08 Eylül 2010, Çarşamba 09:24:24

72 YOLCU 9 MÜRETTEBAT ÖLÜMDEN DÖNDÜ (VİDEO)

Rusya'nın Alrosa Mirny Havayolları'na ait Tupolev 154 tipi yolcu uçağı havada büyük tehlike atlattı. Uçağın bütün göstergeleri bozuldu. Havada ölümle yaşam arasında verilen mücadele cesur pilotların faciayı önleyen kararıyla mutlu sonla bitti.
  • Ben birşey anlamadım bu haberden. Göstergeleri bozulan uçak niye olmadık bir meydana inmiş? Motorlar ve diğer tüm sistemler çalışmıyor mu?
  • tu-154leri neden bu kadar övdüğünüzü anlamadım (öven arkadaş için yazıyorum). bir halta benzese, havayolları boeing ve airbuslarla değiştirmezlerdi. iranda da birçok tupolev vardı ama şimdi fokker gibi avrupa yapısı uçaklarla değiştiriyorlar. bu kadar gürültü ve dumanı ben çıkartsam, moskova-minsk 5 dakika sürer :)
  • Rus ucaklarını öven elemanı anlayamıyorum adam dıyorkı ormana otobana ındırıyorlar pekı neden oralara inme geregı duyuyorlar?? fantezı olsun dıyemı!!! dunyada en cok arıza veren baska ucak markası varmı rus ucakları gıbı?? burda kalkmıssın ucagı ovuyorsun ucagın tum gostergelerı bozulmus dıyor neyını ovuyorsun ? hebide rus pilotları şöyledir böyledır dıyorsun bıde, bence ayık kafada ınemezler cesaretlerı kanlarındakı alkol oranın fazlalıgından gelıyor!!
  • O ucaklarin pilotu Polonyaliydi..Arkadiusz Protasiuk..!! Rus pilot degildi yani..Bu suna benzer.Tupolev-154'u Ispanyol pilota ver ucursun..Ama ya acil durumlarda??Rus pilotlarin farki iste burda.Ataturk Havalimaninda isterse gorus mesafesi 5 metre olsun sorun degil.Aeroflot vb..Rus sirketleri inerde-kalkarda...Yolcularina bos laf edebiyati yapmaz!
Olay şöyle gelişti. Rusya'nın Polyrny Havaalanı'ndan Moskova'ya gitmek üzere 72 yolcusu ve 9 mürettebatı ile havalanan Alrosa Mirny Havayolları'na ait Tupolev 154 tipi uçağın tüm göstergeleri arızalandı. 10600 metrede gerçekleşen arıza soğuk ecel terlerinin dökülmesine neden oldu.

Rus pilotların soğuk kanlı idareleriyle olası facia önlenirken, pilotlar uçağı eski bir havaalanına indirmeyi başardı. Pistin kısa olması sebebiyle 150-200 metre pist dışına sürüklenen uçakta ölen olmadı. 72 yolcu ve 9 mürettebattan hafifi yaralananlar olurken uçağın durmasının ardından yolcular hemen tahliye edildi.

72 YOLCU 9 MÜRETTEBAT ÖLÜMDEN DÖNDÜ (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ben birşey anlamadım bu haberden. Göstergeleri bozulan uçak niye olmadık bir meydana inmiş? Motorlar ve diğer tüm sistemler çalışmıyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tu-154leri neden bu kadar övdüğünüzü anlamadım (öven arkadaş için yazıyorum). bir halta benzese, havayolları boeing ve airbuslarla değiştirmezlerdi. iranda da birçok tupolev vardı ama şimdi fokker gibi avrupa yapısı uçaklarla değiştiriyorlar. bu kadar gürültü ve dumanı ben çıkartsam, moskova-minsk 5 dakika sürer :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Rus ucaklarını öven elemanı anlayamıyorum adam dıyorkı ormana otobana ındırıyorlar pekı neden oralara inme geregı duyuyorlar?? fantezı olsun dıyemı!!! dunyada en cok arıza veren baska ucak markası varmı rus ucakları gıbı?? burda kalkmıssın ucagı ovuyorsun ucagın tum gostergelerı bozulmus dıyor neyını ovuyorsun ? hebide rus pilotları şöyledir böyledır dıyorsun bıde, bence ayık kafada ınemezler cesaretlerı kanlarındakı alkol oranın fazlalıgından gelıyor!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
O ucaklarin pilotu Polonyaliydi..Arkadiusz Protasiuk..!! Rus pilot degildi yani..Bu suna benzer.Tupolev-154'u Ispanyol pilota ver ucursun..Ama ya acil durumlarda??Rus pilotlarin farki iste burda.Ataturk Havalimaninda isterse gorus mesafesi 5 metre olsun sorun degil.Aeroflot vb..Rus sirketleri inerde-kalkarda...Yolcularina bos laf edebiyati yapmaz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000