22 Ekim 2014, Çarşamba 08:21:40

ABD HAVALİMANI SAYISINI SINIRLADI

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, Ebola hastalığının görüldüğü Batı Afrika ülkelerinden ABD'ye gelecek yolcuların sadece 5 havaalanından ülkeye girişine izin verdi.
  • Birakin ABD yi Siradan ulkeler bile hava limaninda tedbirlerini almislar ama malesef bizim havalimani yol gecen hani ne bir kontrol nede bir tedbir insan hayati bukadar ucuzmu.
  • Abi gelin birde bizim ulke olarak ebola ile mucadelemizi gorun. Zaten cok tehlikeli degil canim sadece bulasinca olduruyor :)

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, Ebola hastalığının görüldüğü Batı Afrika ülkelerinden ABD'ye gelecek yolcuların sadece 5 havaalanından ülkeye girişine izin verdi.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, Ebola hastalığının görüldüğü Batı Afrika ülkelerinden gelen yolcuların, New York'taki John F. Kennedy (JFK), Washington'daki Dulles, Chicago'daki O'Hare, Atlanta'daki Hartsfield-Jackson ve New Jersey'deki Newark havalimanları dışında, ABD'ye girişini yasakladı.

Bu havalimanlarındaki geliştirilmiş Ebola kontrolü nedeniyle alınan kararla ilgili açıklamada bulunan ABD İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson, uygulamaya Çarşamba günü başlanacağını bildirdi. Johnson, "Bu sınırlamaların uygulanmasında, en az seyahat sınırlamasının sağlanması için, havayolu firmalarıyla çok yakından çalışıyoruz” dedi.

Liberia, Sierra Leone ve Guine'den gelen yolcuların geliştirilmiş Ebola incelemesine, New York'taki JFK Havalimanında 11 Ekim'de geçilirken, diğer 4 havalimanında 16 Ekim'den itibaren başlandı.

Yeni uygulamaya göre, günde yaklaşık 150 yolcunun girdiği bu havalimanlarında, yolcuların yüzde 94'ünün izlenmesi gerekiyor.

Öte yandan bazı siyasiler Ebola'yla mücadele için vizelerin iptali veya Ebola'nın görüldüğü 3 ülke vatandaşlarının ABD'ye girişine izin verilmemesi gibi çok daha sıkı tedbirlerin getirilmesini savunuyorlar.

Cumhuriyetçi Parti Virginia Kongre üyesi ve Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi Başkanı Bob Goodlatte daha önce yaptığı açıklamalarda, Ebola'yla mücade konusunda “gerçek çözüm”ün, 1952 Göç ve Vatandaşlık Yasası çerçevesinde, Ebola virüsünün görüldüğü 3 Batı Afrika ülkesinden herkesin ABD'ye girişinin yasaklanmasını istemişti.

ABD HAVALİMANI SAYISINI SINIRLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

Duygu ~ 4 yıl önce
Birakin ABD yi Siradan ulkeler bile hava limaninda tedbirlerini almislar ama malesef bizim havalimani yol gecen hani ne bir kontrol nede bir tedbir insan hayati bukadar ucuzmu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Abi gelin birde bizim ulke olarak ebola ile mucadelemizi gorun. Zaten cok tehlikeli degil canim sadece bulasinca olduruyor :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000