15 Kasım 2009, Pazar 13:15:31

ABD, Afganistan'a 20 uçak verecek

ABD, Afganistan ordusuna önümüzdeki iki yıl içinde 20 nakliye uçağı verme taahhüdünde bulundu ve bu uçaklardan ikisini teslim etti...
  • ABD üstüne binmeyeceği eşşeğe yem verir mi??? Bunu tüm dünya biliyor... Önemli olan uak Vs.değil.Önemli olan ABD nin yem vereceği eşeklerden olmamak.
  • ABD'nin taktiği süper: Uçağı bedava ver, sonra yedek parçadan geçir, uçağın parasını kat be kat çıkart. --Volvo--
  • ELİNDEKİ ISKARTALARI VERİYORDUR .İMKAN VARMI İŞE YARIYANI VERSİN
  • Bu uçaklar Italyan Hava kuvvetlerinde 20 seneden fazla kullanilmis G222ler. Amerika onlari modernlestirip Afganistana veriyor. Ayni zamanda ismi de G222 yerine C27A oluyor.

İki adet C-27A askeri nakliye uçağının teslimi dolayısıyla Kabil’de düzenlenen törene, Afganistan’daki Amerikan güçlerinin komutanı General Stanley McChrystal ve Afganistan Savunma Bakanı General Abdürrahim Vardak katıldı.

McChrystal, burada yaptığı konuşmada, diğer askeri nakliye uçaklarının da 2011 yılına kadar Afganistan’a teslim edileceğini söyledi.

Wardak da, Taliban rejimi sırasında hava kuvvetlerinin nasıl zayıfladığını anlattığı konuşmasında, yeni uçaklarla birlikte Afgan hava kuvvetlerinin 9’u helikopter olmak üzere 40 uçağa sahip olacağını kaydetti.  Wardak, 2016’ya kadar Afganistan hava kuvvetlerinde 150 uçak ve 8 bin civarında personel olacağını sözlerine ekledi.

Kısa mesafelerde kalkış ve iniş yapabilen C27’ler, yaklaşık 11 ton yük taşıyabiliyor.

Milliyet

ABD, Afganistan'a 20 uçak verecek

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
ABD üstüne binmeyeceği eşşeğe yem verir mi??? Bunu tüm dünya biliyor... Önemli olan uak Vs.değil.Önemli olan ABD nin yem vereceği eşeklerden olmamak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ABD'nin taktiği süper: Uçağı bedava ver, sonra yedek parçadan geçir, uçağın parasını kat be kat çıkart. --Volvo--

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ELİNDEKİ ISKARTALARI VERİYORDUR .İMKAN VARMI İŞE YARIYANI VERSİN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu uçaklar Italyan Hava kuvvetlerinde 20 seneden fazla kullanilmis G222ler. Amerika onlari modernlestirip Afganistana veriyor. Ayni zamanda ismi de G222 yerine C27A oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000