03 Aralık 2017, Pazar 09:20:50

"5 yıldır havayolu şirketi kurmayı düşünüyordum"

Kayserispor'un Ganalı futbolcusu Asamoah Gyan, kurmaya hazırlandığı havayolu şirketiyle ilgili CNN International'e açıklamalar yaptı.
  • GENCLER PILOTLUK DEDIGINIZ GIBI KOLAY OLSA,DUNYANIN HER ULKESINDE (KENDI ICERISINDE) MAASLI MESLEKLER LISTESINDE ILK UC ICERISINDE OLMAZDI.OPUYORUM YANAKLARINIZDAN.
  • Bizim insanımız arabeski sever. Etrafınızdaki herkes işlerin en zorunu yapıyor, en uğraşılmaz insanlarla muhattab oluyordur. Ben de fo yum, her işin bi zorluğu var elbet ama büyütülecek bi mevzu yok bence. Ekip planlama işlevsel olsa kebab gibi meslek ama gece mesaileri yıpratıyor. Fazla reklama gerek yok yani, ama bu demek değil ki pilotlara da saygısızlık yapalım, her fırsatta saldıralım, o da hoş değil. Genç çocuklar bi hevesle instagramda foto paylaşıyormuş. Varsın paylaşsın, adamın başarısı emeği de o. Ofis çalışanı da masasının başında foto paylaşıyor. Ne var bunda?
  • Ben de Türkiye'de oynamış papua Yen'i gineli bi futbolcuyum, emekli olunca 32 yasınca pilotaj eğitimi aldım su an qatar da ucuyorum,, istedim oldum, asamoah sen de ol hiç düşünme
  • Herkes şirket kurabilir. Pilotluğu yeşil sahada koşturmayla karıştırmış. Çok istekliyse ancak tek motorlu özel uçağını uçurur.

Kayserispor'un Ganalı futbolcusu Asamoah Gyan, kurmaya hazırlandığı havayolu şirketiyle ilgili CNN International'e açıklamalar yaptı. Gyan’ın Baby-Jet adındaki havayolu şirketi, Gana hükumetinden onay almış, şirkete lisans verilmişti.

'Her işte risk var, buna hazırım'

Yıldız futbolcu "Giriştiğim işe onay verilmiş olması benim için bir onur ve pozitif anlamda bir baskıdır. Elbette ki riskli bir işe girişiyorum. Ancak her işin bir riski vardır ve ben buna hazırım" dedi. 

Beş yıllık bir planlama

Havacılığın büyük potansiyel taşıyan bir sektör olduğu ve buraya girmesi konusunda tavsiye aldığını belirten Gyan "Bir havayolu şirketi fikri bende 2012'de uyandı ama doğru zaman için bekledim. Gana ekonomisinin şimdilerde, pek çok alanda büyümekte olduğuna inanıyorum ve havacılık endüstrisi de bunlardan biri" diye konuştu. 

Hem ülke, hem kendisi için

Bu işe girişmesinde hem bireysel hem de toplumsal hislerinin etkisi olduğuna dikkat çeken futbolcu şöyle devam etti: "Bir ülkeme katkı sunma isteği... Yeni iş olanakları yaratmak. Ve tabii bir de futbol sonrası iyi bir hayat".

Pilotaj eğitimi ve part time iş

İşe bizzat dahil olabileceğinden de bahseden Asamoah Gyan "Nasıl pilotluk yapılır, nasıl uçak kullanılır onu da öğreneceğim. Umarım part time bir iş olacak" şeklinde konuştu.

"5 yıldır havayolu şirketi kurmayı düşünüyordum"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

GENCLERE CEVAP ~ 7 ay önce
GENCLER PILOTLUK DEDIGINIZ GIBI KOLAY OLSA,DUNYANIN HER ULKESINDE (KENDI ICERISINDE) MAASLI MESLEKLER LISTESINDE ILK UC ICERISINDE OLMAZDI.OPUYORUM YANAKLARINIZDAN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737fo ~ 7 ay önce
Bizim insanımız arabeski sever. Etrafınızdaki herkes işlerin en zorunu yapıyor, en uğraşılmaz insanlarla muhattab oluyordur. Ben de fo yum, her işin bi zorluğu var elbet ama büyütülecek bi mevzu yok bence. Ekip planlama işlevsel olsa kebab gibi meslek ama gece mesaileri yıpratıyor. Fazla reklama gerek yok yani, ama bu demek değil ki pilotlara da saygısızlık yapalım, her fırsatta saldıralım, o da hoş değil. Genç çocuklar bi hevesle instagramda foto paylaşıyormuş. Varsın paylaşsın, adamın başarısı emeği de o. Ofis çalışanı da masasının başında foto paylaşıyor. Ne var bunda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bulukalemun ~ 7 ay önce
Ben de Türkiye'de oynamış papua Yen'i gineli bi futbolcuyum, emekli olunca 32 yasınca pilotaj eğitimi aldım su an qatar da ucuyorum,, istedim oldum, asamoah sen de ol hiç düşünme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz ~ 7 ay önce
Ben de bir buçuk yıl özel şirkette kabin memurluğu yaptım ve gatara başvurmak istiyorum netten bulamadım eğer mesajımı okuyup görürseniz bana döner misiniz
A.bal ~ 7 ay önce
Herkes şirket kurabilir. Pilotluğu yeşil sahada koşturmayla karıştırmış. Çok istekliyse ancak tek motorlu özel uçağını uçurur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kimler kimler ~ 7 ay önce
şu devirde yolda geçen pilot oluyor. babasi pilot olan oluyorda yeşil sahada koşan mi olamayacak.100k$ civarinda parasi olan herkes yapiyor.
Al işte ~ 7 ay önce
Bir mermer kafa daha
pilotluk ~ 7 ay önce
ne var ki pilot olmaya nerde zengin çocuğu var pilotluk eğitimi alıyor. Adamlar daha ppl almadan instagramda sabah akşam pilot elbisesiyle fotoğraf paylaşıyor amaçları belli zaten... Uçak şöförlüğüdür pilotluk. parası olan iqsu 90 üstü herkes olabilir.
belki de ~ 7 ay önce
Buraya yorum yapanlar adamı tanımadan önyargılı yazmışlar, belki sizden daha iyi uçar ne biliyorsunuz ( tabii aranızda gerçek pilot varsa). Uçmak da ayrıca öyle göstermeye çalıştığınız kadar zor birşey değil canlarım, insanları kandırmayın.
Pilotluk diyene ~ 7 ay önce
iq 90? cok guldum Allah iyiligini versin,iq ila alakali degil ,butcenize bagli.THY Dusseldorf den havalandi ,ATC turn left heading ... roger left turn diyor THY kaptani,ATC negative sir you are in a right turn,Kaptan roger,We are turning left ,ATC negatieve sir you are still turning right,ve ATC what ever sir contact..... Iste bir THY kaptaninin iq si bu kadarsa acaba oburkulerini merak ediyorum.Ve hatasi auto pilot heading select mode ini yanlis kullanmasi.Ve bunun sahidi benim.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000