23 Ekim 2012, Salı 16:23:16

A350 XWB İÇİN YENİ TESİS AÇILDI

Airbus Başkanı ve CEO’su Fabrice Brégier bu sabah Toulouse’ta yer alan 74 bin metrekarelik A350 XWB Son Montaj Merkezi’ni resmen açtı.
  • sen herhalde model ucakla gercegini ayırt edemiyorsun, :) foto yollada gorelim.
  • 2 tane 350 montaji bitti uuçuyor , sakliyorlar çunki sorun var : ) duyulunca kazirmada derin yara açilacak , fransadan selam olsun
  • topçu ve kotil davetli değillermiymiş oraya? cık cık cık ..ne ayıp....

Tam kapasitede üretime başladığı zaman yani 2018’den itibaren tesiste 1,500 kişi çalışıyor olacak ve ayda 10’a yakın uçak üretilecek.

Son Montaj Merkezi’nin içerisinde düzenlenen törene Airbus otağı ülkelerin resmi görevlilerinin yanı sıra Airbus müşterileri, tedarikçiler ve üst düzey yöneticilerinin yanı sıra binden fazla çalışan katıldı.
 
Airbus Başkanı ve CEOsu Fabrice Bregier törende yaptığı konuşmada: “Airbus’ın DNA’sında bulunan yenilikçilik anlayışı dünyanın en yeni ve en gelişmiş uçağı olan A350 XWB’de kendisini bir kez daha gösteriyor. Bugün A350 XWB Son Montaj Merkezi’ne ismini vererek havacılık dünyasının öncülerinden ve yenilikçilerinden olan Roger Beteille’i onurlandırıyoruz” dedi.
 
Roger Beteille: “İsmimin son teknoloji ürünü A350 XWB Son Montaj Merkezi’ne verilmesinden onur duydum. Airbus’ın başarısı Avrupalı ortakların bir araya gelip el ele verince ne kadar başarılı işlere el atabileceğinin somut bir göstergesi ve Airbus’ı dünyanın en büyük ve birinci sınıf uçak üreticisi yapan da bu işbirliği” dedi.
 
Törene katılan konuklar son montaj merkezinde yer alan ve üretimin ayrı aşamalarında yer alan 2 uçak ile A350 XWB’nin hayat bulmasına şahit oldular.
 
Yalnızca yer testlerinde kullanılacak olan statik uçağın montajı neredeyse tamamlanmak üzere, şu anda tüm gövdesi, kanatları ve dikey kuyruk stabilizesi takılmış durumda. Uçak 2013 baharında başlayacak testler için statik test hangarına taşınacak. Uçacak ilk A350 XWB (MSN1)’in de üretimi tüm hızı ile devam ediyor. Tüm gövdesi bir araya getirilen uçağın kanatları ve dikey ve yatay kuyruk stabilizeleri de son montaj merkezine ulaşmış bulunuyor ve Kasım ayı içerisinde de gövdeye monte edilecek.
 
A350 XWB Son Montaj Merkezi yaklaşık 300 tenis kortu büyüklüğünde ve çatısının 22 bin metrekarelik bölümü fotovoltaik güneş panellerinden oluşuyor ki bu paneller tesisin enerji ihtiyacının yüzde ellisinden fazlasını gideriyor.
 

 

A350 XWB İÇİN YENİ TESİS AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

çok sasiracaksiniz'a ~ 6 yıl önce
sen herhalde model ucakla gercegini ayırt edemiyorsun, :) foto yollada gorelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok sasiracaksiniz ~ 6 yıl önce
2 tane 350 montaji bitti uuçuyor , sakliyorlar çunki sorun var : ) duyulunca kazirmada derin yara açilacak , fransadan selam olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MSN kaç ~ 6 yıl önce
test uçuşu diye birşey duydu mu bu şahıs? adı üstünde test... aksaklıklar görülür/giderilir, revizyon gelir parça değişir, gerekirse dizayn değişir. gizli saklı yapılacak tabii ki bütün bunlar. kıytırık otomobiller bile testini gizli saklı yapıyorlar. uçak şirketi mi yapmayacak? komploya tezgaha meraklı milletimiz yine işbaşında :)
cık cık cık ~ 6 yıl önce
topçu ve kotil davetli değillermiymiş oraya? cık cık cık ..ne ayıp....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000