04 Temmuz 2015, Cumartesi 11:21:20

ABD-Küba seferleri resmen başladı

Washington-Havana ilişkilerinin normalleştirilmesi sürecine paralel olarak, iki ülke arasındaki etkileşim kanalları da artıyor.
  • SEFERLER BASLADI FAKAT AMERIKALIYSAN UCAMZSIN NE SACMA SEFER BOYLE
  • Darısı KKTCnin başına

Washington-Havana ilişkilerinin normalleştirilmesi sürecine paralel olarak, iki ülke arasındaki etkileşim kanalları da artıyor. ABD'li JetBlue havayolu şirketi, New York-Havana arasında doğrudan uçak seferlerini cuma günü başlattığını duyurdu.

JetBlue, New York Kennedy Havalimanı ile Havana Jose Marti Uluslararası Havalimanı arasında doğrudan uçak seferi gerçekleştiren ilk şirket oldu. ABD'den Küba'ya ilk kez aktarmasız uçuş yapan yolcular, heyecanlı oldukları kadar tarihe geçtiklerinin de farkındaydı.

Aslen Kübalı olan Carlos Infante adlı bir yolcu, "Amerikan halkının Küba'ya gidebilme fırsatına sahip olması, yllardan beri konuştuğumuz, istediğimiz bir şeydi" diye konuştu.


New York-Hava arasındaki direkt uçuşlar haftada bir Cuma günü yapılacak. ABD vatandaşlarının teknik olarak Küba'ya gitmesi hala mümkün olmasa da Küba'da ailesi olanlar ya da adada iş yapan girişimciler bölgeye gidebiliyor. (sputniknews)

ABD-Küba seferleri resmen başladı

Facebook Yorum

Yorumlar

N ESACMA IS ~ 3 yıl önce
SEFERLER BASLADI FAKAT AMERIKALIYSAN UCAMZSIN NE SACMA SEFER BOYLE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
falconeye ~ 3 yıl önce
Darısı KKTCnin başına

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000