02 Aralık 2016, Cuma 12:55:19

'Acil durum bildirilmemiş'

Kolombiyalı havayolu şirketi VivaColombia, salı günü düşen uçaktan önce piste inen uçağın acil durum bildirimi yapmadığını sadece iniş önceliği istediğini açıkladı.
  • Çalıştığın, güvendiğin, CAN EMANET ETTİĞİN insanları iyi seçeceksin. Bu işler vay onun akrabası bunun yeğini işe alalımla ile olmaz. Bugün olmaz yarın olmaz ama öyle bir an gelirki bir kişinin hatası yüzünden canlar kaybedilir, yürekler yanar, insanlar işsiz kalır. Hadis: İşi ehline veriniz der.

Kolombiyalı havayolu şirketi VivaColombia, salı günü düşen uçaktan önce piste inen uçağın acil durum bildirimi yapmadığını sadece iniş önceliği istediğini açıkladı.

Kolombiya basını havayolu şirketi VivaColombia yetkililerine dayandırdığı haberinde, Rionegro kentindeki Jose Maria Cordova havaalanına inen uçağının, iniş için öncelik istediğini fakat acil durum bildirimi yapmadığını duyurdu.

Önceki gün yayınlanan telsiz kayıtlarında, dağlık araziye düşen Lamia uçağının, kuleden, yakıtının bittiğini söyleyerek acil iniş izni istediği, ondan önce VivaColombia uçağının piste indiği orta çıkmıştı.

Kolombiya Sivil Havacılık Kurumu Güvenlik Müdürü Fredy Bonilla da Lamia şirketine ait uçağın düşme anında hiç yakıtının olmadığını söyledi. Bonilla, düşen uçağın, kalkış noktası olarak Santa Cruz de la Sierra yerine Cobija'yı gösterdiğini sözlerine ekledi.

Bolivya'nın Santa Cruz de la Sierra şehrinden Kolombiya'nın Medellin kentine hareket eden ve Brezilya 1. Futbol Ligi ekiplerinden Chapecoense takımı dahil 77 kişinin (9'u mürettebat, 68'i yolcu) bulunduğu uçak, dağlık araziye düşmüştü. Kazada 71 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Bolivya'nın kuzeyindeki Cobija kenti, Kolombiya'ya Santa Cruz de la Sierra'dan daha yakın mesafede bulunuyor.

Kolombiya Ulusal Risk ve Afet Yönetimi (UNGRD) Genel Müdürü Carlos Ivan Marquez Perez de kazadan hayatını kaybedenlerin cenazelerinin ülkelerine gönderilmeye başlandığını açıkladı.

'Acil durum bildirilmemiş'

Facebook Yorum

Yorumlar

A ~ 2 yıl önce
Çalıştığın, güvendiğin, CAN EMANET ETTİĞİN insanları iyi seçeceksin. Bu işler vay onun akrabası bunun yeğini işe alalımla ile olmaz. Bugün olmaz yarın olmaz ama öyle bir an gelirki bir kişinin hatası yüzünden canlar kaybedilir, yürekler yanar, insanlar işsiz kalır. Hadis: İşi ehline veriniz der.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadis degil ayettir o. ~ 2 yıl önce
..
Alaka ~ 2 yıl önce
Nasıl bir yorum bu. Haber ne bahsettiğin ne, kincilik ego tatmini nefret her şey var. Git işine uç sen.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000