18 Ocak 2017, Çarşamba 12:40:23

ACT kazasında flaş iddia!

Bişkek’te düşen ACT Kargo’ya ait uçakta hayatını kaybeden uçuş ekibinin cenazeleri yarın Türkiye’ye getirilecek. Bu arada kaza ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı.
  • MYNET VE BENZERİ SİTELERDE (HERKESE AÇIK OLDUĞUNDAN VE GENEL OLDUĞUNDAN) ABUK SABUK YORUMLAR OLABİLİR HİÇ TE YADIRGANMAZ. ANCAK BELLİ BİR MESLEĞE, SEKTÖRE, HOBİYE, SEVDAYA GÖNÜL VERMİŞ İNSANLARIN TAKİP ETTİĞİ VE BU İNSANLARIN GENELDE HERKESİN OLAMAYACAĞI EĞİTİM VE DONANIM SEVİYESİNE SAHİP OLDUĞUNU DA DİKKATE ALARAK YORUMLARA BAKTIĞIMIZDA; AİRPORT HABER SİTESİNİ TAKİP EDENLER YA İNTERNET CAFELER DE ZAMAN GEÇİREN İPSİZ SAPSIZ İNSANLAR YADA HAVACILIK SEVDASI&MENSUBU GÖRÜNÜMLÜ ZIR CAHİL SAHTEKARLAR. BÖYLE KALBUR ÜSTÜ BİR SİTEDE BU YORUMLARI (SADECE BU HABER İÇİN DEĞİL TÜM HABERLERİN YORUMLARINA BAKIN !!!) YAPABİLENLER HANGİ MESLEĞE VE AKADEMİK DERİNLİĞE SAHİP ÇOK MERAK EDİYORUM. VE DİYORUM Kİ SİZİN GİBİ DENYOLARLA BU ÜLKE SAKIN SAVAŞA FALAN GİRMESİN. AMİN.
  • Ne kadar gereksiz tartışma ve yorumlar mevcut.Yasanilan üzücü bir kaza ve yaşamını yitiren insanlar var.daha aklı selim davranış ve yorumlar yapılmalı. Evet bazı kaptanlar gerçekten çok yaşlı Ve refleksleri bile yavaşlamış durumda ki bunların kesinlikle uçmamasi gerekir.bilgisinden yararlanmak icin eğitmen olabilir ! Ancak bu uçuştaki insanlar ayni derecede yaşlı mi ben şahsen bilmiyorum ve yorum yapmak anlamsız. Şöyle olsa kaza olmazdı böyle inse düşmezdi gibi boş konuşmalara da gerek Yok çünkü o devasa 747 uçağını defalarca uçurmuş insanlardan bahsediyoruz,mutlaka hepimizden daha iyi biliyorlardı ama bi terslik olmuş iste. Teknik eksiklik-hata yada pilotaj? Yakında öğreneceğiz.Allah rahmet eylesin ve ailelere sabır versin.
  • 400 kg lik uçak ucuranlar 400 tonluk uçak hakkında yorum yaparlarsa olacağı bu....
  • YALAKA TAYYARECİ YE CEVAP .. seni terbiyesiz ukala soğan cücüğü.. mesleğinde en tecrübeli duruma gelmiş insanların mesleklerini bırakması ülke ekonomisine zarardır.. öküz bu mantıkla sen havacılığın hiç bir birimde çalışma zaten. Prof doktor , hukukçu ,ekonomist pilot vs vs bu kadar birikimi olan insanlar iş yapmasınlar da sizin gibi yırtık dondan çıkar gibi nerde nasıl konuşacağını öğrenememiş zıpçıktılar mı iş görecek..küfür çok da sen ve senin gibi yorum yazanlara küfür bile etmeye değmez..

Bişkek’te düşen ACT Kargo’ya ait uçakta hayatını kaybeden uçuş ekibinin cenazeleri yarın Türkiye’ye getirilecek. Bu arada kaza ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Hong Kong-Bişkek seferini yaptığı sırada alçalma sırasında düşen ACT Havayolları’na ait Boeing 747 tipi uçakta yaşamını yitiren uçuş ekibinden cenaze işlemleri tamamlandı. Kazada hayatını kaybeden Kaptan Pilot İbrahim Gürcan Dirancı, İkinci Pilot Kazım Öndül ile ve Teknisyen İhsan Koca’nın cenazelerinin yarın THY uçağı ile Bişkek’ten İstanbul’a getirileceği öğrenildi. Yükleme Uzmanı (Load Master) Melih Aslan'ın ise cenaze işlemlerinin henüz tamamlanmadığı, işlemlerin tamamlanmasından sonra Türkiye'ye getirileceği öğrenildi.

