kaptan maaşım yatmazsa uçmam mı demiştir.O zaman ya kaptanın maaşı hesabına yatırılmış veya kaptan bir şekilde ikna edilmiştir.Neticede her ne olursa olsun maaşlar hala yatmamış ve personel mağdur durumdadır.hadi bun da yalanlayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Maalesef ,haber yanlış olduğu halde bir düzeltme yapılmadı ve yorumlar yanlış haber üzerine yapıldı.Yanlışlar ve doğrular aşağıdadır: 1. Selçuk Sökmen Kaptan ,yerde kalan uçağı almak için Almanya'ya gönderilmemiştir. Programlı uçuşunu yapmak için uçağı İstanbul'dan Frankfurt'a götürmüştür. 2. Seyfi Yıldız Kaptan ,Frankfur'ta gelen uçak ile planlı uçuşunu gecikmeli olarak yapmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Act şirketinde maaşları zamanında ödememek yeni bir şey değil ki. Yaklaşık 36 aydır devam eden bir sorun. Uçağı almayan cpt. daha önce niye böyle bir hareket etmemiş? Üstelik ben maaşımı almadan uçmam diyen bazı cpt.ların varlıklarını bile bile! Niye tek başına hareket etmiş? Niye elbirliğiyle ortaklaşa hareket etmemiş? Ucuz kahraman mı olmak istemiş? Fırsatı varken bulunduğu toplumu niye örgütleyememiş? Yoksa çooktaan Act'yi kafasından silmiş de iyi hatırlanmak istemiş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Söz vermek öyle kolay bir iş değil,ya verdiğin sözü tutacaksın yada adam gibi adam olup o koltuğu işgal etmeyeceksin.Sizlrin yüzünden ben ve arkaadaşlarımın bu kadar mağdur olamaya hakları yok.Verdiğiiniz sözleri tutamıyorsanız buna gücünüz yoksa söz vermeyeceksiniz.Öyle kağıdı kalemi eline alıp sana şu gün bu kadar ödeme yaparız deyip te yapmayacaksan nerde sizin güvenirliğiniz.Bülent ARDA

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000