10 Aralık 2009, Perşembe 16:23:16

A400M İÇİN BÜYÜK GÜN YARIN

Yapımı yılan hikâyesine dönen Askeri Lojistik Uçağı A400M’in ilk uçuş tarihi sonunda belli oldu.
  • Bu 10 tane bize kaça patlayacak? Hediye olarak kaç milyon Euro'luk yedek parça yollayacaklar acaba? Bakımı için yetişmiş eleman var mı acaba? Yoksa bir sürü elemanı yurtdışına eğitime mi göndereceğiz acaba? Güney Afrika gibi mi yapsak acaba?
  • HKK lığı 10 adet alacakmış.
  • Herkesin istedigi kazasiz belasiz,basarili ilk ucus denemesidir.
  • Bence iyi bir uçak olacak.Tatlı talı uçacak.

A400M nihayet havalanıyor… Avrupalı havacılık devi Airbus, uzun zamandır üzerinde çalıştığı Askeri Lojistik Uçağı’nın ilk uçuş tarihini açıkladı. Teknik testlerin sorun yaşanmadan tamamlanmasının ardından uçağın, 11 Aralık sabahı saat 10 sularında deneme uçuşunu yapacağı öğrenildi.

A400M ilk sınavına İspanya’nın Sevilla kentindeki San Pablo havalimanında çıkacak.

Projede kilometre taşı olan bu test uçuşuna Avrupa hava savunma ve uzay şirketi EADS’ın CEO’su Louis Gallois ve Airbus CEO’su Tom Enders’ın da katılacağı ifade edildi.

Airbus Askeri Havacılık Genel Müdürü Domingo Urena, teknik ve motor testlerinin başarı ile tamamlandığını belirterek test uçuşu için hiç bir engel kalmadığını ifade etti. Urena, 15.000 feet irtifada 1 ile 3 saat arasında bir uçuş hedeflediklerini açıkladı.

4 motorlu A400M askeri taşıma uçağı, 2003 yılında duyurulmuş ve yedi ayrı ülkeden 180 uçaklık bir sipariş alınmıştı. Ancak projenin yüksek maliyeti ve yeni geliştirilen Europrop TP 400 motorlarında yaşanan problemlerden ötürü uçağın çıkışının sürekli ertelenmesi, büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Türkiye de A400M’in proje ortakları arasında yer alıyor.

A400M İÇİN BÜYÜK GÜN YARIN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bu 10 tane bize kaça patlayacak? Hediye olarak kaç milyon Euro'luk yedek parça yollayacaklar acaba? Bakımı için yetişmiş eleman var mı acaba? Yoksa bir sürü elemanı yurtdışına eğitime mi göndereceğiz acaba? Güney Afrika gibi mi yapsak acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
HKK lığı 10 adet alacakmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Herkesin istedigi kazasiz belasiz,basarili ilk ucus denemesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bence iyi bir uçak olacak.Tatlı talı uçacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000