Emekli Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Kaptan Pilot İbrahim Gürcan Dirancı, Emekli Hava Pilot Tuğgeneral Kazım Öndül ve Emekli Hava Uçak Bakım Kıdemli Başçavuş Teknisyen İhsan Koca için yarın saat 13.00'te Yeşilyurt Hava Harp Okulu Havuzlu Kavşak askeri VIP bölümü Hava Meydan Komutanlığı'nda askeri tören düzenlenecek.

Bu arada kaza sonrasına ilişkin ilginç bir iddia Kırgız basınında yer aldı. 

İddiaya göre uçağın kaptan pilotu İbrahim Gürcan Dirancı’nın, korkunç kazadan yaralı olarak kurtulmayı başardığı ancak sonrasında ambulansla hastaneye götürülürken yaşamını yitirdiği iddia edildi. ACT yetkilileri de Kırgız basınında yer alan haberi doğruladı ancak konu hakkında kesin bilgileri bulunmadığını bildirdi.©Airporthaber.com

ACT kazasında flaş iddia!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

HAVACI DEĞİLİM ~ 2 yıl önce
MYNET VE BENZERİ SİTELERDE (HERKESE AÇIK OLDUĞUNDAN VE GENEL OLDUĞUNDAN) ABUK SABUK YORUMLAR OLABİLİR HİÇ TE YADIRGANMAZ. ANCAK BELLİ BİR MESLEĞE, SEKTÖRE, HOBİYE, SEVDAYA GÖNÜL VERMİŞ İNSANLARIN TAKİP ETTİĞİ VE BU İNSANLARIN GENELDE HERKESİN OLAMAYACAĞI EĞİTİM VE DONANIM SEVİYESİNE SAHİP OLDUĞUNU DA DİKKATE ALARAK YORUMLARA BAKTIĞIMIZDA; AİRPORT HABER SİTESİNİ TAKİP EDENLER YA İNTERNET CAFELER DE ZAMAN GEÇİREN İPSİZ SAPSIZ İNSANLAR YADA HAVACILIK SEVDASI&MENSUBU GÖRÜNÜMLÜ ZIR CAHİL SAHTEKARLAR. BÖYLE KALBUR ÜSTÜ BİR SİTEDE BU YORUMLARI (SADECE BU HABER İÇİN DEĞİL TÜM HABERLERİN YORUMLARINA BAKIN !!!) YAPABİLENLER HANGİ MESLEĞE VE AKADEMİK DERİNLİĞE SAHİP ÇOK MERAK EDİYORUM. VE DİYORUM Kİ SİZİN GİBİ DENYOLARLA BU ÜLKE SAKIN SAVAŞA FALAN GİRMESİN. AMİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ex crew ~ 2 yıl önce
Ne kadar gereksiz tartışma ve yorumlar mevcut.Yasanilan üzücü bir kaza ve yaşamını yitiren insanlar var.daha aklı selim davranış ve yorumlar yapılmalı. Evet bazı kaptanlar gerçekten çok yaşlı Ve refleksleri bile yavaşlamış durumda ki bunların kesinlikle uçmamasi gerekir.bilgisinden yararlanmak icin eğitmen olabilir ! Ancak bu uçuştaki insanlar ayni derecede yaşlı mi ben şahsen bilmiyorum ve yorum yapmak anlamsız. Şöyle olsa kaza olmazdı böyle inse düşmezdi gibi boş konuşmalara da gerek Yok çünkü o devasa 747 uçağını defalarca uçurmuş insanlardan bahsediyoruz,mutlaka hepimizden daha iyi biliyorlardı ama bi terslik olmuş iste. Teknik eksiklik-hata yada pilotaj? Yakında öğreneceğiz.Allah rahmet eylesin ve ailelere sabır versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xxxxx ~ 2 yıl önce
400 kg lik uçak ucuranlar 400 tonluk uçak hakkında yorum yaparlarsa olacağı bu....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne alâka? ~ 2 yıl önce
Olacağı bu derken? Burada yorum yapan öğrenci pilotlar yüzünden mi uçak düştü yani? Hadi git ötede oyna..
Sevgili ne alaka ~ 2 yıl önce
Yapılan yorumların saçmalığını ve alakasizligini kastediyorum olacağı bu derken. Yorum için çok fırın ekmek yeseniz gene yetmez.
Ak ~ 2 yıl önce
YALAKA TAYYARECİ YE CEVAP .. seni terbiyesiz ukala soğan cücüğü.. mesleğinde en tecrübeli duruma gelmiş insanların mesleklerini bırakması ülke ekonomisine zarardır.. öküz bu mantıkla sen havacılığın hiç bir birimde çalışma zaten. Prof doktor , hukukçu ,ekonomist pilot vs vs bu kadar birikimi olan insanlar iş yapmasınlar da sizin gibi yırtık dondan çıkar gibi nerde nasıl konuşacağını öğrenememiş zıpçıktılar mı iş görecek..küfür çok da sen ve senin gibi yorum yazanlara küfür bile etmeye değmez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000