12 Temmuz 2017, Çarşamba 15:12:36

5 yılda 1787 uçak bakım teknisyeni mezun oldu

İŞKUR'un uçak bakım teknisyenliği kursları 5 yılda bin 787 mezun verdi.
  • Arkadaşların dikkatine İş Kurdan yakında tıp. hukuk gibi kursları da açsın bizlerde o kursa katılalım
  • Allah a havale etmekten başka çare yok uçak teknisyenliğini ayağa düşürdüler. Malum hiç bir duruşu olmayan zamanında kaptan çantası taşıyan nesilin devamı biz naparsak napalım bu adamlar olduğu sürece mesleğimizin hakettiği itibarı kazanması imkansız. Uçak mezunu kardeşlerime tavsiye gidin özel şirketlerin kapısında yatın az paraya çalışın ama teknisyen olun 2500-3000 lira için bu adamların yaptığı işleri görmeyin gerçek teknisyen olun.Birde Habomcu A kategoriler var ki onlar tam evlere şenlik.
  • Bugün SHYO mezunu 200'e yakın arkadaşım açıkta ve işsiz. Bunun vebalini kim ödeyebilir? Bu insanların 5 yıllık emeğini kim ödeyecek? Yok mu sesizimizi duyacak bir Allah'ın kulu?
  • Mezun olanların kalitesi ortada, Bağcılar'dan, Eskişehir Anadolu teknik'ten staja gelen çocuklar daha çok işe yarıyor, ne İngilizce var, ne el becerisi var, ne heves var... Birileri git bu meslekte çok para var demiş onlar da gelmiş, zaten lisans 3000€ emeğe bilgiye ihtiyaç yok, ver parayı al lisansı herkesin bildiğini saklamayalım kendimizi kandirmayalim

İŞKUR, havacılık sektöründe ara eleman ihtiyacını karşılamak için çeşitli kurslar düzenliyor.

Kurum bu kapsamda, Kocaeli başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Eskişehir, Kayseri ve Nevşehir illerinde 5 yıl içerisinde uçak bakım teknisyeni (gövde-motor) alanında 96 mesleki eğitim kursu düzenledi.

Bu kurslara katılan 2 bin 304 kişiden bin 787'si mezun olurken, mezunların yüzde 73’ü uçak bakımıyla ilgili işlerde göreve başladı.

5 yılda 1787 uçak bakım teknisyeni mezun oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

sky ~ 12 ay önce
Arkadaşların dikkatine İş Kurdan yakında tıp. hukuk gibi kursları da açsın bizlerde o kursa katılalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHYO mezunu ~ 12 ay önce
Allah a havale etmekten başka çare yok uçak teknisyenliğini ayağa düşürdüler. Malum hiç bir duruşu olmayan zamanında kaptan çantası taşıyan nesilin devamı biz naparsak napalım bu adamlar olduğu sürece mesleğimizin hakettiği itibarı kazanması imkansız. Uçak mezunu kardeşlerime tavsiye gidin özel şirketlerin kapısında yatın az paraya çalışın ama teknisyen olun 2500-3000 lira için bu adamların yaptığı işleri görmeyin gerçek teknisyen olun.Birde Habomcu A kategoriler var ki onlar tam evlere şenlik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHYO ~ 12 ay önce
Bugün SHYO mezunu 200'e yakın arkadaşım açıkta ve işsiz. Bunun vebalini kim ödeyebilir? Bu insanların 5 yıllık emeğini kim ödeyecek? Yok mu sesizimizi duyacak bir Allah'ın kulu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güldürmeyin ~ 12 ay önce
Mezun olanların kalitesi ortada, Bağcılar'dan, Eskişehir Anadolu teknik'ten staja gelen çocuklar daha çok işe yarıyor, ne İngilizce var, ne el becerisi var, ne heves var... Birileri git bu meslekte çok para var demiş onlar da gelmiş, zaten lisans 3000€ emeğe bilgiye ihtiyaç yok, ver parayı al lisansı herkesin bildiğini saklamayalım kendimizi kandirmayalim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Old School ~ 12 ay önce
Ona göre de iş yaparlar artık.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000