26 Mart 2014, Çarşamba 08:08:49

ABD'DEN DÜŞÜRÜLEN UÇAK AÇIKLAMASI

Türk hava sahasını ihlal eden Suriye uçağının düşürülmesine ilişkin, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf açıklamalarda bulundu.
  • Ya bu insanlık ne zaman akıllanacak.. ?!
  • Gaza gelme Türkiye!!! Bizim silah harcamamız abd nin para kazanması demek şimdilik ses çıkarmıyolar ama kalkıp " suriye çok karıştı biz girip iç savaşı bitiricez" dersen hemen tepene çökerler . Onların istediği böyle haybeye silah kullanıp onlardan silah almamız !!!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Türk hava sahasını ihlal eden Suriye uçağının düşürülmesine ilişkin, "Türkiye'nin (olayın oluş şekline yönelik) açıklamasından şüphelenmemizi sağlayacak bir gerekçe yok" dedi.

Harf, günlük basın toplantısında bir soru üzerine, TBMM'nin, 2012 yılında Suriye'nin Türk uçağını düşürmesi sonrasında angajman kurallarını gözden geçirdiğini, bunların tüm dünya medyası tarafından yazıldığını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da birçok defa buna atıfta bulunduğunu kaydetti.

Harf, "Dolayısıyla, dün Türkiye'nin bu konuda tamamen şeffaf olduğunu belirttiğimde, bana bunların kamusal alanda tartışılıp tartışılmadığını sormuştunuz. (Görüldüğü üzere) Kamusal alanda da ifade edilmiş" dedi.

Konuyla ilgili tansiyonun yükselebileceğine dair bir kaygılarının bulunmadığını belirten Harf, "Eğer bu yönde işaretlerler olsaydı, kaygılarımız olurdu ama bu şekilde işaretler yok. Türkiye'nin (olayın oluş şekline yönelik) açıklamasından şüphelenmemizi sağlayacak bir gerekçe yok" diye konuştu.

Harf, Suriye uçağının düşürülmesini "izole bir olay" şeklinde tanımlayarak, bu nedenle konuyu Türk hükümetiyle görüşmediklerini kaydetti.

ABD'DEN DÜŞÜRÜLEN UÇAK AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar

Ah ah ~ 4 yıl önce
Ya bu insanlık ne zaman akıllanacak.. ?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gaza gelme ~ 4 yıl önce
Gaza gelme Türkiye!!! Bizim silah harcamamız abd nin para kazanması demek şimdilik ses çıkarmıyolar ama kalkıp " suriye çok karıştı biz girip iç savaşı bitiricez" dersen hemen tepene çökerler . Onların istediği böyle haybeye silah kullanıp onlardan silah almamız !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000