06 Mart 2010, Cumartesi 08:08:57

ABD'lileri iptal korkusu sardı!

ABD'de alınan karar Türkiye ile ABD arasındaki stratejik ilişkileri etkileyebileceği gibi, askeri işbirliği ve ihaleleleri de tehlikeye sokabilir.
  • bu odtü'de itü de okuyan abilerimiz ablalarımız napıyorBen söleyim mezun olduktan sonra ben odtü mezunuyum diyorlar bu kadr yaptıkları bişe yok kiii uçak yapacazzz haaaa,Paraşütün ipini bile bağlayamaz onlar..
  • ABD ile bütün ilişkileri kesin,kendi yerli ürünlerimizi üretmete başlarız belki,hazıra konmaya alıştık nasıl olsa vatandaş para veriyor alalım uçak, alalım silah,yok israil'e tanklarımız gönderelim moderenleştirsin,bırakın bu işleri TÜRKiYEDE bu işleri yapacak ne kadar çok insan ve firma var hala akıllarımız yurtdışında...
  • yolcu ne güzel yapmışsın.durum bu yorumdan ibarettir ne yazık ki.
  • hiçbirşey olmaz şimdiye kadar ne oldu?kafamıza çuval bile geçirdiler ne yaptık?

Ankara, bu konuda üstü kapalı olarak Washington'u uyarırken, geçtiğimiz günlerde ABD Temsilciler Meclisi'ne mektup gönderen Amerikan havacılık ve savunma sanayisinin temsilcileri, tasarının ilişkileri baltalayabileceği uyarısında bulunmuştu.

CEO'lar mektupta, Lockheed F-35 Fighter ortaklığı, Boeing'in 1,2 milyar dolarlık 14 CH-47 Chinook helikopterleri ve Patriot füzeleri satışının tehlikeye girebileceği uyarısın yaptı. Virginia merkezli savunma danışmanı Jim McAleese, Türkiye'nin 300 milyar dolarlık F-35 programının ortaklarından biri olduğunu, uçak siparişlerinin bulunduğunu ve bunu geri çekebileceğini anımsatmıştı.

Amerika havacılık ve savunma sanayinin 2008 yılındaki Türkiye ihratacı 10 milyar doları aşmıştı.

ABD'lileri iptal korkusu sardı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
bu odtü'de itü de okuyan abilerimiz ablalarımız napıyorBen söleyim mezun olduktan sonra ben odtü mezunuyum diyorlar bu kadr yaptıkları bişe yok kiii uçak yapacazzz haaaa,Paraşütün ipini bile bağlayamaz onlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ABD ile bütün ilişkileri kesin,kendi yerli ürünlerimizi üretmete başlarız belki,hazıra konmaya alıştık nasıl olsa vatandaş para veriyor alalım uçak, alalım silah,yok israil'e tanklarımız gönderelim moderenleştirsin,bırakın bu işleri TÜRKiYEDE bu işleri yapacak ne kadar çok insan ve firma var hala akıllarımız yurtdışında...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yolcu ne güzel yapmışsın.durum bu yorumdan ibarettir ne yazık ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hiçbirşey olmaz şimdiye kadar ne oldu?kafamıza çuval bile geçirdiler ne yaptık?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000