05 Kasım 2014, Çarşamba 08:10:17

61 UÇAK 75 YENİ ROTA

Kazakistan 2020 yılına kadar 61 "batı yapımı" yolcu uçağı alacak. Kazakistanlı yetkililer, yaptıkları açıklamada, 2020'ye kadar havayolu trafiğine 75 yeni uluslararası rota eklemeyi hedeflediklerini belirtti.
  • Camaroth..!! Neyi bekliycez ? Neden bekliycez ? Dersen ki yok arkadaş,PİLOT,KABİN MEMURU,EĞİTİM vesaire,Bİ DE ÇOK PAHALI..!! Tamam ben de bu mevzu hakkında sizin engin öngörünüzle baş edemiyeceğimi anladım. Siz beklemeye devam edin o zaman..!! have nice flight Türkiye
  • thy nin bile 380 uçağı yok diyen arkadaşa.. öyle hesap kitap yapmadan alınmaz bu uçaklar. senin 380 nin fiatı ne kadar biliyor musun tanesi en az 500 milyon eurodur.. teknisyenlerin eğitimi, kabin ekibi, pilotların eğitimi bunların hepsi para demektir yeni pilotlar alınacak zaman ve para demektir. sabırlı olacaz ve bekleyecez..thy yönetenler bilirler işlerini.. gördük batan iflas eden aldığı uçakları elinden çıkarmak zorunda kalan çok havayolu şirketleri var..
  • Kazakistan geçen sene Türk firmaları başta, yabancı havayollarının Kazakistan'a charter uçuşlarına yasak getirerek kendi havayollarını ihya etti. Liberal havacılık politikaları olsa kimse Kazak uçağına binip canını riske atmaz.
  • Trkrcan a katiliyorum.

Kazakistan Yatırım ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Zhenis Kasymbek, yaptığı açıklamada, 2020'ye kadar havayolu trafiğine 75 yeni uluslararası rota eklemeyi hedeflediklerini belirtti.

Kasymbek, Kazak havayolu şirketlerinin doğrudan uçtuğu coğrafyayı genişletmek istediklerini, 53 olan doğrudan uçuş sayısını 2020'de 128'e çıkarmayı planladıklarını kaydetti. Bu amaçla yapılacak Kostanay, Özkemen, Semey ve Petropavlovsk'daki havalanlarını yenileme çalışmalarının da 2020'ye kadar tamamlanacağını dile getiren Kasymbek, Kazakistan'ın 2020 yılına kadar 61 "batı yapımı" yolcu uçağı alacağını da aktardı.

Bu yıl içinde Air Astana 5, diğer Kazak havayolu şirketleri Bek Air 2, SCAT ise 1 uçak siparişi vermişti.

Kazakistan'ın, 1920 yılında Kazakhstan Airways adıyla kurulan ve 2004 yılında iflas etmesine karşın operasyonlarına yeniden başlayacağı açıklanan havayolu şirketi Air Kazakhstan ise bu yıl içinde Kanadalı uçak üreticisi Bombardier'den 10 adet Q400 Nextgen modeli uçak satın almıştı. Gelecek yıl operasyonlarına başlaması beklenen Air Kazakhstan, her biri 23 milyon dolara mal olan 10 uçağı temmuz ayında teslim almıştı.

Kazakistan'ın büyük havayolu şirketleri Air Astana ve yeniden operasyonlarına başlayacak Air Kazakhstan, ülke varlık fonu Samruk-Kazyna'dan fonlanıyor. Yüzde 51'i devlete ait olan ve 2001'de kurulan Air Astana'da, dünyanın önemli savunma sanayi şirketlerinden İngiliz firması BAE Systems'ın da yüzde 49 hissesi bulunuyor.

61 UÇAK 75 YENİ ROTA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

trkrcan ~ 3 yıl önce
Camaroth..!! Neyi bekliycez ? Neden bekliycez ? Dersen ki yok arkadaş,PİLOT,KABİN MEMURU,EĞİTİM vesaire,Bİ DE ÇOK PAHALI..!! Tamam ben de bu mevzu hakkında sizin engin öngörünüzle baş edemiyeceğimi anladım. Siz beklemeye devam edin o zaman..!! have nice flight Türkiye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 3 yıl önce
thy nin bile 380 uçağı yok diyen arkadaşa.. öyle hesap kitap yapmadan alınmaz bu uçaklar. senin 380 nin fiatı ne kadar biliyor musun tanesi en az 500 milyon eurodur.. teknisyenlerin eğitimi, kabin ekibi, pilotların eğitimi bunların hepsi para demektir yeni pilotlar alınacak zaman ve para demektir. sabırlı olacaz ve bekleyecez..thy yönetenler bilirler işlerini.. gördük batan iflas eden aldığı uçakları elinden çıkarmak zorunda kalan çok havayolu şirketleri var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yassah hemşerim ~ 3 yıl önce
Kazakistan geçen sene Türk firmaları başta, yabancı havayollarının Kazakistan'a charter uçuşlarına yasak getirerek kendi havayollarını ihya etti. Liberal havacılık politikaları olsa kimse Kazak uçağına binip canını riske atmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kral ~ 3 yıl önce
Trkrcan a katiliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000