07 Kasım 2015, Cumartesi 07:45:44

ABD güvenliği artıryor

ABD yönetimi, bir Rus havayolu şirketine ait yolcu uçağının Mısır'da düşmesinin ardından "bölgedeki belli havalimanlarından" ABD'ye yapılacak uçuşlar için ek güvenlik önlemleri getirme kararı aldı.
  • Terör destekçisi ABD,önce havadan terörist karagücü YPG/PKK'ya STINGER füzesi ve cephane atmayı bıraksın.O cephane hem ISID tarafından hem PKK tarafından kullanılıyor.O nakliye uçaklari nereden kalkıyor?Sakın İncirlik olmasın?
  • En güzeli uçağa yolcu ve bagaj almasınlar, böylece güvenlik riskini azaltmış olurlar. Büyük sinema / tiyatro üstadlarının eserleri ile büyüdük ama böyle komedi de görmedik. Görünen görünmeyen tedbirler alacaklarmış. Zaten bilmem kaç tane güvenlik noktasında bilmem kaçtane xray den geçiyoruz demekki bu iş önlem almakla bitmiyor. Neyse belki görünmez önlemler işe yarar. Geçenlerde birisi "dua sigortası" diye birşeyden bahsediyordu, herhalde o olsa gerek. Hatta belki de her uçağa dhmi'den bir kahraman etfaiyeci koysunlar, bak o zaman hiç risk kalmaz işte :)
  • Ecele faydasi yoktur.

ABD yönetimi, bir Rus havayolu şirketine ait yolcu uçağının Mısır'da düşmesinin ardından "bölgedeki belli havalimanlarından" ABD'ye yapılacak uçuşlar için ek güvenlik önlemleri getirme kararı aldı.

Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinden cumartesi günü havalandıktan kısa bir süre sonra Sina Yarımadası'nda düşen uçağın terör saldırısına uğradığı ihtimalinin ortaya çıkmasından ardından bazı uçuşlar için alınan ek güvenlik tedbirleri kararını ABD İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson açıkladı.

Johnson, konuya ilişkin açıklamasında, Mısır'daki trajik olaya ilişkin araştırmaların devam ettiğini hatırlatarak, "Şarm El Şeyh'ten ABD'ye doğrudan ticari uçuş olmasa da bu önlemler, seyahat eden kişiler için ek bir güvenlik tabakası sağlayacak şekilde tasarlandı. Ek tedbirler, ilgili yabancı ülke hükümetleri ve havayolu şirketleriyle istişare içinde yürütülecek" ifadesini kullandı.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı'nın açıklamasına göre, yeni önlemler kapsamında uçağa alınacak eşyaların taranması işlemi genişletilecek, diğer ülkelerle havaalanı değerlendirmeleri yapılacak, ABD dışındaki bazı havalimanlarına havacılık ve havalimanı güvenliğine dair yardım teklifleri getirilecek ve "görünen ve görünmeyen" başka ek tedbirler alınacak.

Açıklamada, alınacak yeni güvenlik önlemlerinin detaylarına veya bunların hangi havalimanlarında uygulanacağına dair ayrıntı paylaşılmadı.

Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinden Rusya'nın St. Petersburg kentine gitmek üzere havalanan Rus havayolu şirketi Kogalimavia'ya (Metrojet) ait uçak, cumartesi günü kalkıştan kısa bir süre sonra düşmüş, uçaktaki 17'si çocuk, 217 yolcu ve 7 mürettebattan kurtulan olmamıştı.

ABD güvenliği artıryor

Facebook Yorum

Yorumlar

... ~ 3 yıl önce
Terör destekçisi ABD,önce havadan terörist karagücü YPG/PKK'ya STINGER füzesi ve cephane atmayı bıraksın.O cephane hem ISID tarafından hem PKK tarafından kullanılıyor.O nakliye uçaklari nereden kalkıyor?Sakın İncirlik olmasın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önlem ~ 3 yıl önce
En güzeli uçağa yolcu ve bagaj almasınlar, böylece güvenlik riskini azaltmış olurlar. Büyük sinema / tiyatro üstadlarının eserleri ile büyüdük ama böyle komedi de görmedik. Görünen görünmeyen tedbirler alacaklarmış. Zaten bilmem kaç tane güvenlik noktasında bilmem kaçtane xray den geçiyoruz demekki bu iş önlem almakla bitmiyor. Neyse belki görünmez önlemler işe yarar. Geçenlerde birisi "dua sigortası" diye birşeyden bahsediyordu, herhalde o olsa gerek. Hatta belki de her uçağa dhmi'den bir kahraman etfaiyeci koysunlar, bak o zaman hiç risk kalmaz işte :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korkuntun ~ 3 yıl önce
Ecele faydasi yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000