28 Ağustos 2015, Cuma 10:39:37

777-9'un kesin konfigürasyonu tamamlandı

Boeing, 777X ailesinin ilk üyesi olacak olan 777-9’un kesin konfigürasyonunun tamamlandığını duyurdu.
  • THY. Basarilar diliyorum Allah kazada belada korusun Hava Yolumuzu Boeing. Cok onemli Tavsiye ediyorum , 777. Ucaklari. Iki. Motorlu. Fakat. Cok iyi ucak Gonul isterdiki. 4 motorlu olsaydi
  • THY. Basarilar diliyorum Ben THY Ye. Hediye olarak. 5. Tane. 747 jubo. Yeni. Seri. Super. Siparisi verdim. Zamanla. Satin almada calisan bir arkadasimiz. 50 adet. Boeing. 747. Siparisi vermisti Boeing firmasi. Cok. Sasmisti Bunu yasadik. Havaii den selamlar.
  • Cok güzel ucak bence 1 numara ucak cok tutulacak Boeing saglam yapar :)
  • En iyi uçakları Boeing yapıyor.Airbus asla yetişemez.

Boeing, 777X ailesinin ilk üyesi olacak olan 777-9’un kesin konfigürasyonunun tamamlandığını duyurdu. Boeing 777X ekibi bu önemli tasarım aşamasına, yeni uçağın konfigürasyonunu en iyi hale getirmek amacıyla müşterisi olan havayollarıyla ve ana tedarikçilerle yakından çalışarak ulaştı.

777X ailesi, her ikisi de pazar ihtiyaçlarına ve müşteri tercihlerine göre tasarlanmış olan 777-8 ve 777-9’u içeriyor. 777-8 ve 777-9, A350’ye kıyasla menzil, taşıma kapasitesi ve yakıt harcaması bakımından önemli ölçüde avantaj sağlıyor.

Boeing Ticari Uçaklar 777X Programı Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Bob Feldmann, “Bu önemli aşamaya ulaştığımız bu noktada havayollarını ve endüstri ekibini bizimle yan yana görmek harika.  Ekip, programı bu aşamaya getirebilmek için yerine getirilmesi gereken tüm gereklilikleri sağlamak amacıyla disiplinli bir çalışma süreci yürüttü” dedi.

Kesin konfigürasyon aşaması, uçağın kabiliyetini ve temel tasarımını son haline getirmek için gereken çalışmaların bitişini temsil ediyor. Uçağın gereklilikleri yerine getirdiğinden emin olmak için rüzgâr tüneli test sonuçları, aerodinamik performans ve yapısal yükler de değerlendirmeye alınıyor. Bu, 777X ekibinin parçaların detaylı tasarımına, montajına ve uçağın diğer sistemleri üzerinde çalışmaya başlamasına olanak sağlıyor. Ayrıntılı tasarımlar tamamlanıp piyasaya sunulunca üretim başlayabilecek.

Feldmann, sözlerine şöyle devam etti:  “Program tam da istediğimiz noktada. Uçak ve üretim sistemi planladığımız şekilde ilerliyor ve müşterilerimize olan taahhütlerimizi yerine getirmeye odaklanmaya devam ediyoruz”.

777X, rakibine kıyasla yüzde 12 daha az yakıt tüketimi ve yüzde 10 daha düşük işletme maliyeti sunarak dünyanın en büyük ve en verimli çift motorlu uçağı olacak. 777X ayrıca kabin yenilikleri ve yolcu konforunda artış sağlayacak.

777X programı, dünya çapındaki altı müşteriden toplam 320 adet sipariş ve taahhüt aldı. Üretimin 2017’de başlaması planlanıyor.

777-9'un kesin konfigürasyonu tamamlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Havaii ~ 3 yıl önce
THY. Basarilar diliyorum Allah kazada belada korusun Hava Yolumuzu Boeing. Cok onemli Tavsiye ediyorum , 777. Ucaklari. Iki. Motorlu. Fakat. Cok iyi ucak Gonul isterdiki. 4 motorlu olsaydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaii. ~ 3 yıl önce
THY. Basarilar diliyorum Ben THY Ye. Hediye olarak. 5. Tane. 747 jubo. Yeni. Seri. Super. Siparisi verdim. Zamanla. Satin almada calisan bir arkadasimiz. 50 adet. Boeing. 747. Siparisi vermisti Boeing firmasi. Cok. Sasmisti Bunu yasadik. Havaii den selamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cok süper ~ 3 yıl önce
Cok güzel ucak bence 1 numara ucak cok tutulacak Boeing saglam yapar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boeing'e helal olsun ~ 3 yıl önce
En iyi uçakları Boeing yapıyor.Airbus asla yetişemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000