18 Kasım 2010, Perşembe 08:16:02

9000 METREDE DOĞUM

Güney Koreli bir kadın, ABD'den ülkesin dönerken uçakta doğum yaptı. 7 aylık hamile olan 45 yaşındaki kadına doğumu bir kalp uzmanı doktor yaptırırken, doktora da 4 hostes yardım etti. Doğum ise 9 bin metre yükseklikte gerçekleşti.
  • bu velet neren,n vatandasi olacak simdi ??
  • 9 bin kilo metre yükseklikte yapılmış, ilk defa atmosfer dışında uzayda bi yerde doğum yapmış biri, bunun ötesinde uzayda da uçabilen bu uçağın markası ne acaba? :)))
  • bu tür hassas uçuşlara herhalde bütün havayolları ilgilenmiyor normalde hamile yolcuların uçuşlarından önce bu safhaya geldiyse bu tip durumun ve doktor kontrolünün belirtmesi gerekiyor uçuşa müsait değil ise uçurulmuyor,insan sağlığı gerçekten herşeyden öte..
Gukmin İlbo gazetesinin haberine göre, bugün Güney Kore saatiyle sabah 03.00'te ABD'nden Güney Kore'ye yol alan Kore Hava Yolları'na ait KE012 sefer sayılı uçakta, 45 yaşındaki Kore asıllı bir Amerikalı uçak seyir halindeyken doğum yaptı. 7 aylık hamile kadın, uçağın Japonya hava sahasına girmesine yakın sancılandığını bildirmesi üzerine, ön koltukta oturan Amerikalı yolcu durumun aciliyetini anlayıp, hosteslere doğum için gerekli hazırlıkları yapmasını söyledi. Uçakta VIP bölümüne kaldırılan hamile kadın, uçak yolcularından kalp hastalıkları uzmanı bir doktor ve 4 tane hostesin yardımıyla, 9 bin metre yükseklikte başarılı bir doğum gerçekleştirdi.

Uçak İnçon Uluslararası Havalimanı'na iner inmez, anne ve yeni doğan çocuğu İnha Merkez Hastanesi'ne kaldırıldı. Kore Hava Yolları yetkilileri, 2008'den sonra bu ilk oldu diye yorum yaparken kurum olarak anne ve çocuğun sağlıklı olmalarını dilediklerini söylediler.
9000 METREDE DOĞUM

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
bu velet neren,n vatandasi olacak simdi ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
9 bin kilo metre yükseklikte yapılmış, ilk defa atmosfer dışında uzayda bi yerde doğum yapmış biri, bunun ötesinde uzayda da uçabilen bu uçağın markası ne acaba? :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu tür hassas uçuşlara herhalde bütün havayolları ilgilenmiyor normalde hamile yolcuların uçuşlarından önce bu safhaya geldiyse bu tip durumun ve doktor kontrolünün belirtmesi gerekiyor uçuşa müsait değil ise uçurulmuyor,insan sağlığı gerçekten herşeyden öte..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000