07 Nisan 2016, Perşembe 16:05:33

A380 Havaalanlarını zengin etti

A380, Hong Kong ve Heathrow gibi dünyanın en işlek havaalanlarının gelir artışına katkı sağlıyor.
  • Demedi demyin. Sayin yorumcu senin gibi. Yuksek zekali birisi Daha THY. Satin alma servisinde Boeing Ucak firmasina. Ucak parcasi siparisi vermesi lazimken. Bunu yerine 50. Tane Boeing.747 siparisi vermis Boeing firmasi. THY. Fax. Cekti. Boyle Bir. Siparisiniz varmi. Diye.
  • Anlasilan. Sen ucaktan anlamasisin. Boeing 747. Ve onun familyasinin uzerinde ucak yok
  • a380'im olsun 100000 borcum olsun be...
  • RTE INT AIRPORT ile TAV ZİHNİYETİ BİTECEK

A380, Hong Kong ve Heathrow gibi dünyanın en işlek havaalanlarının gelir artışına katkı sağlıyor. Havaalanları için daha fazla sayıda slot kullanımı sağlarken, iniş maliyetlerini azaltıyor ve yolcular için bilet fiyatlarını düşürüyor.

A380, 10 yıl önce bu zamanlarda Hong Kong’a ilk uçuşunu gerçekleştirmişti. O günden beri A380’in de kısmi katkısıyla Hong Kong, yılda 70 milyon yolcu trafiği ile bugün Asya’nın en büyük uluslararası havaalanı. Dünya genelinde 50 havaalanı A380’e ev sahipliği yapıyor ve yaza kadar da bu rakamın artması bekleniyor. Dünyanın en işlek uluslararası havaalanlarından ikisinin CEO'su, A380 gibi büyük uçakların avantajlarını açıklıyor.

Hong Kong Havaalanı CEO’su Fred Lam, “Şuan mevcut iki pist kapasitemiz günde 1100 uçak ağırlıyor. Yeni bir pist inşa etmek zorunda kalma durumuna geliyoruz. Ama üçüncü pist inşası en az 8 yıl sürüyor. Bu nedenle havayollarını, büyük uçakları tercih etmeleri yönünde teşvik etmek için elimizden geleni yapıyoruz, ki böylece havaalanımıza daha fazla sayıda yolcu getirebilirler.

Havaalanımız, yolcuların bu bölgede en çok tercih ettiği havaalanı. Ayrıca Çin’den gelen de çok sayıda yolcumuz bulunuyor, özellikle de Çin’in güneyinden. Yolcularımıza tüm uçak alternatiflerini sunarak onları da havalanımızı tercih etmeleri konusunda teşvik ettiğimize inanıyoruz. A380 ve diğer geniş gövdeli uçakların varlığı, yolcuları, gelecekte uluslararası havaalanımızı daha fazla kullanmalarına teşvik etme bakımından oldukça iyi bir yol.

Yolcu trafiğinde artışı sağlamanın bir başka yolu da ücretlendirme politikamızı havayollarının havaalanımıza daha büyük uçaklarla uçmaları için kullanmak, böylece gelecekte aynı sayıda slot ile havaalanımıza daha fazla yolcu getiriyor olacaklar.

Bir havaalanı için önemli gelir kaynaklarından biri de mağaza ve restoranlardır. Ve tabi ki daha fazla sayıda yolcu havaalanı için daha çok iş demektir ve daha büyük uçaklar daha fazla yolcu ve müşteri getirecek demektir ki bu da havaalanına gelir sağlamak için somut bir katkıdır.”

Heathrow Havaalanı CEO’su John Holland-Kaye, “Heathrow, dünyanın en büyük ve en işlek havaalanlarından biri. Eğer tam kapasite çalışıyorsan daha fazla yolcuya hizmet eden daha büyük uçaklara ihtiyaç duyarsın. A380 tam da bunu yapıyor. Dünyanın en büyük uçağı A380, bize en yoğun hatlarda Heathrow üzerinden daha fazla yolcuya hizmet verme imkanı sağlıyor ve aynı zamanda Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya'da yeni rotalar için slot açmamıza katkı sağlıyor.

Son 30 yılda Heathrow’da uçak seslerinden etkilenenlerin sayısı neredeyse yarıyarıya azaldı. Bu, A380 gibi yeni teknolojiler sayesinde oluyor. Bu da demek oluyor ki A380 gibi uçaklarla hem Heathrow’u genişletebilir hem de insanların uçak gürültüsünden daha az etkilenmesini sağlayabiliriz. Bu nedenle de havayollarını A380 gibi daha sessiz ve daha temiz uçakları tercih etmeleri yönünde cesaretlendiriyoruz.

Son 10 yılda Heathrow’u yeniden inşaa ettik. Bu birinci sınıf havaalanı için 11 milyar Pound yatırım yaptık ama tabii ki bunu ödemek zorundayız. Daha fazla yolcunun gelmesi havaalanımızı daha uygun fiyatlı hale getirmemizi sağlayacak. Burada verimli bir döngü mevcut. Daha fazla yolcu gelmesi ve her iniş ve kalkışta daha fazla yolcu taşınması sayesinde, ki A380 bunu başarmamızda çok önemli bir rol oynadı, iniş ücretlerimizi düşürebiliyoruz.

A380 gibi uçaklar, geçen yıl yolcu sayımızın 75 milyona çıkmasına katkı sağladı. Bu sadece havacılık giderlerinin azalmasına değil aynı zamanda parakende gelirimizin de artmasına yardımcı oluyor. Restoranlar ve mağazalar A380’i kullanan ve Heathrow’u seçen yolcular sayesinde gelirlerini artırma imkanına sahip oldu.”

A380 Havaalanlarını zengin etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Himalaya Tepesinden. Seyreledim. Turkiyemi. """"""" ~ 2 yıl önce
Demedi demyin. Sayin yorumcu senin gibi. Yuksek zekali birisi Daha THY. Satin alma servisinde Boeing Ucak firmasina. Ucak parcasi siparisi vermesi lazimken. Bunu yerine 50. Tane Boeing.747 siparisi vermis Boeing firmasi. THY. Fax. Cekti. Boyle Bir. Siparisiniz varmi. Diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Santa barbara ~ 2 yıl önce
Anlasilan. Sen ucaktan anlamasisin. Boeing 747. Ve onun familyasinin uzerinde ucak yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
38O ~ 2 yıl önce
a380'im olsun 100000 borcum olsun be...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RTE ~ 2 yıl önce
RTE INT AIRPORT ile TAV ZİHNİYETİ BİTECEK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işsiz ~ 2 yıl önce
rte int airport açılınca tgs alım yapar mı abi?
Radikeler ~ 2 yıl önce
Nirmal sartlarda TAV disinda isletmeyi yapacak bir firma gorunmuyor her ne kadar yabanci ortagi olsa da yerli firma gorunumunde. Insaati yapan firmalarin kendi bulunduklari merkez binalarina bakin ne istedigimi daha iyi anlarsiniz.
Radikeler ~ 2 yıl önce
Bir de A380 nin eksilerini yazarlarsa daha iyi degerlendirme yapariz !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000