21 Ocak 2018, Pazar 09:38:11

5.5 milyon Rus turist yolda

Rusya’nın Mısır’a uçuş izni vermesinin ardından “Rus turist sayısı düşecek” iddiaları boşa çıktı. Turizmciler, “Bir miktar kayıp yaşarız ancak her durumda 2017’yi aşar, 5.5 milyonu yakalarız” dedi
  • ben de aldım bileti şarm el şeyh'e. gidiş dönüş 300tl uçak bileti. antalyaya gitsem zaten 250tl. mısıra giderim. tam pansiyon oteller 150-200tl. deniz desen şaşal su gibi, bardağa koy iç. mısır kapıda vizeye dönse şarm-el şeyh/hurghada değişmeli takılırım.
  • Ruslardan çok arkadaşım var, Mısır’a orayı bilen gitmiyor ve gitmez. Çünkü hurgada sharm el şeyh teki oteller inanılmaz pis ve hizmet Yok. Bileni TC ye geliyor. Avrupa’da pahalı
  • Bu haber ruslara nasıl muhtaç olduğumuzun göstergesi. Hani kimseye ihtiyacımız yoktu hani çok gelişmiş, zenginleşmiştik? Demek ki neymiş herşey palavraymış.
  • Göndemiyoruz korktunmu mu mısıra gidiyorlar korktunmu artık pidza yok korktunmu korkmadın mı hahaha

Rusya’nın Mısır’a uçuş izni vermesinin ardından “Rus turist sayısı düşecek” iddiaları boşa çıktı. Turizmciler, “Bir miktar kayıp yaşarız ancak her durumda 2017’yi aşar, 5.5 milyonu yakalarız” dedi

Geçtiğimiz günlerde Rusya ile Mısır arasında yapılan turizm anlaşması gözleri Türk turizm sektörüne çevirdi. 2017'de 5 milyona yakın Rus turist sayısına ulaşan Türkiye'de, Rusya'nın Mısır'a yeniden uçak seferlerini başlatmasıyla birlikte "Türkiye pazarı Mısır'a mı kaptıracak?" sorusu gündeme geldi. Rusya'nın sadece Kahire seferlerini başlattığını belirten turizmciler, "Bizim için önemli olan Sharm El Şeyh seferlerinin başlatılması. Eğer burası haziranda açılırsa bizim özellikle eylül-ekim dönemimizi bir miktar etkiler. Ancak her durumda yüzde 10'luk bir artış yaşanır, 2018'de 5.5 milyonu yakalarız" değerlendirmesini yaptı.

GÖZLER SHARM EL ŞEYH'DE

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Mısır ile Türkiye'nin birbirini tamamlayan pazarlar olduğunu belirterek, Rus turistin kış mevsiminde Mısır'ı yazın ise Türkiye'yi tercih ettiğini söyledi. Ayık, "Biz her durumda yüzde 10'luk bir artış yaşanacağını düşünüyoruz. Mevcut rezervasyonlarımız da bunu gösteriyor" diye konuştu. Rusya'nın en büyük tur operatörleri arasında yer alan Anex Tour'un patronu Neşet Koçkar da, Rusya'da hâlâ Sharm El Şeyh uçuş izninin çıkmadığını belirterek, şunları anlattı: "Eğer bu pazar martta açılırsa bizi ciddi etkiler. 5 milyonu dahi zor yakalarız. Ancak bizim duyumlarımız buraya uçuş izninin haziranda açılacağı yönünde. Bu da turizmci için en önemli dönem olan ekim-kasım dönemini etkiler. Mısır açılmasaydı biz Rus turist sayısında 1 milyona yakın bir artış bekliyorduk. Bu artış oranı muhtemelen 500 binlerde kalır." (sabah)

5.5 milyon Rus turist yolda

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

yerim antalyayı ~ 7 ay önce
ben de aldım bileti şarm el şeyh'e. gidiş dönüş 300tl uçak bileti. antalyaya gitsem zaten 250tl. mısıra giderim. tam pansiyon oteller 150-200tl. deniz desen şaşal su gibi, bardağa koy iç. mısır kapıda vizeye dönse şarm-el şeyh/hurghada değişmeli takılırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ct ~ 7 ay önce
Ruslardan çok arkadaşım var, Mısır’a orayı bilen gitmiyor ve gitmez. Çünkü hurgada sharm el şeyh teki oteller inanılmaz pis ve hizmet Yok. Bileni TC ye geliyor. Avrupa’da pahalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Palavraaaaa ~ 7 ay önce
Bu haber ruslara nasıl muhtaç olduğumuzun göstergesi. Hani kimseye ihtiyacımız yoktu hani çok gelişmiş, zenginleşmiştik? Demek ki neymiş herşey palavraymış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rus asıllı LAZ ~ 7 ay önce
Göndemiyoruz korktunmu mu mısıra gidiyorlar korktunmu artık pidza yok korktunmu korkmadın mı hahaha

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000