22 Mart 2017, Çarşamba 09:48:26

ABD'den 'kabin yasağı' açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsü Toner, "Bu karar, belirtilen havaalanlarından güçlü terör tehditlerinin ticari uçaklara sızacağı tehlikesi sonucu alınmıştır." dedi.
  • Yaygaraci dürzüler...serefsiz adi ülkeler..
  • Bİzimki her türlü karsrı almakta serbest ama Trump Başganım alınca suçmu oluyor. Adamın ülkesi istedini yapar beğenmiyorsan uçma aslanım.
  • Neden Karachi'den, Delhi'den, Mumbai ve Jakartadan uçaklar icin getirilmiyor bu yasaklar?
  • Kendini Bati'dan uzaklastirirsan ve de Dogu'ya yaklasirsan, seni Dogu'lu gurubundan sayarlar ve ona gore davranirlar. Niye sinirleniyoruz anlayamiyorum.

ABD'nin, bazı ülkelerden yapılacak direkt uçuşlara getirilen elektronik cihaz yasağı kararını "güçlü terör tehditlerinin ticari uçaklara sızacağı tehlikesi" gerekçesiyle aldığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsü Mark Toner, günlük basın toplantısında, ABD'nin 8 ülkeden uçuşlarda boyutu cep telefonundan büyük cihazları yolcuların yanlarına almasını yasaklayan kararına ilişkin soruları yanıtladı.

Kararın "büyük ölçüde" Ulaşım Güvenlik Yönetimi (TSA) ve İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) tarafından alındığını aktaran Toner, "Bu karar, belirtilen hava alanlarından güçlü terör tehditlerinin ticari uçaklara sızacağı tehlikesi sonucu alınmıştır." dedi.

Toner, terör gruplarının ticari uçakları hedef almaya devam ettiğini vurguladı. Terör gruplarının saldırılar için yeni yöntemler aradığını ifade eden Toner, bunlar arasında patlayıcı cihazların kaçakçılığının da olduğunu anlattı.

ABD Dışişleri Bakanlığının sınırlamanın getirildiği ülkelerle doğrudan irtibat halinde olduğuna değinen Toner, uygulamadan etkilenecek havayolu şirketlerinin yetkilileriyle de görüştüklerini sözlerine ekledi.

ABD'den 'kabin yasağı' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Alli ~ 1 yıl önce
Yaygaraci dürzüler...serefsiz adi ülkeler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trump Başganım ~ 1 yıl önce
Bİzimki her türlü karsrı almakta serbest ama Trump Başganım alınca suçmu oluyor. Adamın ülkesi istedini yapar beğenmiyorsan uçma aslanım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selo ~ 1 yıl önce
Neden Karachi'den, Delhi'den, Mumbai ve Jakartadan uçaklar icin getirilmiyor bu yasaklar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogu ~ 1 yıl önce
Kendini Bati'dan uzaklastirirsan ve de Dogu'ya yaklasirsan, seni Dogu'lu gurubundan sayarlar ve ona gore davranirlar. Niye sinirleniyoruz anlayamiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000