08 Haziran 2016, Çarşamba 09:51:11

AB havayolları arasında anlaşma istiyor

Avrupa Birliği, Türkiye, Körfez ve Asya ülkeleri ile hava trafiği anlaşmaları için zemin arıyor.
  • Vize serbestisi şartları arasına sanki çok anladıkları bir konu olan terör ile mücadale şartını sokuşturan ve Türk insanının 1969 dan beri hukuki hakkı olan vizesiz seyehat hakkını gasbeden AB ile konuşacak bir şeyin olmaması gerekir.Bu arada körfez şirketlerini ağırlıklı olarak İngilizler ve Almanlar yönetirler,şikayet etmesinler.
  • Körfez ülkeleri zaten Petrol zengini doğal olarak kendi havayolu şirketleriné belki de bedava uçak yakıtı satarak karlılık oranını artırıyorlar
  • yavur diycem kızacaksın Turk havacılıgını bitirirsin
  • adamlara beser onar ucak satarken iyi sonra haksiz rekabet diye agla..madem ucak satma o zaman gorelim samimiyetini

Avrupa Birliği (AB) üye ülkeleri, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Türkiye ve Güneydoğu Asya'daki ülkelerle hava trafiği anlaşmaları yaparak havayolu şirketlerine destek sağlaması için Avrupa Komisyonu'na yeşil ışık yaktı.

AB'nin gayrı safi yurt içi hasılasına (GSYH) 110 milyar euro (123 milyar dolar) katkı veren Avrupa havacılık sektörü, Emirates, Etihad Havayolları ve Katar Havayolları'nın son zamanlarda gösterdiği hızlı genişleme ve trafik akışının Asya'ya yönelmesinden zarar gördü.

Komisyon, Aralık ayında üye ülkelerden Çin, Türkiye, BAE, Kuveyt ve Katar gibi ülkelerle hava ulaşımı anlaşmaları yapılması için yetki vermelerini istedi.

Son dönemlerde hükümetler tarafından çift taraflı olarak sıklıkla yapılan bu anlaşmalar yabancı havayollarının AB'de nereye ve hangi sıklıkta uçacağını ve aynı şekilde AB havayollarının nereye ve hangi sıklıkta uçacağını belirliyor.

Komisyon, anlaşmanın Avrupalı havayollarına özellikle Körfez ve Türkiye gibi dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarlarına daha fazla erişim izni vermesini ve milyarlarca euroluk ekonomik getiri sağlamasını umut ediyor.

AB Ulaşım Komiseri Violeta Bulc, "Uzlaşma sağlandığında bu anlaşmalar bütün havacılık sektörüne yeni iş imkanları, yeni rotalar ve yolcular için daha iyi fiyatlar sunarken, firmalarımıza adil bir rekabet ortamı yaratacak" dedi.

Özellikle Lufthansa ve Air France ile beraber bazı ABD havayolu şirketleri, Körfez havayolu firmalarının adil olmayan bir şekilde devlet sübvansiyonları aldıklarını söylerken, bu iddialar Körfez şirketleri tarafından reddedildi.

AB havayolları arasında anlaşma istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

... ~ 2 yıl önce
Vize serbestisi şartları arasına sanki çok anladıkları bir konu olan terör ile mücadale şartını sokuşturan ve Türk insanının 1969 dan beri hukuki hakkı olan vizesiz seyehat hakkını gasbeden AB ile konuşacak bir şeyin olmaması gerekir.Bu arada körfez şirketlerini ağırlıklı olarak İngilizler ve Almanlar yönetirler,şikayet etmesinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
körfez ~ 2 yıl önce
Körfez ülkeleri zaten Petrol zengini doğal olarak kendi havayolu şirketleriné belki de bedava uçak yakıtı satarak karlılık oranını artırıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İZMİRLİ ~ 2 yıl önce
yavur diycem kızacaksın Turk havacılıgını bitirirsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ikiyuzluler ~ 2 yıl önce
adamlara beser onar ucak satarken iyi sonra haksiz rekabet diye agla..madem ucak satma o zaman gorelim samimiyetini

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000