27 Kasım 2010, Cumartesi 09:16:38

“Uçak seferleri Gökçeada'yı uçurur”

Özel bir havaayolu şirketiyle temasa geçen Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, Mart veya Nisan aylarında tarifeli sefer planlanan Gökçeada-İstanbul uçak seferlerinin, adaya ekonomik ve turizm yönünden büyük bir ivme kazandıracağını söyledi.
  • borajet yazın uçuşlara başlar.hayırlı uğurlu olsun.
  • Ne olmuş; havaalanı açılmış... Pist ve terminal... Ya diğer servisler, mesela yer hizmetleri, ikram, yakıt, diğerleri....????
  • Böyle bir girişim adaya gidip gelmeyi çile olmaktan çıkarır. En kısa zamanda gerçekleşmesi dileğiyle.
  • Bugün aldığım çok güzel bir haber oldu. Ada turizmine büyük bir ivme kazandıracak bu seferler. sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından insani yardım amaçlı açılan havaalanını atıl durumdan kurtarıp Gökçeada’nın turizmi için kullanılması durumunda, adanın birçok yönden gelişeceği ileri sürüldü.

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, havaalanının hizmete açılmasının ardından İstanbul-Gökçeada arasında tarifeli uçak seferlerinin gündeme geldiğini belirterek, bazı özel hava yolu şirketleriyle görüşmeler yapıldığını söyledi.

Atalay, “Yapılan görüşmeler sonucu bir firma bu konuya çok sıcak baktığını ve Mart ayından itibaren adaya özellikle sörf turizmine yönelik turist getirmek için tarifeli uçak seferlerine başlayabileceğini söyledi. Çalışmalarımız sürüyor. Şu kadarını söyleyeyim ki; çalışmalar son aşamaya geldi. Çok önemli bir durum ortaya çıkmazsa Mart veya en geç Nisan ayında Gökçeada-İstanbul arasında tarifeli uçak seferleri başlayacak, Bence uçak seferleri Gökçeada’yı zıplatır” diye konuştu.
 
 

“Uçak seferleri Gökçeada'yı uçurur”

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
borajet yazın uçuşlara başlar.hayırlı uğurlu olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ne olmuş; havaalanı açılmış... Pist ve terminal... Ya diğer servisler, mesela yer hizmetleri, ikram, yakıt, diğerleri....????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Böyle bir girişim adaya gidip gelmeyi çile olmaktan çıkarır. En kısa zamanda gerçekleşmesi dileğiyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bugün aldığım çok güzel bir haber oldu. Ada turizmine büyük bir ivme kazandıracak bu seferler. sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000