04 Ocak 2014, Cumartesi 09:18:41

ABD'Lİ ÜNLÜ PİLOT HAYATINI KAYBETTİ

Naziler'in işgal ettiği Paris'te Alman savaş uçağının peşindeyken Eyfel Kulesi'nin altından geçerek ün kazanan ABD'li pilot Overstreet, 92 yaşında hayatını kaybetti
  • Toprağı bol olsun. Yalnız şunu yazmadan geçemeyecğim; bizim Vecihi'lere de fırsat verilseydi veya öyle bir durumda zorda kalsalardı onlarda geçerdi. Sonuçta bu amcam da etten kemikten bir insan yani.
  • gün geçmiyorki bir abdli bir pilotta kahraman olmasın 2. dünya savaşında dünyaya nam saldılar, vietnam savaşında migleri alt üst ettiler, kamikaze saldırılarına kahramanca göğüs gerdiler bunlara kim inanmazki :)
  • ...Sonra aldim levyeleri omuza...
  • senelerdir bizimkilerden ne hikayeler dinliyoruz uçuşta.gelsinlerde bizdeki hikayeleri dinlesinler.en cok hoş olanlardan biride bizimki memleketine kasabasına düğüne gitmiş kimse onunla konuşmuyormuş bir adam haricinde.oda ne oldu ya ne oluyor diye sorunca onunla konuşan adam komutanım ben kasabanın çamcısı geçen alçaktan geçtinizya buradan kasabada kırılmadık cam kalmadı eee haliyle kasabanın camcısı onunla konuşmayacakta kim konuşacak.hoş bir hikaye severek dinlemiştim.meslektaşlarıma sevgiler emniyetli uçuşlar.

İkinci Dünya Savaşı'nın efsane pilotlarından ABD'li William Overstreet Jr., 92 yaşında hayata veda etti. Ailesi tarafından yapılan açıklamada, uzun süredir hasta olan Overstreet'in Virginia eyaletinin Roanoke kentindeki bir hastanede öldüğü belirtildi.

EFSANE UÇUŞ

Efsane pilot, savaş sırasında Fransa'nın başkenti Paris'teki ünlü Eyfel Kulesi çevresinde unutulmaz bir uçuş gerçekleştirmişti. Overstreet Jr., II'nci Dünya Savaşı'nda Alman Nazi birliklerinin işgal ettiği Paris'te bir Alman savaş uçağının peşinde uçarken Eyfel Kulesi'nin kemerlerinin altından geçerek ün kazanmıştı. ABD Hava Kuvvetleri'nin 357'nci filosunda görev yapan Overstreet'in bu unutulmaz uçuşu, Nazilere karşı ayaklanan Fransız direniş grubuna ilham vermişti.

ONUR NİŞANI SAHİBİ

Fransa'nın Washington Büyükelçisi, 2009'da Bedford'ta düzenlenen anma töreninde ünlü pilota ülkesinin en büyük madalyalarından biri olan Onur Nişanı'nı takdim etmişti. Overstreet, savaşın ardından hayır kurumları ve gazi dernekleri için çalışmış ve 65 yaşında emekliye ayrılmıştı.

ABD'Lİ ÜNLÜ PİLOT HAYATINI KAYBETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Volvo ~ 5 yıl önce
Toprağı bol olsun. Yalnız şunu yazmadan geçemeyecğim; bizim Vecihi'lere de fırsat verilseydi veya öyle bir durumda zorda kalsalardı onlarda geçerdi. Sonuçta bu amcam da etten kemikten bir insan yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
it dalaşı ~ 5 yıl önce
gün geçmiyorki bir abdli bir pilotta kahraman olmasın 2. dünya savaşında dünyaya nam saldılar, vietnam savaşında migleri alt üst ettiler, kamikaze saldırılarına kahramanca göğüs gerdiler bunlara kim inanmazki :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
...Sonra aldim levyeleri omuza...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
..= ~ 5 yıl önce
senelerdir bizimkilerden ne hikayeler dinliyoruz uçuşta.gelsinlerde bizdeki hikayeleri dinlesinler.en cok hoş olanlardan biride bizimki memleketine kasabasına düğüne gitmiş kimse onunla konuşmuyormuş bir adam haricinde.oda ne oldu ya ne oluyor diye sorunca onunla konuşan adam komutanım ben kasabanın çamcısı geçen alçaktan geçtinizya buradan kasabada kırılmadık cam kalmadı eee haliyle kasabanın camcısı onunla konuşmayacakta kim konuşacak.hoş bir hikaye severek dinlemiştim.meslektaşlarıma sevgiler emniyetli uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000