22 Mayıs 2015, Cuma 14:16:11

Başbakan AB zirvesine C-130 ile gitti

İflasın eşiğinde olan Yunanistan’ın Başbakanı Aleksis Çipras, Letonya'nın başkenti Riga'ya nakliye uçağıyla gitmek zorunda kaldı.
  • Ya kardesim bizim memleket patates memleketidir . Ben 72 yasindayim. Bu oyunlar . Avrupa birligin oyunlaridirBundan birkac sene evvel. Patates. Tarlalarda kaliyordu. Kimse almiyordu. Yine domates biber kavun karpuz tarlada kaliyordu. Cok ucuza. Gittigi icin. Ciftci hayvanlara yediriyordu. Bogdaylar. Silolarda Doluydu Amerikaya ve rusyaya avrupa ulkelerine satiyorduk . Bu gunleri yasadik . Yine de Ozellikle soyluyorum Her vilayette. Bir seyler yetisiyor ve Turkiye Dunyada kendi kendini besliyen. Tek ulkedir. Ben bu kosede turkiye gelir kaynaklarini yazamiyorum kendin hangi vilayette ne yetistigini hangi madenler oldugunu kendin arastir bakalim
  • Kendi kendine yeten ülke dedin ve güldürdün beni. Benim ödemiş patatesi yemem gerekirken ben gemilerle dışardan gelen patatesi yiyorum. Bu mu kendimize yetmek.
  • Fakir dediğiniz ülkeden permi almak için yırtınıyor senin firmaların. Primitif yorumlarınızı kendinize saklayın. Uluslararası mecrada haklarını korumasını biliyorlar. Sizin bu havanız ancak burada öter, Kapıkule'den çıkınca sallanmıyorsunuz bile.
  • Yorumcu dogru soyluyor . Burada yunanlara Beter olsun diyor dogru degil . Onlarin icinde bulundugu sikinti. Bizimde sikintimizdir . Kim hangi dinde irkta olursa olsun. Kokeni insana yani adem aleyhiselama dayanir Tabiyatiyle onlar bizim kardeslerimizdir. Bakmayin. Arada. Bizden olsun onlardan olsun. Sivriler vardir. Ortaligi bulandiriyorlar. Kisacasi. Iyi. Oldu beter olsun demeyin . Hane Halk dlinde. Oturmaz kalkmaz. Bir tek allah vardir. Deniyor . Bir daha bu kosede Boyle bir. Ugursuz laf. Gormiyecegim Yoksa. Gelirim. Oraya.

Yunanistan'ın iflasın eşiğinde olması Başbakan Aleksis Çipras'ı da zor durumda bıraktı. Çipras, Letonya'nın Riga şehrinde toplanan AB liderler toplantısına katılmak üzere hareket etmek istedi. Ancak Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığına ait olan 3 adet VIP uçağı bakımda olduğundan Çipras uçak bulamadı.

Yunan medyasında da, uçaklar için gereken yedek parçaların da parasızlıktan alınmamış olabileceği haberleri yer aldı. Yunan basını başbakanlığın özel bir uçak bile kiralamayacak durumda olabileceğini belirtti.

Çipras, Riga şehrine Yunan Hava Kuvvetlerine ait C-130 nakliye uçağı ile uçmak zorunda kaldı. Nakliye uçağında başbakan ve ekibi rahat edebilsinler diye özel hazırlıklar yapıldı.Başbakan AB zirvesine C-130 ile gitti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ya kardesim bizim memleket patates memleketidir . Ben 72 yasindayim. Bu oyunlar . Avrupa birligin oyunlaridirBundan birkac sene evvel. Patates. Tarlalarda kaliyordu. Kimse almiyordu. Yine domates biber kavun karpuz tarlada kaliyordu. Cok ucuza. Gittigi icin. Ciftci hayvanlara yediriyordu. Bogdaylar. Silolarda Doluydu Amerikaya ve rusyaya avrupa ulkelerine satiyorduk . Bu gunleri yasadik . Yine de Ozellikle soyluyorum Her vilayette. Bir seyler yetisiyor ve Turkiye Dunyada kendi kendini besliyen. Tek ulkedir. Ben bu kosede turkiye gelir kaynaklarini yazamiyorum kendin hangi vilayette ne yetistigini hangi madenler oldugunu kendin arastir bakalim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
büyükaltay ~ 3 yıl önce
Kendi kendine yeten ülke dedin ve güldürdün beni. Benim ödemiş patatesi yemem gerekirken ben gemilerle dışardan gelen patatesi yiyorum. Bu mu kendimize yetmek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fakir dediğin ülke ~ 3 yıl önce
Fakir dediğiniz ülkeden permi almak için yırtınıyor senin firmaların. Primitif yorumlarınızı kendinize saklayın. Uluslararası mecrada haklarını korumasını biliyorlar. Sizin bu havanız ancak burada öter, Kapıkule'den çıkınca sallanmıyorsunuz bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rampi... ~ 3 yıl önce
dışardan patates gelmedi kesinlikle.ocak şubat aylarında cıkması gereken ödemiş patatesi hava şartlarından dolayı cıkmamıştır.ve piyasa daralmıştı nisan mayıs ayındaki adana patatesi beklenilmiştir.devlet.bir kısım kapzımalların elindeki stoğu piyasaya sürmesi için. ortaya dışardan patates ithal edicem demiş fakat etmemiştir..
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Yorumcu dogru soyluyor . Burada yunanlara Beter olsun diyor dogru degil . Onlarin icinde bulundugu sikinti. Bizimde sikintimizdir . Kim hangi dinde irkta olursa olsun. Kokeni insana yani adem aleyhiselama dayanir Tabiyatiyle onlar bizim kardeslerimizdir. Bakmayin. Arada. Bizden olsun onlardan olsun. Sivriler vardir. Ortaligi bulandiriyorlar. Kisacasi. Iyi. Oldu beter olsun demeyin . Hane Halk dlinde. Oturmaz kalkmaz. Bir tek allah vardir. Deniyor . Bir daha bu kosede Boyle bir. Ugursuz laf. Gormiyecegim Yoksa. Gelirim. Oraya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000